A+ A A-

Soustředění na jedničku

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Nejpočetnější účast za poslední roky, 40 sportovců, strávilo skvělých 6 dní v nádherném areálu kosteleckých Klackařů a nedalekém kempu paní Borůvkové. Hřiště byla letos v perfektním stavu, pečuje o ně místní fachman Radek Kroupa a jeho žena. V autokempu jsme letos měli chatky, pohodlí se tedy oproti stanům zvýšilo. Počasí vyšlo, nebyla úmorná vedra jako vloni.

 

Tvrdě jsme makali, nadhazovači odházeli přes 1500 nadhozů. Ve středu jsme se vypravili na tradiční výlet kánoemi po Divoké Orlici. Pár popadaných stromů nikoho nezaskočilo. Křídlatky stejně jako vloni. Netýkavky rovněž.

 

Strava v hotelu U Splavu se letos pod kuratelou Ondry zlepšila. Ryba k první večeři byla vynikající.

 

Ping-pongový turnaj ovládl v dětské kategorii Vojta Bíža, v dospělé jeho otec Matěj. Turnaj nicméně prezentoval mnoho skvělých hráčů. Mezi jinými Petr Franek, Tomáš Růžička, Anna, Tonda Moškoř a další!

 

Už se těšíme na soustředění 2020! 

Číst více...

Letní soustředění 2019

 

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 28. července mezi 12-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v sobotu dopoledne 3. srpna 

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady

Spíme v chatách (buňkách) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště

Spacák + prostěradlo + polštář sebou

Plavky sebou - vedle kempu je říční i městské koupaliště

Kdo má, pálku na stolní tenis, uspořádáme turnaj. Kdo nemá, budou erární. Netřeba tedy kupovat

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze. Sebou mince na sprchu

Cena (zahrnuje stravu, ubytování, ostatní): Připravte si 2500,- Kč (plná penze v restauraci opět velmi zdražila). Bude vybráno hotově v neděli po příjezdu. Účastníkům pak tedy stačí jen malé kapesné do místního bufetu

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + každý den po večeři společný zápas

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku - zkontrolujte prosím v týdnu před odjezdem , nebo volejte 602 237 393 (Petr Bednář), 737 287 486 (Ondřej Roček)

Petr Bednář

Číst více...

Softballový svátek svátků

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Pět našich reprezentantů, zleva Lukáš Fiala, Mikuláš Klas, Marek Joska, Michal Kolůch a Petr Vácha

 


Mistrovství světa skončila téměř tříhodinovým finále mezi Japonskem a Argentinou. Dramatický zápas urvali skvělí Argentinci. Nic nepodcenili, přijeli téměř tři týdny předem, spali ve skromné radotínské hale hned u tréninkového hřiště a nejen jejich viditelná touha zvítězit je dotlačila k titulu. Jsou rychlí, tvrdě a dlouze pálí, zároveň s jistotou slapují a s témeř úplnou jistotou ulejvají. V poli vyjma nadhozu možná nejsou úplně top. Nicméně včerejší double při plných metách v devítce, který je udržel ve hře, byl opravdu nadpozemský. Titul si absolutně zaslouží!

 

Mistrovství jako takové bylo navenek parádně zorganizované a připravené, za což my fanoušci vřele děkujeme vedení ČSA v čele s předsedou Gabrielem Waagem. Oba útulné areále byly parádním dějištěm pro opravdu špičkový světový mužský fastpitch. Osobně jsem nadšený, stejně tak jako ostatní, s kterými jsme měl možnost mluvit. Jediné, co možná zúčastněné týmy tolik nenadchlo byl nový nesoftballový systém playoff. Netuším ale, proč nastala tato změna na klasické playoff. Z prověřeného systému na dvě porážky pro první dva týmy ze základních skupin.

 

Vystoupení české reprezentace bylo nadšené a průnik mezi nejlepších 8 týmů je pozitivní výsledek (vzhledem k silné skupině). Bohužel téměř zcela vybouchla pálka i její koučing. Kdyby fungovala tak jak měla dle představ (power hity, homeruny, čtení nadhozů, volba nadhozů), pak by několik zápasů se silnými celky jistě velmi zdramatizovala. Nicméně, znovu, po tisící opakováno. Bez pestrosti v útoku to dle mě prostě nejde. Světový nadhoz je na hranici palitelnosti. Po tisící zopakujme jednoduchou věc. Není pro obranu nic víc rizikovějšího a zneklidňujícího, když netuší, zdali má čekat smrtelnou bombu, nebo krátkou ulejvku či slap. Vedení týmu zvolilo powerhitting. Respektujme to. Že to nevyšlo je fakt. Je to sport a kdyby každému týmu vyšla jeho taktika a příprava, museli by být všichni mistři, což přirozeně nejde.

 

Hráči i vedení týmu má ale nejen můj obří obdiv za vynaložené úsilí v amatérském sportu nevídané. Jestli ho paradoxně nebylo příliš (toho úsilí), tento fakt nijak neznehodnocuje.

 

Doufejme, že téměř rodinná atmosféra MS (a obecně světového mužského fastpitche) nabudila mladé talentované hráče celého českého softballu. A budou mít motivaci dokázat, že boj o medaile na dalších MS nemusí být jen z říše snů. 

 

Snad se za našich životů podobného svátku v ČR znovu dočkáme. Bylo to nezapomenutelných 10 dní. Třeba se podaří uspořádat i ženské MS.

 

Petr Bednář

 

 

Číst více...

První PRVNÍ

 

 

První PRVNÍ mládežnické místo na jaře!

 

Jako žralok. Ne jako žralok, jako ta nejdravější krvelačná liška se vrhl Tomáš Kubíček po hitu do vnitřního pole v dohrávce finále coachball ligy v Mostě a zahrál ho nekompromisně na první metu. I díky tomuto počinu a díky spoustu krásným autům a hitům (Adam Suchopár, Tonda Moškoř, Tomáš Růžička) se nám podařilo poprvé vyhrát ligové kolo (tentokrát bez účasti Eagles a Storms). Těšíme se na soustředění a pak na finálové klání v Kostelci, které by nám snad už nemělo uniknout. GO FOXIES GO!

 

Vítezný tým v Mostě: Trojek, Růžička, Suchopár A, Suchopár L, Suchopár O, Bíža, Roček, Macourek, Schwaller, Kapr, Kubíček, Anička, Moškoř.

Číst více...

MS mužů v ČR

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Začíná MS mužů v ČR. Neváhejte a navštivte co nejvíce utkání v Praze a H. Brodě!

 

Rozpis a odkazy na jednotlivé zápasy s velmi dobrým www streamem (zdarma)

 

Lístky zakoupíte na místě nebo předem jednoduše zde.

 

Rozpis MS

 

Komentář k události:

 

Začíná Mistrovství světa ve fastpitch softballu mužů. Cesta vidět naživo nejlepší týmy světa nebyla nikdy jednoduší. Stačí popojet MHD nebo zdolat něco kilometrů autem do H. Brodu. MS obecně v ČR je dost vzácnost. Naposledy tuším ženská košíková, hokej, florbal. Softball u nás za 50 let políbil možná už desetitisíce sportovců. Jen malá část z nich bude stačit na zaplnění obou areálů a vytvoření působivé kulisy pro špičkové světové hráče. Snad diváky neodradí přímé televizní ainternetové přenosy. Rovněž doufejme, že minimálně odpálené homeruny zůstanou divákům jako suvenýr, byť to v softu není skoro vůbec obvyklé.

Tím se dostávám k tomu z mého pohledu nejdůležitějšímu. MS snad bude mistrovstvím PÁLKAŘŮ. Do události bylo investováno mnoho úsilí i peněz, přínosem by tedy měl být mimo jiné příliv nových hráčů a hráček. Šampionát zdá se být dobře mediálně pokryt. Zbývá si jen tedy přát dostatek odpalů a následných rozeher, které laika dokáží zaujmout. 42 strikeoutů za zápas je mediálním armagedonem a pro případného diváka či zájemce je takový mač naprosto odrazující. I když my zaujatí špičkové nadhazovačské výkony rádi oceníme.

Naší reprezentaci popřejme výjimečný zážitek před domácím publikem a štěstí. Obyčejné prosté štěstí, i když o štěstí ve sportu známe mnoho moudrých a zajímavých výroků. Hoši (hráči+trenéři) opravdu krutě mnoho měsíců makali. Především ONI SAMI, ale i jejich blízcí, kluboví spoluhráči a v konečnu i diváci si zaslouží potěšitelné konečné umístění. MY V TEMPU DRŽÍME PALCE! #czechsoftball

PB

 

 

 

Číst více...

Dvě walkoff ztráty

 

Poslední hrací víkend před MS jsme čelili lídrům tabulky. Spectru a Ledenicím. První zápas na černém Mostě jsme ztratili až v dohrávce, když David Mertl doběhl na walkoff passed ball. Po 13 letech, shodou okolností na stejném místě, jsme, k naší smůle, zažili PŘEDBĚHNUTÍ. Ano, Jirka Vorba odpálil o plot a za jedničkou předběhl na výsledek odpalu do vzduchu čekajícího Lukáše Fialu...

 

Předposlední zápas v ČR pak skvěle odházel Steven Normand a i díky homerunu Mikuláše Klase vítězíme 3-0.

 

V neděli v Ledenicích nejprve stáhneme ocas a prohráváme 1-8 v pětce. Žralokům se podařilo najít recept na Marka Josku.

 

V druhém utkání, posledním Steva, ztrácíme w na HB walkoff (Patrik Kolkus). Ani dva auty a vedení 6-4 v dohrávce sedmičky nebyly pro Žraloky překážkou a zápas fantasticky otočili (na videu). Parádní linedrive homerun odpálil za 3 body Martin Joska. Zároveň zahrál s Lukášem na jedničce (po 7 letech!) velmi těsný aut, viz foto (sreenshot a jemný stín nad došlapujícím běžcem - míč už je v rukavici) a video.

 

Nyní nás čeká svátek všech svátků, domácí MS v softballe mužů.

 

 

 

 

Číst více...

OPĚT JSME OBHÁJILI STŘÍBRO!

 

 

Pěkné počasí, krásný areál, perfektní výkony rozhodčích, co více si přát pro ideální softballový turnaj.

 

No a naši malí lišáci  k tomu všemu předvedli skvělý kolektivní výkon a brilatní výkon na pálce - Gratulace.

 

Nicméně stále hledáme klíč, jak porazit našeho odvěkého rivala Eagles Praha, který nám ve finále nasázel 18 bodů (pozor, konečně jsme dali proti Eagles tři body a nechali spousty obsazených met). Možným klíčem je nedělat chyby  v obraně. Nevíme jestli je to nervozita, prokletí či obava ze soupeře, ale všechny předešlé zápasy jsme hráli bezchybně. 

 

V poli hrál celý turnaj výborně zejména Bíža (1B, 3B, SS), kterého pěkně doplňovali i další vnitřní polaři zejména Suchopár A, Macourek a Růžička. Oliver Trojek chytil krásně těžký odpal do vzduchu ve středním poli a Schwaller letos už podruhé zahrál aut 9-3.

 

Na pálce ekceloval Šimon Kapr a Jonáš Novák (autoři dvou HR). Skvěle pálil opět Schwaller, znovunavrátilec Tomáš Kubíček a Adam Suchopár. Několik pěkných odpalů a stažených bodů (zejména v dohrávce proto Radotínu) zaznamenala Laura Drtinová, která se pravidelně snažila sestřelit nadhazovače svými odpaly přes střed.

 

Díky moc za pomoc s nadhozem Matějovi Bížovi, který vydržel v kleče nadhazovat celé tři zápasy.

 

Těšíme se na poslední turnaj v červnu.

 

Eva & Ondrej (ne toto není nové hudební těleso na české hudební scéně)

Číst více...

Vylámané zuby kadetů a kouče

 

Vylámané zuby kadetů a kouče

 

Obrazně řečeno si  kadeti Tempa/ viz foto 1/ na turnaji v Kadani tento víkend 18.5.-19.5.2019  vylámali zuby v zápasech s kadety Chomutova/ 1 : 3/ a Mostu/ 0 : 7/, přestože jsme si brousili tesáky jen na tyto dva týmy a podřídili tomu veškerou taktiku a přípravu. Možná by výsledek mohl být lepší, kdyby někteří hráči přidali k výkonu i trochu statečného srdce. Aspoň tak velkého jako čokoládová srdíčka  na ovocné bublanině / viz foto 2/, kterou jsme dostali na cestu. Musím říci, že tentokrát jsme byli taková pojízdná cukrárna, kolik nám toho maminky napekly.  Od tvarohových buchet, čokoládového perníku až po muffiny a nedělní zmrzlinu. Ostatní zápasy nám byly tedy dobré na vytrávení. Výsledky: Plzeň W 9 : 3, JOUDRS W 8 : 4 a Ostrov W 10 : 1 .

Na hřišti bylo možné si koupit k jídlu  domácí buřtguláš. Bohužel porce našeho kouče obsahovala i minci, desetikorunu. Výsledek můžete vidět na fotografii č.3. Naštěstí se jednalo ještě o mléčný zub. Desetikoruna spolu s další částkou byla zaslána na konto obecně prospěšné společnosti Zdravotní klaun, která velmi pomáhá ve zdravotnictví , zejména při léčbě dětí. Připojit se může každý. Číslo účtu: 600600800/0600.

 

Dandy sen

 

Číst více...

Junioři a malá sázka o velkou kofolu

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Jak zde již bylo napsáno, tak na 1.turnaji celostátní ligy juniorů r. 2019 v dubnu tohoto roku, tým Tempa, za který hráli jenom kadeti a 1 junior, získal 2.místo. Na 2.turnaji juniorů, který se hrál v Pardubicích tento víkend 11. a 12.5.2019 , jsme skončili až na 4.místě. V sobotu jsme prohráli všechna 3 utkání, a to s Pardubicemi 6:10, s Kunovicemi 10:17 a s Břeclaví 1:14. Paradoxně se nabízí kacířská kadetská otázka, zda to nebylo tím, že tentokrát v mužstvu bylo hodně juniorů/6/? Na jedné prohře se podepsal i náš kouč, když zapomněl na starou zásadu Vlastimila Brycha: „V poslední směně vyměň stávajícího nadhazovače, byť by do té doby neměl soupeř proti němu jediný hit!“

V neděli jsme si napravili svůj vlastní dojem z naší hry, když jsme porazili Kotlářku rozdílem 20:5/ viz foto 1./.

Jinak to vypadá, že studnice nových úžasných fines ve hře našich nadějí je bezedná. S revoluční změnou s jakou přišel v r.1968 na Olympiádě Dick Fosbury ve skoku vysokém výskokem zády napřed nebo v ledním hokeji svým stylem náš brankář Dominik Hašek, lze srovnat nový způsob slajdu našeho běžce na 3.metu, a to nikoli po nohou nebo po hlavě a po břiše, ale naopak sklouznutím a rybičkou na metu po zádech! /viz foto 2./. Tento způsob má nespornou výhodu v tom, že slajdující běžec může sledovat hru nad sebou a vyhnout se pokusu polařů o jeho tečování. Vzhledem k tomu, že takovýchto novátorských zákroků je v každém našem zápase mnoho a vzhledem k tomu, že fotka není zaostřená, nelze již nyní nad vší pochybnost určit konkrétního vynálezce tohoto slajdu po zádech.

A ta sázka? Náš kadet Václav Frýba se zúčastnil před několika dny jako divák finálového utkání Mistrovství ČR Veteránů mezi Tempo C – Čerčany a družstvem A Clubu. Byl tak svědkem homerunu , který odpálil proti nadhazovači Radkovi Janouškovi hráč Čerčan  Láďa Mlaďoš Kubeš. Jmenovaný pálkař měl na sobě vypůjčený dres Dandyho s číslem 89. Vašek se holedbal, že v takovém dresu by dal homerun každý. A tak vznikla sázka o velkou lahev kofoly. Váša hrál celý turnaj juniorů v Pardubicích v tomto dresu č.89 a sázku vyhrál homerunem proti silnému nadhazovači ze Snails Kunovice./viz foto 3. a 4./ Po skončení turnaje se mezi juniory strhla rvačka o zapůjčení tohoto dresu na další zápasy. Nakonec se musel vyhotovit pořadník.

Na nesčetné dotazy, zda je pravda, že tento dres měli i někteří hráči z A týmu mužů Tempa na sobě pod svým dresem v zápasech play off loňské extraligy a při získání titulu mistra ČR pro rok 2018, mohu odpovědět pouze – no comment.

Jsem totiž vázán slibem mlčenlivosti.

 

Dandy sen

Číst více...

MČR Veteránů

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Hrdí a stříbrní Veteráni

 

Dne 8.5.2019 se uskutečnil již 19. ročník Mistrovství ČR Veteránů v Praze, na Krči. Finále v kategorii nad 55 let mělo stejné účastníky jako loni. Tedy Tempo C – Čerčany a A-Club. Tentokrát  jsme proti soupeřovu nadhazovači Radku Janouškovi neuspěli a prohráli  4 ku 9. Ostatní zápasy jsme vyhráli 5 ku 0 s Podolím, 17 ku 2 s Canaries a 11 ku 7 s Motorletem. Nu což, za cca 15 let, až bude Radkovi stejně jako nám teď, tak ho určitě rozstřílíme!

A ta hrdost? Přišel nás podpořit Svatopluk Karásek!  Jistě všichni víte, že Svatopluk Karásek patří mezi statečné osobnosti Českého národa jako je například Václav Havel. Farář Českobratrské církve evangelické a angažovaný politik, muzikant a zpěvák undergroundu, signatář Charty 77, vězeň komunistického režimu. Když mu zakázali kázat, tak svá kázání zpíval. Všichni si budeme z té doby pamatovat jeho apel: Řekni ďáblovi ne!

Málokdo však ví, že Sváťa Karásek také hrával aktivně softball. Byl členem týmu Čerčan, které v prvním oficiálním ligovém ročníku v r.1965, skončilo na druhém místě.

Měli bychom tedy vychovávat hráče a sami být nejen dobrými sportovci na hřišti, ale také statečnými lidmi v životě. Aspoň tak statečnými, abychom vždy dokázali ďáblovi říci NE!

Na přiložené fotografii je Svatopluk Karásek stojící,  třetí zprava.

 

Dandy sen

Číst více...

Partneři:

Hypnosis