A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Závěr sezóny 2021 pokován BRONZEM

 

Bronzoví tým zleva nahoře: Bedla, Luboš Procházka, Kryštof, Brába, Marek Livora, Jonáš Mach, dole zleva: Lukáš Fiala, Petr Mikula, Jirka Vrzáček, Ondřej

 

 

Druhá covidová sezóna skočila. Bronzem ji pokovali veteráni 35+

 


Deset dobrodruhů se autem a letadlem vydalo do krásné Barcelony (čisto a těch dálnic co mají ve městě i kolem něj!) na druhý ročník European Masters, tedy obdoby Supercupu pro starší a pokročilé. Odehráli jsme 5 utkání včetně vítězného mače o bronz proti Francouzům. Vítězství 1-0 zajistil Jonáš Mach bravurním výkonem na prkně. Vítězný bod stáhl SAC flajem Kryštof (záznam celého zápasu na Youtube). Ve skupině jsme 3x s přehledem zvítězili. Porazili nás pouze Magos z Tenerife, vlastně stejný tým jako na Supercupu. Těsně 1-0, když nás v závěru skolil homerun jednoho z Venezuelců. Porážka nás stála účast ve finále. V tom Magos převálcovali Dány vysoko 14-1.

 

Hrálo se na dvou pěkných hřištích, spíše stadionech, v Barceloně. Klasický vnitřek, umělka ve vnějším, rozlehlé betonové tribuny a zámezí. Jedno hřiště bylo cca 70 m dlouhé, druhé 88 metrů. Bedla na něm linedrivem o půl metru plůtek nepřekonal...

 

Skvěle házeli oba nadhazovači, Jirka Brabec a Jonáš Mach.  Luboš Procházka, jeden z nejlepších pálkařů historie potvrdil hvězdnost, odpálil 2 hr (jeden z nich na tom dlouhém hřišti, velmi velmi vysoký). Na dvojce a spojce hráli s jistotou Petr Mikula a Kryštof Pitrák. Marek Livora se uměl nasadit. Na skvělého Urbaneju se prosadili Lukáš a Brába, ale také Ondřej a Jirka Maruna.

 

Někteří si stěžují na vysokou kvalitu nadhazovačů. Nemyslím si to, byli dobří ale to je dobře. Nebudeme ze sebe dělat staříky, kteří nejsou po desítkách let kariéry schopni trefit míč. Větší problém u této věkové kategorie jsou spíše míče, zbytečně tvrdé.

 

Barcelona je na podzim úžasné město jak pro hru, tak pro turistiku, ale i pobyt v moři.

 

Ať žije sezóna 2022!

B-squad čtvrtý

 

 

Béčko letos v Pražském přeboru mužů obsazuje 4. místo. Tým sehrál 21 utkání, 14x vyhrál, 7x prohrál a 1x nějako opomněl na zápas, který byl přeložen kvůli covidu... Všechna utkání odehrál a byl na nich přítomen jen Petr Bednář. Do hry nastoupilo celkem 28 hráčů, což je velmi pozitivní fakt odkazující na naši silnou členskou základnu. Herně se zejména v poli prosadilo mnoho mladých hráčů. Pravého homerunu se dočkal veterán Víno. Homerunů letos padlo 25, většina za plot, ale také několik běžeckých. Na zadákovi spolehlivě působil Martin Joska. V závěru si kečra ozkoušel Kryštof Červinka a hrál tam s chutí! Pálkařsky se nám dařilo přehrávat všechny týmy se slabším nadhozem. Bohužel těch několik málo silných pičrů jsme porazit nedokázali (Havel, Jetmar). Buďme za Pražský přebor vděčni, je to poslední kvalitní regionální dospělácká soutěž. Má navíc schopného manažera, Mirka Dolejše.

Muži vyřazeni ve čtvrtfinále

 

 

Muži vypadli ve čtvrtfinále v duelu proti Locos Břeclav. Mladíci z Břeclavi (vedeni stále 18-letým skvělým Osičkou) nás porazili 2-0 a 5-3.

 

Byť Marek Joska naházel 23 so a Osička "jen" 19, soupeř byl na palici lepším. Tvrdě v pravý okamžik potrefoval i velmi těžké nadhozy. Dva z nich za plot, Magulův trojbodový v druhém zápase byl smrtící. My jsme v prvním mači dokázali obsadit metu jen 4x. 2x pak náš postup skončil nikoli po odpalu... V druhém jsme dokázali urvat tři bb, 4 hity a jeden bunt-hit. Bohužel pouze v trojce se vše sešlo za sebou a na dva auty jsme 3x skórovali. V šetce, kdy už jsme prohrávali 3-5 naši šanci na srovnání uťal druhý předčasný výběh víkendu. Znovu od našeho rychlíka... Byla 1-2 obsazená, Osička háže wp, ale maďarský rozhodčí píská, nikoli při krádeži, předčas. Kameru už má nyní každý školák i sloup veřejného osvětlení a tak ten předčas je zaznamenám, Bohužel opravdu byl. Škoda, s 2-3 obsazeno bez autu a třemi zkušenými pálkaři šlo ještě zabojovat...

 

Hlavní příčinou neúspěchu je ale opět slabá pálka. I když těžko říci slabá, čelili jsme opravdu skvělému nadhazovači. Mužem série je jednoznačně Petr Vácha, 4/7, 2-run hr. Recept na Osu našel. Pak už hity zaznamenali jen Michal Kolůch a Jirka Brabec, oba nám pomohl ke skórování. Michal navíc ustál další mety a k tomu smahnul fakt krutý linedrive, bohužel přímo na polaře. Všichni ostatní, až na nějakou tu povedenou lejvku a tu a tam ojedinělé bb pořádně netrefili míč. Hrát v plné síle, možná by soupeř přidal o dva body méně, dvě chyby v obraně a příliš mnoho met Marka Břeclavi dost pomohly. Hráli se low-score mače a každé zaváhaní bolí.

 

Po základní části jsme byly skoro první, s přehledem druzí. Bohužel nadstavba NÁM OPĚT, JAKO VLONI, NEVYŠLA. Vloni vlastně vyšla, protože jsme v posledním utkání Locos u nich slavně porazili a semifinále vybojovali. Letos jsme se doslova sesypali jako domeček z karet. Nikoli však na hřišti. Nejprve odpadl Štok po zranění, do Ledenic nejelo 5 nejlepších hráčů z mnoha ovlivnitelných a neovlivnitelných důvodů, v posledním kole jsme také nebyli kompletní. Na skvělý výsledek jako po ZČ jsme tak nemohli pomýšlet a tedy jsme ani nevybojovali první pozice a přišli o možnost výběru "slabšího" soupeře do čf. Vybrat si "slabšího" se totiž nakonec všem prvním týmům, i přes sobotní porážky, vyplatilo. Na nás zbyla velmi motivovaná Břeclav, motivovaná o to více, že jsme ji vloni v rozhodujícícm mači  krutě porazili.

 

Výsledek je docela mrzutý, velmi kvalitní vítězství během sezóny nad téměř všemi soupeři byly povzbuzující a nadějné. Play-off je bohužel úplně jiné kafe, víme to už 15 let, co se ho účastníme. Skvělé týmové AVG ze základní části (kolem .320) jsme nedokázali přenést do Nadstavby (jen .238) a už vůbec ne do čtvrtfinále (podobné Nadstavbě). Marek Joska házel mnohem lépe než vloni v playoff, i tak ale Locos dokázali pár nadhozů krutě smáznout. Softball je teď god dmanie rychlejší a nadhozy nad 120 km/h už nejsou zárukou kvalitní obrany.

 

Nejlepším pálkařem sezóny je Michal Kolůch s opravdovým AVG .405. Dle našich ověřených statistik, iscore data jsou marná (vzdávám všem kvalitním zapisovatelům hold, ale moc jich není...). Následují jej veteráni Štok a Vaha, .400, .386. Žádnému mladíkovi se dle přání kouče skončit s .avg nad .250 nepodařilo. Homerunů odpálil 5 Vaha, 3 Martin Joska, 2 Michal Kolůch. RBI zaznamenal nejvíce Martin Joska, 19. To je číslo dost k zamyšlení. OBP kraluje Vaha, prakticky každý druhý AB byl na metě. Nejvíce met, 8, ukradl Vaha. Vystál rovněž nejvíce met, osm. So "lídrem" s 37 kusy je Marťas.

 

Nyní se můžeme už jen pomalu začít těšit a připravovat na sezónu 2022 a všem letošním semifinalistům (totožní jako v roce 2019) popřát napínavý boj o titul. Kdo vyhraje, nedokážu vůbec odhadnout.

 

 

Žáci MISTRY České republiky

 

 

Mistři České republiky 2021, Superliga žáků v softballu, děti v dresech zleva: Šimon Kapr, Matyáš Duchek, David Tůma, Oliver Trojek, Jonáš Novák, Adam Suchopar, Antonín Moškoř, Tomáš Růžička, Matyáš Macourek, Tomáš Kubíček

 

Žáci se pod vedením Ondry Ročka (manager), Evy Suchoparové (bench coach) a Matěje Bíži (first base coach) nesmazatelně zapsali do historie. Poprvé od roku 1993, to jest vzniku samostatného českého softballu, ZÍSKALI MLADÉŽNICKÉ ZLATO V NEJVYŠŠÍ DOMÁCÍ SOUTĚŽI. Ve finále Superligy žáků 2021 porazili Joudrs Praha 3-1. Celým turnajem prošli bez porážky! V základní skupině porazily všech 5 nejlepších týmů v zemi tento rok. Velkou zásluhu na tom mají oba nadhazovači, Jonáš Novák (háže již skoro stovkou) a o rok mladší, smekáme, Tomáš Růžička. Bez dvou spolehlivých pičerů by to nešlo, limit na turnaj je 15 směn - tedy přesně polovina odehraných mačů. V poli i na pálce se prosazovalo všech dvanáct borců, vynikal mezi nimi urostlý Šimon Kapr - spolehlivý první metař a zatraceně dobrý power slugger!

 

Kluci tak svou žákovskou kariéru zakončili nejlepším možným způsobem, zlatem. Ondra se před rokem v soukromí nechal slyšet, že to letos chce vyhrát a VYHRÁL!!! Všechna čest, s ohledem na všechny zejména covidové nástrahy. Pohled trochu z vnější vidí takových dvanáct "normálně" šikovných hráčů, věkově i výkonostně vyrovnaných (celkově, jeden je dobrý v tom, druhý v onom), kteří dost drží při sobě a májí chuť se dále prudce zlepšovat. Asi to nejlepší možná kombinace pro další cestu vpřed. Pochopitelně, nutno to připomenout, bez kosičů na prkně by to nešlo. Prostě nešlo. Hochy teď čeká obří změna, tvrdý míč a pomalu ale jistě dospělácká konkurence. Všichni chceme věřit, že se jednou stanou oporami chlápků a někteří i reprezentace! Mistři Extraligy 2031?

 

Videa z finále:

Poslední tři auty

Jonáš Novák a David Tůma září v poli

Kapr buší

Životní běh Olivera Trojka

Oliverův rbi single

První bod finále

 

Víkend opanovali coachballisti

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 Marek Joska chytá odpal a hraje na fo na dvojku

 

Bohatý softballový víkend zavedl do lítých bitev tři Tempo týmy

 

Coachball hrál kvalifikační turnaj o finále v HB a skončil druhý:

 

Nejmladší Tempo kaťušová divize U11 pod vedenim seržantky Viktorie nasázela o víkendu soupeřům v šesti zápasech 71 bodů. Sama seržantka šla příkladem a táhla celý útok (14/20, 6x triple, 5x double).
Krásné dva prvoligové “provazy” na jedničce předvedl podporučík Alberto Ročeko, který navíc s dvojitým “véčkem” praporčíkem Vrzy Vrzáčkem zahráli na domácí krásný aut po ose 9-3-2. VV navíc chytá na kečrovi i dva těžké lufty.
V dramatickém finále nás přetlačili domácí hroši 11:10.
Tým předvedl velkou útočnou sílu, super hru ve vnějším. Na vnitřku ještě zamakáme.
Takže vezeme STŘÍBRO!
 
Může jít o obrázek 9 people a people standing
 
 
 
 
Muži A značně oslabeni zavítali do Ledenic. Po letech šel na prkno Bedla (4 so, 5,33 směny, pak rozdíl). Na spojce si zahrál také po delší době Kryštof Pitrák a vysekl k deseti úspěšným autům (za celý víkend) včetně dablu 6-3 (sám šlápl). Brába držel druhý zápas až do sedmičky 2-2, pak se ale Žraloci prosadili a vyhráli i druhý mač. V neděli se muži s Mostem rozešli 1-1 na zápasy. Marek Joska kraloval prvnímu. Vyvětral 17 pálkařů a přidal walk-off single v osmé směně! V druhém nás Adam Buchner (ten vyšší z bratrů) pustil k pouhým 4 hitům a vyháel Mostu W 4-2.
 
 
Kadeti si už letos podruhé zahráli v Hradci a odjeli s bilancí 2-2 na zápasy.
Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis