A+ A A-

Žáci podruhé zlatí, Muži svědky nevídaného

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Hvězda Matyáš Duchek!

 

ŽÁCI si odskočili do Kostelce pro 4 drtivá vítězství a jedno vylosované. Nic jiného než zlato z třetího turnaje 2. ligy z toho ani být nemohlo. To se to hraje, když máte na prkně takové chladnokrevné kosiče, jako Růža and Albert a na pálce sluggery typu M. Duchek Ten už mydlí i za chlápky!

 

MUŽI cestovali na severozápad, pak na jih. Bylo z toho jedno W a tři L. Na prkně se blýsknul Venca Frýbů. Podpořit jej jen trochu ofensiva, měl první ligové W. Celý víkend jsme byli svědky fantastické hry v poli. Ubráníme plné mety v tiebreaku proti Mostu, když na pálku pálce hrozili řezníci bři Buchneři! Kryštof Pitrák chytí docela daleko luft v rf a vykosí doma běžce z trojky! Jirka Vorba robne Trtílkovi homerun až za plůtkem! Václav Bureš (Ledenice) předvede 5 Star Diving keč všech 5 STAR diving kečů! A další, další, další skvělé zákroky, které jen potvrzují, jak skvělou fastpicthovou soutěž v ČR máme. Do toho Bedla dokáže, že staré dobré Catalystky (tuhle dovezl z Floridy už v roce 2006!) jsou téměř jadernou zbraní (s dobrou obsluhou).

Číst více...

Zelenáči na Tempu, kadeti v Břeclavi

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Rookieballisti zase o píď hlouběji pronikli do hlubin pálkovacích sportů. Na Tempu hráli a pořádali 3. turnaj ligy. Konečně chytli zápasový luft. A hned 2x. Oba na kontě Fandy Šubrta. Všichni velmi dobře pálili (někteří velmi tvrdě) i běhali po metách. 2x jsme těsně rupli, 1x nám Eagles napráskali (dvojmeťák, pod ten nejdou), 1x jsme vyhráli!

 

Útok na soupeře (a stativ)!

 

A zase útočíme

 

Paňďalík, Adam hrají aut, Helena parádně zabíhá!

 

Masivní útok na Vlaštovky a vlaštovčí pěkné auty

 

 

Kadeti odcestovali do Břeclavi na 3. Superligu. Moc se jim nedařilo, porazili jen Radotín. Ale pozor, Kuba Bíža odpálil 3-run SWAMP no doubtie dinger! Kryštofe Červinko, swamp byl navštíven míčem z Kubovi pálky!

 

 

Číst více...

Coachballisté hráli na Tempu, muži porazili Argentince

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Muž Marek Joska se v sobotu oženil - gratulujeme novomanželům Markovi a Karolíně - a hned v neděli jsme nastoupili v dablu proti Hrochům. První zápas jsme vydřeli letošní druhé W, několik povedených klíčových hitů najdete zde. V druhém došly síly a Brod nás přejel. Pálkařský výkon korunoval grandslamem A. Láska.

 

Coachballisté odehráli příjemný turnaj na Tempu. V boji o bronz podlehli SaBaTu 5-9. Pěkné video natočil nějaký rodič a určitě se na něj podívejte. Děkujeme

Číst více...

U9 poprvé vítězí, stejně tak muži, kadeti bojovali o bronz

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

U9 HRÁLI svůj druhý životní turnaj. Na Krči se sešlo spoustu týmů. Poprvé zvítězili, pidi Joudrs porazili 20-18. Poslední zápas proti vítězům skupiny rupli jen o bod. Všichni měli velkou radost.

 

KADETI zažili dramatické utkání v druhé Superlize. S Locos vyhráli po 4!!! tiebracích o bod 11-10 a poprvé tak postoupili do semifinále. V neděli oba mače rupli, ale hráli velmi pěkný softball.

 

MUŽI také poprvé vyhráli, porazili walkoff 2 rbi singlem Adama Bočánka Snails 6-5. V druhém utkání jim Snails stejně tak ale porážku vrátili. Otočili v sedmičce z 0-2 na 3-2 walkoff singlem M. Zelinky. V neděli jsme Locos byli soupeřem až v druhém mači (první 0-10 ve 4 směnách, Osička perfect game, házel Bedla). Do sedmičky 0-0, dva auty, dva striky. Forman ale pálí walkoff triple... Jiří Brabec hodil 10 so a Jirka Vorba hrál šest luftů v cf!

Číst více...

Žáci vyhráli, junioři druzí

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Juniorský mančaft druhý na 2. lize v Radotíně 

 


Žáci ve značně obměněném týmu vyhráli hned první turnaj 2. ligy. Ondra píše: Žáci vezou z prvního ligového víkendu ZLATO! Čtyři zaápasy, čtyři výhry. Třikrát o bod, třikrát otočený zápas =>>> super zkušenost. Poslední zápas vyhráváme v dohrávce na překvapivou ulejvku Tomáše Kubíčka (s přehozem se dostal až na 3B), následně ho stahuje Luisa pěkným walk-off na devítku. Krásný víkend na krásném hřišti našich přátel ze Spectrum Praha. Ondřej & Eva

 

Junioři si odskočili pinknout do Radotínu, také 2. ligu. Nečekaně se probojovali do finále, kde v odvětě mače ze základní skupiny podlehli Hladovým hrochů, 7-14. Bedla reportuje: JUN boys si odskočili pinknout první druholigový turnaj do Radotínu. V první směně finále borci dokázali otočit z 0-5 na 6-5. Byl to však poslední vzmach finále. Turnaj dobře odházel Vašek (3,2 mače). Velkou oporou byli Radim a Štěpán v middle infieldu. Smekáme před Kryštofem, odchytal vše! Premiéru za starší si odbyli kadeti Šimon, Tonda a David. První dva hráli velmi přesvědčivě jedničku. Homerun za plot odpálil Štěpán Sedláček. Vašek Frýba a Martin Lukáš (na videu jeho pokus + první hit Tondy Moškoře za juniory) byly od houmíku kousek. Parádní útočnou ulejvku pinknul Radim Votava. 

Číst více...

První ostrý víkend

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Dominik Novotný na Rookieballu U9

 

Sezóna 2022 začala. Muži A měli hrát Extraligu v sobotu s Radotínem, ale ten se v úterý ze soutěže odhlásil. Premiéra se tak přesunula na neděli do nového chomutovského areálu. Nesehráli jsme ale ani zápas, protože celé hrací odpoledne brutálně lilo. O náhradním termínu se jedná.

 

Kadeti historicky nastoupili do Superligy. Na Joudrs se hrálo jen v sobotu. Naši 14-letí kucí 3x prohráli, byť dvakrát velmi těsně. Kouč Ondra byl spokojen s výkony první 4 pálkařů. V neděli se zápas o umístění kvůli dešti rovněž nehrál.

 

Rookieball U9 si v sobotu také odbyl svou premiéru. V HB bylo krásně a prcci od 6 d 9 let sehráli 4 mače. Všechny prohráli, dva těsně. Ale už se podařilo několik autů ze hry (oproti zimě). I chycený luft "vysel" ve vzduchu. Nejblíže byl Karel Bednář, kdy sice tvrdý linedrive zastavil, ale z košíku mu vypadl. Všichni hráči ale docela úderně pálili! Koučové i rodiče měli z účasti velkou radost! Celá fotogalerie od Míši Krejčové zde

Video: Nejmladší bombeři Tempa, Karel Bednář, Adéla Dostálová a Martin Hart v akci, pro bod dobíhá Bart Franz

Číst více...

30. Extraliga mužů začíná

 • Kategorie: Novinky
 • 0

Bitva s Radotínem, který nyní ligu nečekaně opouští, v roce 2006

 

Výroční 30. Extraligová sezóna mužů od vzniku samostatné ČR začíná tento víkend. Tolikrát zde v nadsázce zmiňuji (nadsázka, která je ale skutečností), že se jedná o nejlepší softballovou fastpitchovou mužskou ligu od Kamčatky po Lisabon. Tolik krásných hřišť a úžasných rychlých nadhazovačů nikde jinde na tomto dvojkontinentu nenajdeme. Za ještě kvalitnějším ballem se vždy musíme vydat za oceány. Slavná jest to tedy Extraliga, jejíž jediným nepřetržitým účastníkem zůstávají Chomutov Beavers. Druzí mohli s přimhouření všech očí býti Tuneláři (pokud tedy přistoupíme na to, že se jedná o nástupce Radotína). Bohužel nejsou. Tři dny před startem soutěže svou účast odpískali. Nikdy se to ještě nestalo. Škoda, dopad na ligu to má, navíc končí další tradiční tým s kouzelným hřištěm. Spectrum čeká 23. nepřetržitá účast. My, Tempo Praha, vstupujeme do naší 20. sezóny. Konec Tunelářů dále podtrhuje smutný trend úbytku mužských týmů ochotných bojovat o titul Mistra ČR. Před 25 lety se o zlato chtělo rvát na pětadvacet mančaftů (v lize, 2. lize, nebo dokonce v místních přeborech). Paradoxně tehdy existovala ani ne desetina současného počtu mládežnických týmů!!! Tento paradox, tedy desítky mládežnických týmů a jejich rostoucí počet vs. ubývající počet dospěláckých si žádá změnu. Nastal čas přestat podmiňovat účast dospělého mančaftu v lize mládežnickým programem. Nechme ty tisíce hráčů, kteří za posledních třicet let prošli mládeží a v dospělosti se z hřiště vytratili HRÁT. Ať se dají dohromady, 3. a 2. ligu postoupí a hrají. Nechť je jejich jedinou motivací či překážkou CHUŤ/NECHUŤ hrát. Ať si pak tyto týmy samy rozhodnou, zdali chtějí tradici a své zkušenosti předávat dalším generacím, tedy dětem. Zjistí, že to smysl má.

Číst více...

25. Pomlázka omrzla

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

O víkendu se měla uskutečnit Pomlázka, již 25. ročník. Vloni se kvůli covidu nekonala. V roce 2020 se odehrála rovněž kvůli covidu pozdě v květnu. V pátek před turnajem ale předpověď nevěstila nic dobrého a čtyři mimopražské týmy svoji účast logicky vzdali. Nakonec tedy došlo jen na sobotní double se Spectrem. Byly jen 4 stupně, foukalo, ale mokro nebylo a hřiště bylo tak akorát příjemně měkké. Za muže poprvé neoficiálně nastoupili mladíci Jonáš Novák, Šimon Kapr a Adam Suchopar. Spectrum nás 2x porazilo. Má velmi mladý tým. My jsme hráli také se samými teenagery. Na prkně se kvalitně prezentoval Adam Bočánek.

Číst více...

Kadeti to rozjeli ve velkém

 

 

Nase chlapecka Generation Next veze ze tretiho turnaje po sobe zlato. Pouze se dvemi hraci rocniku 2006 (a se ctyrmi rocnik 2009) porazime starsi a zkusenejsi soupere v kadetskem turnaji. Joudrs A (0:7, finale 4:2), Joudrs B (9:0), Locos (3:1).

Jakub B zvolen MVP turnaje. Oba dva nadhazovaci predvedli kvalitni vykon. Navic hrajeme krasne auty (jednou double z ulejvky, podruhe aut z ulevky 1-5 a nakonec luxusni Suchoparska ryba na osmicce.

Super start do sezony.

Ondrej&Matej

Číst více...

Závěr sezóny 2021 pokován BRONZEM

 

Bronzoví tým zleva nahoře: Bedla, Luboš Procházka, Kryštof, Brába, Marek Livora, Jonáš Mach, dole zleva: Lukáš Fiala, Petr Mikula, Jirka Vrzáček, Ondřej

 

 

Druhá covidová sezóna skočila. Bronzem ji pokovali veteráni 35+

 


Deset dobrodruhů se autem a letadlem vydalo do krásné Barcelony (čisto a těch dálnic co mají ve městě i kolem něj!) na druhý ročník European Masters, tedy obdoby Supercupu pro starší a pokročilé. Odehráli jsme 5 utkání včetně vítězného mače o bronz proti Francouzům. Vítězství 1-0 zajistil Jonáš Mach bravurním výkonem na prkně. Vítězný bod stáhl SAC flajem Kryštof (záznam celého zápasu na Youtube). Ve skupině jsme 3x s přehledem zvítězili. Porazili nás pouze Magos z Tenerife, vlastně stejný tým jako na Supercupu. Těsně 1-0, když nás v závěru skolil homerun jednoho z Venezuelců. Porážka nás stála účast ve finále. V tom Magos převálcovali Dány vysoko 14-1.

 

Hrálo se na dvou pěkných hřištích, spíše stadionech, v Barceloně. Klasický vnitřek, umělka ve vnějším, rozlehlé betonové tribuny a zámezí. Jedno hřiště bylo cca 70 m dlouhé, druhé 88 metrů. Bedla na něm linedrivem o půl metru plůtek nepřekonal...

 

Skvěle házeli oba nadhazovači, Jirka Brabec a Jonáš Mach.  Luboš Procházka, jeden z nejlepších pálkařů historie potvrdil hvězdnost, odpálil 2 hr (jeden z nich na tom dlouhém hřišti, velmi velmi vysoký). Na dvojce a spojce hráli s jistotou Petr Mikula a Kryštof Pitrák. Marek Livora se uměl nasadit. Na skvělého Urbaneju se prosadili Lukáš a Brába, ale také Ondřej a Jirka Maruna.

 

Někteří si stěžují na vysokou kvalitu nadhazovačů. Nemyslím si to, byli dobří ale to je dobře. Nebudeme ze sebe dělat staříky, kteří nejsou po desítkách let kariéry schopni trefit míč. Větší problém u této věkové kategorie jsou spíše míče, zbytečně tvrdé.

 

Barcelona je na podzim úžasné město jak pro hru, tak pro turistiku, ale i pobyt v moři.

 

Ať žije sezóna 2022!

Číst více...

Partneři:

Hypnosis