A+ A A-

První ligové mače

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Mix kadetů a kadetek na slowpitchovém přípravném turnaji v Chomutově

 

Muži odcestovali na první mače sezóny do Ledenic. Tam je čekala masivní palba, které nebyli jakýmikoli prostředky schopni čelit. Ledenice vítězí 2x rozdílem, připisují si 5 homerunů. Premiéru na prkně si odbyla naše posila, 19-letý Argentinec Juan Pablo Benjamin Godoy. Nadhazovačskou baterii doplňuje veterán Tomáš Toka. Na videu hází první tři so sezóny, které ale drtivé porážce nezabránily. Prohráváme 3-13 a 0-8.

V neděli je ovšem vše jinak. Na Joudrs se nám daří. První utkání vydřeme v osmé směně 3-2, když zápas dramaticky dohazuje právě Tomáš Toka. Na pálce zářil deváťák Jonáš Mach (2-3, dabl). Do druhého mače nastoupíme v s klidem na duši i srdci. Tomášovi se dále daří na prkně, dohazuje Benjamin. Vítězíme 5-0, dva two run záploťáky pálí Tomáš Petr a Lukáš Fiala (první hr po mnoha letech). Oba moonshoty padly na Jonáš Macha.

 

Juniorky hrály první čtyři mače. Bobřiním podlehly 0-7 a 4-11. V neděli nestačili na Joudrs a prohrávají 0-11 a 4-11.

Číst více...

Předligové přípravy

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Uplynulé dva víkendy byly ve znamení horečných příprav na start sezóny. Naši borci odehráli několik turnajů. Počasí bylo fantastické (30 stupňů 7. dubna):

 

Nejméně se dařilo mužům, kteří na 26. Pomlázce skočili poslední. Tento krutý homerun mlaďochů z Mostu zaznamenal náš kameraman. U9 uspořádali a hráli také doma, také Pomlázku. 2x porazili Hrochy, těsně o bod rupli s Praotci, podlehli modrému Tempu. A skončili třetí. První aut života hrál Max Wich. První úžasný aut života hrála na zadákovi Zuzana Dostálová. U11 na Joudrs rupli s Eagles. Potom už jen vítězili, 3x udolali Joudrs a skočili na krásném druhém místě. Stejně se dařilo kadetům, kteří si parádně zahráli v Hippos aréně. Ve finále podlehli Judrs jen těsně 6-7. Tomáš Růžička na prkně solidní performance.

Číst více...

Sezóna 2024 rozkvétá

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Zima snad předčasně končí a všichni už se těší na hřiště. Poctivá zimní příprava chce být zpeněžena kvalitními výkony v ligových kláních

 

MUŽI A hra jí o velikonočním víkendu už 26. ročník Pomlázky. Na video hned z toho prvního (finále 1996) se můžete podívat. Neuběhne ani 14 dní a letos o týden dříve začíná Extraliga mužů. Po dlouhých letech tradičních počet 8 týmů zabojuje o šest playoff fleků. Základní část končí netypicky až koncem září. Po letech se vrací v srpnu plánovaný Pohár ČSA. Náš kádr omladil, se 100% aktivní kariérou končí Pavel Štoček, Jiří Vorba a Kryštof Pitrák. Marek Ostrihoň míří na poznávací pobyt do Jižní Korey. Naopak mladíci Jakub Bíža a Hugo Fischer nebo veterán Tomáš Toka (v Tempu již v letech 2000-2001) se už těší na hru v novém týmu.

 

B-squad v kvalitní pražské soutěži zkusí navázat na medailové ročníky 22 (zlato) a 23 (stříbro).

 

Junioři mají pod vedením Matěje Bíži a Ondřeje Ročka jasný cíl! Postoupit poprvé v dějinách do Extraligy juniorů.

 

Kadeti hrají poslední rok v téměř nezměněné partě, s kterou už v roce 2019 získali Bronz v coachballu. Ambice managera Ondřeje Ročka jsou jistě medailové!

 

Žáci budou spoléhat na kruté šlupky nadhazovacího prospekta Alberta Ročka a dalších kvalitních bomberů v čele se sluggerem Filipem Koubkem.

 

Coachball pod vedením nadšence Michala Krejči s pomocí hvězdného Pavla Štočka zkusí urvat co nejlepší flek a probojovat se do skupiny, která na podzim na MČR zabojuje o medaile.

 

Rookieball U9 je zásadně omlazen, "zestárlo" snad na osm posil. Prckové si tak zahrají hlavně proto, aby nabrali první zkušenosti ze skutečných zápasů. Mnoho tatínků docela nadšeně pomáhá, o pomocníky tak není nouze.

 

O ZÁSADNÍ NOVINCE LETOŠNÍHO PŘEDJAŘÍ se v samostatném článku rozepíše CEO klubu Ondřej Roček. Žákyně, kadetky, juniorky a ženy se po 8 letech vrací k našim barvám. Krásné kelly green a zlaté dresy už se šijí. Na facebooku, instagramu a zde se tedy těšte na zprávy, videa a fotky ze hry našich děvčat. Zpět v tradičních barvách klubu se šedesátiletou tradicí, tedy zlato-zelené s červenou liškou na hrudi!

 

 

Číst více...

EXL bronz!

 

Muži po pěti letech uspěli v Extralize a VYBOJOVALI BRONZOVOU MEDAILI!

 


V sobotu 7/10 napadli Palestinci Israel. My jsme za krásného počasí pořádali úspěšný sponzorský turnaj. Po něm jsme v 15:30 nastoupili k prvnímu utkání proti Hippos HB. Na prkně se ale vůbec nezadařilo Moanovi a po třech otočkách jsme dole 0-9... Ani okoralý pětník by v tu chvíli nikdo nevsadil na naše...

 

Neděle však byla PLNĚ V REŽII MOANY HIBBERTA, NAŠEHO NOVOZÉLANDSKÉHO NADHAZOVAČE (v prvním mači fantasticky doházel vetie Brába). Syn Kláry a Terrence háže jako bůh! Vítězíme 3-1 a 8-3. Po pěti letech celý tým zažívá ten nejúžasnější softballový a sportovní den, navíc v krásném údolíčku u Sázavy, které již přes 15 let zdobí nádherný brodský fastpitchový stadión!

 

Mikulášův Klasův linedrive homeun v G3

 

Poslední aut sezóny 2023 by The pitcher Moana Hibbert!

 

Předseda ČSA G. Waage dekoruje bronzové medailisty - Tempaře!

 

Poslední, 42. hit, Petra Váchy v sezóně 2024

Číst více...

Muži vybojovali SEMIFINÁLE

 

 

Muži po třech letech vybojovali semifinále EXTRALIGY, když v sérii, kterou můžeme už nyní označit za epicky napínavou, porazili Spectrum Praha 3-2 na zápasy. Poslední aut v podání Pavla Štočka.Třetí, sobotní utkání začne "nepříletem" nadhazovače Maria Hernandeze. Mo Hibbert se ale role jedničky na prkně ujme na jedničku. Spectrum sice vede 1-0, my ale ve čtyřce 6 hity v řadě otáčíme na 6-1. Po triplu Štoči v pětce přidáme další bodík. Soupeř jen snižuje trojbodovým homerunem Davida Mertla. V neděli tak dorazíme na Černý Most s vedením 2-1 na zápasy. Díky homerunům Pavla Štočka, Mikiho Klase, ulejvce Petra Váchy a singlu Radima Votavy vedeme před dohrávkou sedmičky 4-1. To ale již přítomnému Mariovi dojdou na prkně síly, soupeř buší a poráží nás v dohrávce 5-4... Jde se do pátého utkání. Sice hned ztrácíme 0-2, ale pak se naše pálky probudí do mocné útočné erupce, zaznamenáme 14 hitů a soupeře porážíme 12-6. Hrdinou víkendu je Moana Hibbert, který si na prkně připíše dvě W a nahradí nezvěstného Maria. Do formy se dostává 17-letý Radim, v sérii pálí 7 ze 17!!! Miki Klas také v září září, 7 ze 16, homerun, 6 bb, 4 dably. Stejně tak veterán Pavel Štoček, 8 ze 16, homerun!

 

Kadeti na posledním kole ligy hned 3x vítězí a už se těší na finálový turnaj v Břeclavi 6-7/10! Poprvé poráží Žraloky Ledenice.

Číst více...

Epická bitva na úvod čtvrtfinále

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Muži rozehráli čtvrtfinále Extraligy proti Spectru. První zápas jsme dlouho vedli 1-0. V šetce ale soupeř srovnal a v sedmičce na jeden aut obětovacím odpalem Davida Mertla zvítězil 2-1. Na Lukáše Kubáta jsme se zoufale neprosadili, pouhé dva hity usmolíme. V neděli se na Tempu ale udály naprosto nevídané věci, dlouho nevídané. Nejprve vedeme po solo smashi Mikuláše Klase 1-0. Soupeř hned otočí na 2-1. Srovnáme na 2-2. Na Kubáta se tentokrát dost prosazujeme, big bases cleaning hit ale ne a ne přijít. Soupeře naopak v pětce několika hity zvyšuje na 4-2. Hraje se dohrávka sedmičky, dva auty, dva striky. Mikuláš to ale zvládne, singlem se nasadí. Po něm stejně tak Tomáš. Na pálku jde Jirka Brabec, bere první nadhoz, posílá míč do díry mezi vnější polaře a SROVNÁVÁ NA 4-4. První tie-brak nikdo neskóruje. Druhý soupeř 1x, my díky ulejvkám a SAC flaji Jirky Brabce vítězíme 6-5! Mario Hernandez hodí neskutečných 9 směn! Petr Vácha zahraje z vnějšího dabl historie a takto to komentuje.

 

Rookieball vyjel na čtvrtý turnaj základní části ligy do Pardubic. Dvakrát zvítězil, dvakrát prohrál. Hra v poli i na pálce se ale stále viditelně zlepšuje! Útok proti Hippos HB. A další hity proti Hrochům.

 

Žáci jeli na poslední turnaj základní části 2.ligy do Brna. Letošnímu rivalovi PASOS ve finále podlehli 8-9. Z prvního místa své divize bezpečně postupují na Finálový turnaj na Tempu, kde budou obhajovat loňské ZLATO!

Číst více...

Mladíci áčka na Supercupu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Mladé naděje Tempa a tři veteráni se spojili s bezva chlapíky ze švédského týmu VSC a vycestovali na 11. Supercup mužů. Ten se letos konal v Nizozemí, na krásných hřištích v Haarlemu a Vennepu u Amsterdamu. Ve skupině jsme sehráli 4 utkání. Jedno jsme vyhráli, ostatní rupli. Spadli jsme tak do spodního pavouka, tzv. Evropského poháru. Tam nás nejprve Spectrum porazilo 0-7. V druhém mači jsme po 2:44 h odešli poražení 7-9 místními Vennep Flyers. V třetím utkání se bohužel zranil hlavní nadhazovač Moana Hibbert a tento smutný fakt ovlivnil další výsledky. Na prkně se pak střídala posila z Joudrs Ondřej Tvrdek a navrátilec Vašek Frýba. Pálkařsky se velmi dařilo Moanovi, Radimovi Votavovi, Jonášovi Novákovi, Jesusovi (51-letý Venezuelec) a Ondřejovi Ročkovi. Homeruny si plácli Marek Ostrihoň a Kryštof Červinka. Spali jsme v pěkném kempu u moře. Počasí nebylo špatné a Holandsko je krásné! Na videech je možné zhlédnout tyto naše mače:

 

Tempo VSC vs Spam (HR)

Tempo vs Stags (UK)

Tempo VSC vs Chicaboos (B)

Tempo VSC vs Locos

Tempo VSC vs Spectrum

Tempo VSC versus Vennep (NL)

Číst více...

Muži postoupili do playoff Extraligy

 

 

Muži po dvou letech postoupili do playoff Extraligy. Pomohl skvělý první jarní víkend a úžasný první víkend nadstavby B. Druhý srpnový víkend už byl dost bídný. Potřebovali jsme k jistotě postupu jediné vítězství. Nedočkali jsme se ho. Naštěstí Painbusters Most byli v ještě více svízelné pozici. V případě našich 4 porážek potřebovali stejně vše vyhrát. A nevyhráli. Porazili je rivalové z Chomutova a tím nám zářijové playoff "přihráli". I tak byl hodně prohřátý víkend na Mlatevňě v mnohém pozitivní. Tomáš Mini Petr nasbíral neuvěřitelných 8 hitů! Kryštof Červinka hned 5! Radim Votava má první dva hity extraligové kariéry a kvalitní zákroky na dvojce. A Jonáš Novák si na prkně ve 14 letech připsal první so. A hnedle sluggera Vojtu Buchnera. Také si ale "připsal" první extraligové L kariéry, viz video.

 

Druhé dva zářijové víkendy nastoupíme ve čtvrtfinále na tři vítězná utkání proti Spectru nebo Havl. Brodu.

Číst více...

Parádní letní soustředění

 • Kategorie: Novinky
 • 0

-

 

V Kostelci nad Orlicí jsme s téměř 60-členou skupinou našich mladých softballistů (od U9 po juniory) absolvovali už 8 soustředění v řadě (2016 poprvé). Trénovalo se jako vždy v krásném areálu Klackařů Kostelec. Děti si opravdu mákli, ráno téměř 3,5 h trénink, odpoledne téměř čtyři hodiny (včetně večerního utkání). Do toho pingpogovací turnaj mladších a starších (vítěz u11 Marek Sedmera a u17 Tonda Moškoř). Nikdo nereptal a tvrdě se makalo. Děkujeme všem organizátorům z řad trenérů a nechť žije Kostelec 2024. Termín je již jasný, přelomový víkend července a srpna!

Číst více...

Muži překvapili, sbírali jen vítězství

 

Petr Vácha po čtvrtém homerunu sezóny

 

Muži A cestovali na veledůležitá utkání do Mostu a Chomutova. Překvapili a odváží si tři důležitá W. Velmi se tak přibližují k vytouženému playoff (chybí nám jediné W z pěti zbývajících mačů).

 

V prvním utkání díky povedenému sedmému útoku (Mario Hernandez 2-run smash) vítězíme nad Bobry Chomutov 8-3. Mario Hernandez takto utkání dohazuje.

 

V druhém mači porážíme Snails Kunovice 8-1. Nemají nadhazovače, je v USA s juniory ČR. Za nás se poprvé v kariéře staví na prkno 14-letý Jonáš Novák. Marek Ostrihoň střílí první dinger sezóny. Ani veterán Bedla nezůstal letos bez extraligového hitu. Jeho rbi single na slavného technika Michala Kolůcha.

 

Třetí mač je soubojem nadhazovačů Hernandeze a A. Buchnera. První bod nám jistí sac fly veterána Kryštofa Pitrák. Klid přidává 2-run smash dalšího zkušeného hráče, Petr Váchy (4). Mexický chlapík Mario si pro poslední aut sezóny vytečuje trenéra pálky české reprezentace Kubu Kopřivu.

 

 

 

 

 

Číst více...

Partneři:

Hypnosis