A+ A A-

Žáci MISTRY České republiky

 

 

Mistři České republiky 2021, Superliga žáků v softballu, děti v dresech zleva: Šimon Kapr, Matyáš Duchek, David Tůma, Oliver Trojek, Jonáš Novák, Adam Suchopar, Antonín Moškoř, Tomáš Růžička, Matyáš Macourek, Tomáš Kubíček

 

Žáci se pod vedením Ondry Ročka (manager), Evy Suchoparové (bench coach) a Matěje Bíži (first base coach) nesmazatelně zapsali do historie. Poprvé od roku 1993, to jest vzniku samostatného českého softballu, ZÍSKALI MLADÉŽNICKÉ ZLATO V NEJVYŠŠÍ DOMÁCÍ SOUTĚŽI. Ve finále Superligy žáků 2021 porazili Joudrs Praha 3-1. Celým turnajem prošli bez porážky! V základní skupině porazily všech 5 nejlepších týmů v zemi tento rok. Velkou zásluhu na tom mají oba nadhazovači, Jonáš Novák (háže již skoro stovkou) a o rok mladší, smekáme, Tomáš Růžička. Bez dvou spolehlivých pičerů by to nešlo, limit na turnaj je 15 směn - tedy přesně polovina odehraných mačů. V poli i na pálce se prosazovalo všech dvanáct borců, vynikal mezi nimi urostlý Šimon Kapr - spolehlivý první metař a zatraceně dobrý power slugger!

 

Kluci tak svou žákovskou kariéru zakončili nejlepším možným způsobem, zlatem. Ondra se před rokem v soukromí nechal slyšet, že to letos chce vyhrát a VYHRÁL!!! Všechna čest, s ohledem na všechny zejména covidové nástrahy. Pohled trochu z vnější vidí takových dvanáct "normálně" šikovných hráčů, věkově i výkonostně vyrovnaných (celkově, jeden je dobrý v tom, druhý v onom), kteří dost drží při sobě a májí chuť se dále prudce zlepšovat. Asi to nejlepší možná kombinace pro další cestu vpřed. Pochopitelně, nutno to připomenout, bez kosičů na prkně by to nešlo. Prostě nešlo. Hochy teď čeká obří změna, tvrdý míč a pomalu ale jistě dospělácká konkurence. Všichni chceme věřit, že se jednou stanou oporami chlápků a někteří i reprezentace! Mistři Extraligy 2031?

 

Videa z finále:

Poslední tři auty

Jonáš Novák a David Tůma září v poli

Kapr buší

Životní běh Olivera Trojka

Oliverův rbi single

První bod finále

 

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis