A+ A A-

Muži vyřazeni ve čtvrtfinále

 

 

Muži vypadli ve čtvrtfinále v duelu proti Locos Břeclav. Mladíci z Břeclavi (vedeni stále 18-letým skvělým Osičkou) nás porazili 2-0 a 5-3.

 

Byť Marek Joska naházel 23 so a Osička "jen" 19, soupeř byl na palici lepším. Tvrdě v pravý okamžik potrefoval i velmi těžké nadhozy. Dva z nich za plot, Magulův trojbodový v druhém zápase byl smrtící. My jsme v prvním mači dokázali obsadit metu jen 4x. 2x pak náš postup skončil nikoli po odpalu... V druhém jsme dokázali urvat tři bb, 4 hity a jeden bunt-hit. Bohužel pouze v trojce se vše sešlo za sebou a na dva auty jsme 3x skórovali. V šetce, kdy už jsme prohrávali 3-5 naši šanci na srovnání uťal druhý předčasný výběh víkendu. Znovu od našeho rychlíka... Byla 1-2 obsazená, Osička háže wp, ale maďarský rozhodčí píská, nikoli při krádeži, předčas. Kameru už má nyní každý školák i sloup veřejného osvětlení a tak ten předčas je zaznamenám, Bohužel opravdu byl. Škoda, s 2-3 obsazeno bez autu a třemi zkušenými pálkaři šlo ještě zabojovat...

 

Hlavní příčinou neúspěchu je ale opět slabá pálka. I když těžko říci slabá, čelili jsme opravdu skvělému nadhazovači. Mužem série je jednoznačně Petr Vácha, 4/7, 2-run hr. Recept na Osu našel. Pak už hity zaznamenali jen Michal Kolůch a Jirka Brabec, oba nám pomohl ke skórování. Michal navíc ustál další mety a k tomu smahnul fakt krutý linedrive, bohužel přímo na polaře. Všichni ostatní, až na nějakou tu povedenou lejvku a tu a tam ojedinělé bb pořádně netrefili míč. Hrát v plné síle, možná by soupeř přidal o dva body méně, dvě chyby v obraně a příliš mnoho met Marka Břeclavi dost pomohly. Hráli se low-score mače a každé zaváhaní bolí.

 

Po základní části jsme byly skoro první, s přehledem druzí. Bohužel nadstavba NÁM OPĚT, JAKO VLONI, NEVYŠLA. Vloni vlastně vyšla, protože jsme v posledním utkání Locos u nich slavně porazili a semifinále vybojovali. Letos jsme se doslova sesypali jako domeček z karet. Nikoli však na hřišti. Nejprve odpadl Štok po zranění, do Ledenic nejelo 5 nejlepších hráčů z mnoha ovlivnitelných a neovlivnitelných důvodů, v posledním kole jsme také nebyli kompletní. Na skvělý výsledek jako po ZČ jsme tak nemohli pomýšlet a tedy jsme ani nevybojovali první pozice a přišli o možnost výběru "slabšího" soupeře do čf. Vybrat si "slabšího" se totiž nakonec všem prvním týmům, i přes sobotní porážky, vyplatilo. Na nás zbyla velmi motivovaná Břeclav, motivovaná o to více, že jsme ji vloni v rozhodujícícm mači  krutě porazili.

 

Výsledek je docela mrzutý, velmi kvalitní vítězství během sezóny nad téměř všemi soupeři byly povzbuzující a nadějné. Play-off je bohužel úplně jiné kafe, víme to už 15 let, co se ho účastníme. Skvělé týmové AVG ze základní části (kolem .320) jsme nedokázali přenést do Nadstavby (jen .238) a už vůbec ne do čtvrtfinále (podobné Nadstavbě). Marek Joska házel mnohem lépe než vloni v playoff, i tak ale Locos dokázali pár nadhozů krutě smáznout. Softball je teď god dmanie rychlejší a nadhozy nad 120 km/h už nejsou zárukou kvalitní obrany.

 

Nejlepším pálkařem sezóny je Michal Kolůch s opravdovým AVG .405. Dle našich ověřených statistik, iscore data jsou marná (vzdávám všem kvalitním zapisovatelům hold, ale moc jich není...). Následují jej veteráni Štok a Vaha, .400, .386. Žádnému mladíkovi se dle přání kouče skončit s .avg nad .250 nepodařilo. Homerunů odpálil 5 Vaha, 3 Martin Joska, 2 Michal Kolůch. RBI zaznamenal nejvíce Martin Joska, 19. To je číslo dost k zamyšlení. OBP kraluje Vaha, prakticky každý druhý AB byl na metě. Nejvíce met, 8, ukradl Vaha. Vystál rovněž nejvíce met, osm. So "lídrem" s 37 kusy je Marťas.

 

Nyní se můžeme už jen pomalu začít těšit a připravovat na sezónu 2022 a všem letošním semifinalistům (totožní jako v roce 2019) popřát napínavý boj o titul. Kdo vyhraje, nedokážu vůbec odhadnout.

 

 

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis