A+ A A-

Závěr sezóny 2021 pokován BRONZEM

 

Bronzoví tým zleva nahoře: Bedla, Luboš Procházka, Kryštof, Brába, Marek Livora, Jonáš Mach, dole zleva: Lukáš Fiala, Petr Mikula, Jirka Vrzáček, Ondřej

 

 

Druhá covidová sezóna skočila. Bronzem ji pokovali veteráni 35+

 


Deset dobrodruhů se autem a letadlem vydalo do krásné Barcelony (čisto a těch dálnic co mají ve městě i kolem něj!) na druhý ročník European Masters, tedy obdoby Supercupu pro starší a pokročilé. Odehráli jsme 5 utkání včetně vítězného mače o bronz proti Francouzům. Vítězství 1-0 zajistil Jonáš Mach bravurním výkonem na prkně. Vítězný bod stáhl SAC flajem Kryštof (záznam celého zápasu na Youtube). Ve skupině jsme 3x s přehledem zvítězili. Porazili nás pouze Magos z Tenerife, vlastně stejný tým jako na Supercupu. Těsně 1-0, když nás v závěru skolil homerun jednoho z Venezuelců. Porážka nás stála účast ve finále. V tom Magos převálcovali Dány vysoko 14-1.

 

Hrálo se na dvou pěkných hřištích, spíše stadionech, v Barceloně. Klasický vnitřek, umělka ve vnějším, rozlehlé betonové tribuny a zámezí. Jedno hřiště bylo cca 70 m dlouhé, druhé 88 metrů. Bedla na něm linedrivem o půl metru plůtek nepřekonal...

 

Skvěle házeli oba nadhazovači, Jirka Brabec a Jonáš Mach.  Luboš Procházka, jeden z nejlepších pálkařů historie potvrdil hvězdnost, odpálil 2 hr (jeden z nich na tom dlouhém hřišti, velmi velmi vysoký). Na dvojce a spojce hráli s jistotou Petr Mikula a Kryštof Pitrák. Marek Livora se uměl nasadit. Na skvělého Urbaneju se prosadili Lukáš a Brába, ale také Ondřej a Jirka Maruna.

 

Někteří si stěžují na vysokou kvalitu nadhazovačů. Nemyslím si to, byli dobří ale to je dobře. Nebudeme ze sebe dělat staříky, kteří nejsou po desítkách let kariéry schopni trefit míč. Větší problém u této věkové kategorie jsou spíše míče, zbytečně tvrdé.

 

Barcelona je na podzim úžasné město jak pro hru, tak pro turistiku, ale i pobyt v moři.

 

Ať žije sezóna 2022!

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis