A+ A A-

Zlato už není vzácný kov

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Žáci jsou k nezastavení. Třetí ligový turnaj hráli v Pardubicích. A opět nenašli přemožitele, byť finálová bitva s PASOS byla dramatická. Vítězství 9-8 se podařilo urvat až v samém závěru. Ondřej Roček dodává: 

Další hrací víkend za námi. Vezeme třetí zlato (opět bez porážky). Útok táhla zejména trojice Oliver aka Farmer (2xHR), Viky (4x2B) & Luisa.
Povedený, vyrovnaný a perfektně organizovaný turnaj v PASOS Pardubice softball & baseball.
O&E
 
 
Číst více...

Další ZLATO, tentokrát překvapivě od Coachballu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

O víkendu hráli jen Coachballisté a šokli všechny ziskem ZLATA. Druhý turnaj ligy jsme i pořádali. Rodiče velmi pomohli (ty tuny dobrého jídla!), kluci kadeti kvalitně pískali, Jana Hartová poprvé ředitelovala a tak na 15 hráčů mělo vše potřebné, aby se předvedli. A předvedli se, i když se značným štěstím. První mač se obrana dost rozpadla a Piraně nás kosí 0-12. V druhém porážíme Plzeň 16-11. Ve třetím utkání, proti divčímu týmu Vampires Merklín vidí diváci drama. Hrají se dva tibreaky. Obě obrany vždy dostanou po 6 bodech. Zápas končí strikeoutem nadhazovače Merklína... tedy vykosil vlastní hráčku. Tento smolno/štastný aut nás posílá do finále. Tam setřeseme bídnou obranu z předchozích mačů a podaří se nám skvělé Piraně (na pálce i v poli) těsně v dohrávce porazit. WALKOFFem! Na turnaji nás pálkařsky vede mega bombič Filip Koubek. Dobře pálí i děvčata Olivie Hančlová (povšimněte si dobrého koučingu Lukáše Suchopara, naší nové akvizice z 5. eskymáckého přeboru, kde si jej všiml náš zvěd, liška polární) a Adéla Dostálová ml. (Máme totiž dvě Adély Dostálové v jednom týmu). Naší spojku obstojně hájí Olda Suchopar.

Číst více...

U9 zářili, kadeti 2x vyhráli

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Jarní část sezóny je v plném tempu a Tempo o víkendu nastoupilo ve třech kategoriích

 

Zelenáči U9 cestovali za druhým turnajem ligy Rookieballu do Domažlic. V pěkném areálu za městem byla zima, nám ale nezabránila v nejlepším výkonu existence družstva. Zahráli jsme na tři desítky kvalitních autů, dobře pálili a radovali se ze sportu. Hned 3x vítězíme, jen kvalitní Merklín nás přehrál. Děti měli velkou radost a pauzy mezi utkáními vždy vyplnili dalším tréninkem. Skvěle!

 

Kadeti jeli do daleké Břeclavi na Superligu. Kvůli nedělnímu dešti sehráli nakonec jen tři mače, ale s úspěšnou bilancí! Dvakrát vítězí, jen Ledenicím podlehnou.

 

Muži měli v sobotu extraligovou pauzu. V neděli nastoupili na Spectru. Namlsáni skvělými výkonem před 14 dny pomýšleli na vítězství. Spetrum bylo proti a zkropilo nás hodně studenou sprchou. Nejprve nadhazovač L. Kubát prakticky nedal našim pálkařům šanci. V druhém utkání i díky dlouhému dvoubodovému homerunu Mikuláše Klase vedeme 4-2. Pak ale nadrobíme mnoho chyb v obraně a soupeř skóre otočí. Úspěšný supí (přezdívka Spectra) útok korunuje v sedmičce trojbodovým homerunem mladík Matouš.

Číst více...

Žáci podruhé PRVNÍ

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Žáci se vezou na vítězné vlně. Vycestovali do Kunovic a vyhráli všech 5 utkání turnaje. Ve finále porazili Sever Brno 4-3. Kompletní výsledky.

 

Junioři hráli v oslabené sestavě v Radotínu. Joudrs je smetlo, Plzni podlehli těsně o bod. V neděli byly ale pálkařské hody, když jsme 2x porazili Radotínský SK. Na druhém turnaji 2. ligy tak končíme až třetí.

Dandy dodává: "POSTAV LINE UP NA HLAVU! Jak geniální a prosté! Kouč Matěj Bíža poté, co v sobotu Junioři v kadetské sestavě prohráli s JOUDRS ( 1 ku 9) a s Plzní (5 ku 6), obrátil v neděli pořadí pálkařů vzhůru nohama. Poslední se tak stali prvními a získali pocit sebevědomí a odpovědnosti. První se stali posledními, ztratili pocit nenahraditelnosti a získali novou motivaci. A strhla se kanonáda! Výsledkem je bronz po dvojzápase s Radotínem ( W 24 ku 10 a 22 ku 11). Jenom nevím, jestli ta změna nebyla jen díky nedělnímu perníku? Dandy sen"

 

Číst více...

63 hitů na úvod a Coachball druhý

 

 

MUŽI A zahájili sezónu 3-denním extraligovým maratonem před domácím publikem. Šest utkání, 4 z nich proti loňským semifinalistům a finalistům. Odnášíme si 5 W a 1 L. Semifinalisti Joudrs Praha porážíme 4-3 walkoff žblabuňkou Marka sotrihoně v osmé směně. V druhém utkání vítězíme 6-4 po 2 rbi dablu Jirky Brabce.

 

Snails Kunovice jsou těžším soupeřem. Po nepovedené páté směně prvního mače prohráváme 4-6. V druhém utkání si ale spravíme chuť a vítězíme v šetce 13-2, když na dva auty 7x skórujeme!

 

Finalisty Painbusters Most musel trefit šlak. Po druhé směně vedli po rozkladu nadhozu 7-1. Naše stíhačka (2 rbi dabl Petra Váchy) ale začala ihned a v dohrávce sedmé směny otáčíme ze 6-8 (vyrovnávací rbi dabl onlajňák Adama Kypa) na 9-8. Vítězný bod dobíhá Vašek Frýba po passballu. Druhé utkání už je plně v naší režii a v pětce smoothly vítězíme 9-0. Na rozdíl pálí Mo Hibbert mocným 3 run homerunem. Kvalitně nadhazuje naše mexická posila Mario Hernandez. Je to i dobrý pálkař, připsal si 2 hity.

 

Za šest utkání si připisujeme 63 hitů, včetně 4 homerunů (dva veterán Petr Vácha) a týmové AVG se prozatím usadilo na famózních .366!!! Vloni jsme skončili na prachbídných .224 ...

 

Coachball ve velmi začátečnické sestavě hrál první turnaj v Merklíně. A šokoval MILE všechny. Probil se do finále, kde podlehl jen o pouhý bod SILNÝM PIRANÍM Z BEROUNA!

Číst více...

Divocí kadeti, Moana v akci na béčku

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Kadeti zahájili pouť Superligou 2023 a hráli v Havl. Brodě hodně hodně divoce. Dvě výhry s vysokým počtem doběhů, dvě porážky stejně tak. Ondra píše: 

Už víme co “žere” Šimon Kapr!!! Ano, jsou to Crazy Bait Monster Carp! Tato vydatná strava pomohla Šimonovi k luxusní pálkařské formě o tomto víkendu, kterou zakončil dvěma HR (1x inside park). Dále skvěle pálil Jonáš Novák & Tomáš Růžička.
Celkově vezeme z víkendu bilanci 2-2 a třetí flek.
 
B-squad posílil novozélandský nadhazovač Moana Hibbert (syn Terrence, který kosil extraligové pálkaře v letech 1997-2000, s pauzou). Zápasy v Příbrami jsme 2x vyhráli a povedlo se několik pěkných hitů:
 
 
 
 
Číst více...

Mládežnické ligy začaly stelárně (hvězdně)

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Kolotoč intenzivního nasazení trenérů a organizátorů, který trvá na jaře každoročně zhruba 2,5 měsíce, začal. Tempo je letos přihlášeno do pěti mládežnických celostátních lig (vše vyjma teeballu). O víkendu poprvé nastoupili žáci a junioři.

 

Oběma týmům se dařilo skvěle. Žáci vyhráli celý turnaj, když ve finále i díky tomuto mocnému útoku porazili Snails Kunovice. V sobotu se hrálo kvůli dešti neplánovaně na Joudr (děkujeme za pomoc), v neděli už za božského jarního počasí u nás.

 

Junioři nastoupili v 2. lize na Joudrs. Prohráli ze 4 mačů jen 1x, těsně s Joudrs 3-4 (a cítí se ukřivděni o obraný útok - zbývali 4 minuty, ale rozhodčí to típnul). Zbývající tři mače naše dvacítky vyhráli a skončili na druhém místě. Gigantický útok Tempa proti radotínským si prohlédněte zde.

 

Výsledky žáků

 

Výsledky juniorů

 

Sportu zdar!

Číst více...

25. ročník Pomlázky vyhráli Bobři

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Po dlouhých čtyřech letech se konečně mohla konat "normální" Pomlázka, tradiční fastpitchový turnaj mužů, který pořádáme od roku 1996. V roce 2000 jej na květen posunul Covid, v roce 2021 jej vir zrušil. V roce 2022 bylo ošklivě a nehrálo se. Letošní 25. ročník měl na počasí relativně štěstí, jen v neděli ráno se hrálo později. Po nočním dešti se muselo sušit. Pak bylo ale na duben hezky docela přívětivě.

 

Účastnilo se 8 týmů. Vyhráli Beavers Chomutov. Ve finále porazili Hrochy HB. Oba týmy nastoupili ve velmi mladé sestavě. Bronz berou hráči Spectra, když přepálili Most.

 

Z našich družstev (nasazujeme tradičně dvě, aby si zahrál velký počet borců) skončilo Tempo B na šestém místě, když v rozhodujícím utkání, velmi pěkném, těsně podlehlo Snails 3-4. Na videu bojuje Jirka Vorba o bod a na dalším před tím pálí singl během povedeného útoku. Tempo A bylo sedmé. Poslední skončili Piraně.

 

Hráli jsme bez nadhazovačů (jsou na cestě). I tak Václav Frýba a Jonáš Novák několikrát docela hezky zaházeli. Béčku pomohl slovenský reprezentant Tomáš. 

Číst více...

Skok o galaktický rok

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Jako první vstoupili do sezóny přípravných turnajů Rookieballisté. Pět veteránů (hrají přes rok) a sedm nováčků (hrají půl roku) si parádně zapinkalo v nafukovaččce na Joudrs. Oproti loňsku jsme zahráli ne jednotky, ale desítky autů. I odpaly byly o dost tvrdší. na 70 doběhů ve čtyrech mačích to dokazuje. Třikrát jsme vyhráli, jedenkrát prohráli, proti Piraňím. 

 

Walkoff Lindy, která stahuje Martina, na videu - utkání proti Merklínu (Vampires - ani jsem nevěděl, že se tak jmenují)

 

 

Číst více...

ŠAMPIÓNI Prahy

 

 

Poprvé od roku 2005, kdy Béčko nastupuje v Pražském přeboru, dosáhl náš záložní tým na ZLATO. V LETOŠNÍM ROČNÍKU NABITÉ PRAŽSKÉ SOUTĚŽE, KVALITNĚ ORGANIZOVANÉ Mirkem Dolejšem, 17x vítězíme, jen 3x pukneme a s přehledem se stáváme MISTRY PRAHY 2022. Soutěž jsme naposledy vyhráli v roce 1996, ale to jako Áčko, v touze po postupu do 2. ligy (tehdy 18 w - 0 l, pak vítězství v baráži a postup do 2. ligy).

 

Letošní výkony stály na pevném základu kvalitního nadhozu (Vašek, Jirka, Bedla), spolehlivé obrany (výrazné zlepšení proti předchozím letům) a úderné pálky. Tu korunovali dva sluggeři v posledním mači proti Bulls' Balls. Vojtěch Koubek poslal míč na orbit, Kryštof Červinka střihl tvrdý linedrive hr.

 

Statistiky týmu zde

Číst více...

Partneři:

Hypnosis