A+ A A-

Základní část Extraligy dohrána

 

 

Odehráno všech 28 utkání základní části Extraligy. Oproti loňsku si pohoršujeme o jednu příčku. Vítězství navíc a byli bychom třetí. A že jsme letos mnoho mačů ztratili GOD DAMN lacino. Hlubších závěrů zatím ovšem není potřeba. Od 2. června jsme se ani jednou, díky náročné sezóně pěti reprezentantů pořádně nesešli. Pravdu o naší letošní formě tak prozradí až Supercup v Itálii, kde budeme téměř všichni. Pavel Štoček je bohužel zraněn. Úplnou pravdu, co jsme letos schopni vybojovat pak odhalí až letos netypické playoff. Účastní se jej všech osm týmů, nikdo nesestupuje. Obhajoba titulu bude sakra těžká. A je zbytečné se tím nyní zabývat. Úkol číslo jedna je probojovat se skrz čtvrtfinále. Čeká nás někdo ze čtveřice Most, Břeclav, Chomutov, Eagles. Jaký soupeř to bude, záleží na třech klubech umístěných před námi. Podle toho, koho si do čf vyberou a kdo na nás tedy zbude. Velkým favoritem letošní EXL jsou bezesporu Ledenice. Doběhli pro téměř dvakrát více bodů než ostatní týmy. I jejich BA je vysoký. Minimálně na pálce tedy dominují. Velkou roli ovšem bude hrát podzimní forma předních českých nadhazovačů.

 

Díky absenci mnoha starších hráčů dostali v létě obří příležitost dvacetiletý Adam Kyp, 15-letý Vojta Lančarič a 16-letý Vojta Koubek. Adam se rozjel až později, když si připsal proti obtížným nadhazovačům několik hitů. Vojta Lančarič na svůj věk dobře odchytal několik utkání a vystál velmi mnoho met. OBA 0,438 je parádní (na 15 let a Extraligu). Vojta Koubek je naše nadhazovačská naděje. Jinak hraje na devítce, kde získává catch od catche větší a větší jistotu. Na pálce několikrát tvrdě trefil míč a měl velkou smůlu na postavení polařů. Výkony všech tří tak zatím hodnotíme kladně.

 

Nyní hurá do Itálie na osmý Supercup. Pokusit se minimálně o příčku vylepšit loňské neskutečné a překvapivé čtvrté místo! Bude to naše pátá účast na tomto nejlepším evropském turnaji, který je vždy okořeněn účastí mnoha světových hráčů. Posílí nás šikovný nadhazovač i pálkař Vojta Buchner z Mostu a čítanka všech softballových dovedností na spojce Tomáš Mini Petr ze Spectra! Za ČR budou bojovat Tempo, Ledenice, Spectrum a výběr U23. Velká porce dalších českých ligových hráčů je rozprostřena skoro do všech zbývajících mančaftů. Letos hraje 21 týmů.

 

Výsledky, play-by-play a statistiky ze Supercupu sledujte zde

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis