A+ A A-

První PRVNÍ

 

 

První PRVNÍ mládežnické místo na jaře!

 

Jako žralok. Ne jako žralok, jako ta nejdravější krvelačná liška se vrhl Tomáš Kubíček po hitu do vnitřního pole v dohrávce finále coachball ligy v Mostě a zahrál ho nekompromisně na první metu. I díky tomuto počinu a díky spoustu krásným autům a hitům (Adam Suchopár, Tonda Moškoř, Tomáš Růžička) se nám podařilo poprvé vyhrát ligové kolo (tentokrát bez účasti Eagles a Storms). Těšíme se na soustředění a pak na finálové klání v Kostelci, které by nám snad už nemělo uniknout. GO FOXIES GO!

 

Vítezný tým v Mostě: Trojek, Růžička, Suchopár A, Suchopár L, Suchopár O, Bíža, Roček, Macourek, Schwaller, Kapr, Kubíček, Anička, Moškoř.

Číst více...

MS mužů v ČR

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Začíná MS mužů v ČR. Neváhejte a navštivte co nejvíce utkání v Praze a H. Brodě!

 

Rozpis a odkazy na jednotlivé zápasy s velmi dobrým www streamem (zdarma)

 

Lístky zakoupíte na místě nebo předem jednoduše zde.

 

Rozpis MS

 

Komentář k události:

 

Začíná Mistrovství světa ve fastpitch softballu mužů. Cesta vidět naživo nejlepší týmy světa nebyla nikdy jednoduší. Stačí popojet MHD nebo zdolat něco kilometrů autem do H. Brodu. MS obecně v ČR je dost vzácnost. Naposledy tuším ženská košíková, hokej, florbal. Softball u nás za 50 let políbil možná už desetitisíce sportovců. Jen malá část z nich bude stačit na zaplnění obou areálů a vytvoření působivé kulisy pro špičkové světové hráče. Snad diváky neodradí přímé televizní ainternetové přenosy. Rovněž doufejme, že minimálně odpálené homeruny zůstanou divákům jako suvenýr, byť to v softu není skoro vůbec obvyklé.

Tím se dostávám k tomu z mého pohledu nejdůležitějšímu. MS snad bude mistrovstvím PÁLKAŘŮ. Do události bylo investováno mnoho úsilí i peněz, přínosem by tedy měl být mimo jiné příliv nových hráčů a hráček. Šampionát zdá se být dobře mediálně pokryt. Zbývá si jen tedy přát dostatek odpalů a následných rozeher, které laika dokáží zaujmout. 42 strikeoutů za zápas je mediálním armagedonem a pro případného diváka či zájemce je takový mač naprosto odrazující. I když my zaujatí špičkové nadhazovačské výkony rádi oceníme.

Naší reprezentaci popřejme výjimečný zážitek před domácím publikem a štěstí. Obyčejné prosté štěstí, i když o štěstí ve sportu známe mnoho moudrých a zajímavých výroků. Hoši (hráči+trenéři) opravdu krutě mnoho měsíců makali. Především ONI SAMI, ale i jejich blízcí, kluboví spoluhráči a v konečnu i diváci si zaslouží potěšitelné konečné umístění. MY V TEMPU DRŽÍME PALCE! #czechsoftball

PB

 

 

 

Číst více...

Dvě walkoff ztráty

 

Poslední hrací víkend před MS jsme čelili lídrům tabulky. Spectru a Ledenicím. První zápas na černém Mostě jsme ztratili až v dohrávce, když David Mertl doběhl na walkoff passed ball. Po 13 letech, shodou okolností na stejném místě, jsme, k naší smůle, zažili PŘEDBĚHNUTÍ. Ano, Jirka Vorba odpálil o plot a za jedničkou předběhl na výsledek odpalu do vzduchu čekajícího Lukáše Fialu...

 

Předposlední zápas v ČR pak skvěle odházel Steven Normand a i díky homerunu Mikuláše Klase vítězíme 3-0.

 

V neděli v Ledenicích nejprve stáhneme ocas a prohráváme 1-8 v pětce. Žralokům se podařilo najít recept na Marka Josku.

 

V druhém utkání, posledním Steva, ztrácíme w na HB walkoff (Patrik Kolkus). Ani dva auty a vedení 6-4 v dohrávce sedmičky nebyly pro Žraloky překážkou a zápas fantasticky otočili (na videu). Parádní linedrive homerun odpálil za 3 body Martin Joska. Zároveň zahrál s Lukášem na jedničce (po 7 letech!) velmi těsný aut, viz foto (sreenshot a jemný stín nad došlapujícím běžcem - míč už je v rukavici) a video.

 

Nyní nás čeká svátek všech svátků, domácí MS v softballe mužů.

 

 

 

 

Číst více...

OPĚT JSME OBHÁJILI STŘÍBRO!

 

 

Pěkné počasí, krásný areál, perfektní výkony rozhodčích, co více si přát pro ideální softballový turnaj.

 

No a naši malí lišáci  k tomu všemu předvedli skvělý kolektivní výkon a brilatní výkon na pálce - Gratulace.

 

Nicméně stále hledáme klíč, jak porazit našeho odvěkého rivala Eagles Praha, který nám ve finále nasázel 18 bodů (pozor, konečně jsme dali proti Eagles tři body a nechali spousty obsazených met). Možným klíčem je nedělat chyby  v obraně. Nevíme jestli je to nervozita, prokletí či obava ze soupeře, ale všechny předešlé zápasy jsme hráli bezchybně. 

 

V poli hrál celý turnaj výborně zejména Bíža (1B, 3B, SS), kterého pěkně doplňovali i další vnitřní polaři zejména Suchopár A, Macourek a Růžička. Oliver Trojek chytil krásně těžký odpal do vzduchu ve středním poli a Schwaller letos už podruhé zahrál aut 9-3.

 

Na pálce ekceloval Šimon Kapr a Jonáš Novák (autoři dvou HR). Skvěle pálil opět Schwaller, znovunavrátilec Tomáš Kubíček a Adam Suchopár. Několik pěkných odpalů a stažených bodů (zejména v dohrávce proto Radotínu) zaznamenala Laura Drtinová, která se pravidelně snažila sestřelit nadhazovače svými odpaly přes střed.

 

Díky moc za pomoc s nadhozem Matějovi Bížovi, který vydržel v kleče nadhazovat celé tři zápasy.

 

Těšíme se na poslední turnaj v červnu.

 

Eva & Ondrej (ne toto není nové hudební těleso na české hudební scéně)

Číst více...

Vylámané zuby kadetů a kouče

 

Vylámané zuby kadetů a kouče

 

Obrazně řečeno si  kadeti Tempa/ viz foto 1/ na turnaji v Kadani tento víkend 18.5.-19.5.2019  vylámali zuby v zápasech s kadety Chomutova/ 1 : 3/ a Mostu/ 0 : 7/, přestože jsme si brousili tesáky jen na tyto dva týmy a podřídili tomu veškerou taktiku a přípravu. Možná by výsledek mohl být lepší, kdyby někteří hráči přidali k výkonu i trochu statečného srdce. Aspoň tak velkého jako čokoládová srdíčka  na ovocné bublanině / viz foto 2/, kterou jsme dostali na cestu. Musím říci, že tentokrát jsme byli taková pojízdná cukrárna, kolik nám toho maminky napekly.  Od tvarohových buchet, čokoládového perníku až po muffiny a nedělní zmrzlinu. Ostatní zápasy nám byly tedy dobré na vytrávení. Výsledky: Plzeň W 9 : 3, JOUDRS W 8 : 4 a Ostrov W 10 : 1 .

Na hřišti bylo možné si koupit k jídlu  domácí buřtguláš. Bohužel porce našeho kouče obsahovala i minci, desetikorunu. Výsledek můžete vidět na fotografii č.3. Naštěstí se jednalo ještě o mléčný zub. Desetikoruna spolu s další částkou byla zaslána na konto obecně prospěšné společnosti Zdravotní klaun, která velmi pomáhá ve zdravotnictví , zejména při léčbě dětí. Připojit se může každý. Číslo účtu: 600600800/0600.

 

Dandy sen

 

Číst více...

Junioři a malá sázka o velkou kofolu

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Jak zde již bylo napsáno, tak na 1.turnaji celostátní ligy juniorů r. 2019 v dubnu tohoto roku, tým Tempa, za který hráli jenom kadeti a 1 junior, získal 2.místo. Na 2.turnaji juniorů, který se hrál v Pardubicích tento víkend 11. a 12.5.2019 , jsme skončili až na 4.místě. V sobotu jsme prohráli všechna 3 utkání, a to s Pardubicemi 6:10, s Kunovicemi 10:17 a s Břeclaví 1:14. Paradoxně se nabízí kacířská kadetská otázka, zda to nebylo tím, že tentokrát v mužstvu bylo hodně juniorů/6/? Na jedné prohře se podepsal i náš kouč, když zapomněl na starou zásadu Vlastimila Brycha: „V poslední směně vyměň stávajícího nadhazovače, byť by do té doby neměl soupeř proti němu jediný hit!“

V neděli jsme si napravili svůj vlastní dojem z naší hry, když jsme porazili Kotlářku rozdílem 20:5/ viz foto 1./.

Jinak to vypadá, že studnice nových úžasných fines ve hře našich nadějí je bezedná. S revoluční změnou s jakou přišel v r.1968 na Olympiádě Dick Fosbury ve skoku vysokém výskokem zády napřed nebo v ledním hokeji svým stylem náš brankář Dominik Hašek, lze srovnat nový způsob slajdu našeho běžce na 3.metu, a to nikoli po nohou nebo po hlavě a po břiše, ale naopak sklouznutím a rybičkou na metu po zádech! /viz foto 2./. Tento způsob má nespornou výhodu v tom, že slajdující běžec může sledovat hru nad sebou a vyhnout se pokusu polařů o jeho tečování. Vzhledem k tomu, že takovýchto novátorských zákroků je v každém našem zápase mnoho a vzhledem k tomu, že fotka není zaostřená, nelze již nyní nad vší pochybnost určit konkrétního vynálezce tohoto slajdu po zádech.

A ta sázka? Náš kadet Václav Frýba se zúčastnil před několika dny jako divák finálového utkání Mistrovství ČR Veteránů mezi Tempo C – Čerčany a družstvem A Clubu. Byl tak svědkem homerunu , který odpálil proti nadhazovači Radkovi Janouškovi hráč Čerčan  Láďa Mlaďoš Kubeš. Jmenovaný pálkař měl na sobě vypůjčený dres Dandyho s číslem 89. Vašek se holedbal, že v takovém dresu by dal homerun každý. A tak vznikla sázka o velkou lahev kofoly. Váša hrál celý turnaj juniorů v Pardubicích v tomto dresu č.89 a sázku vyhrál homerunem proti silnému nadhazovači ze Snails Kunovice./viz foto 3. a 4./ Po skončení turnaje se mezi juniory strhla rvačka o zapůjčení tohoto dresu na další zápasy. Nakonec se musel vyhotovit pořadník.

Na nesčetné dotazy, zda je pravda, že tento dres měli i někteří hráči z A týmu mužů Tempa na sobě pod svým dresem v zápasech play off loňské extraligy a při získání titulu mistra ČR pro rok 2018, mohu odpovědět pouze – no comment.

Jsem totiž vázán slibem mlčenlivosti.

 

Dandy sen

Číst více...

MČR Veteránů

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Hrdí a stříbrní Veteráni

 

Dne 8.5.2019 se uskutečnil již 19. ročník Mistrovství ČR Veteránů v Praze, na Krči. Finále v kategorii nad 55 let mělo stejné účastníky jako loni. Tedy Tempo C – Čerčany a A-Club. Tentokrát  jsme proti soupeřovu nadhazovači Radku Janouškovi neuspěli a prohráli  4 ku 9. Ostatní zápasy jsme vyhráli 5 ku 0 s Podolím, 17 ku 2 s Canaries a 11 ku 7 s Motorletem. Nu což, za cca 15 let, až bude Radkovi stejně jako nám teď, tak ho určitě rozstřílíme!

A ta hrdost? Přišel nás podpořit Svatopluk Karásek!  Jistě všichni víte, že Svatopluk Karásek patří mezi statečné osobnosti Českého národa jako je například Václav Havel. Farář Českobratrské církve evangelické a angažovaný politik, muzikant a zpěvák undergroundu, signatář Charty 77, vězeň komunistického režimu. Když mu zakázali kázat, tak svá kázání zpíval. Všichni si budeme z té doby pamatovat jeho apel: Řekni ďáblovi ne!

Málokdo však ví, že Sváťa Karásek také hrával aktivně softball. Byl členem týmu Čerčan, které v prvním oficiálním ligovém ročníku v r.1965, skončilo na druhém místě.

Měli bychom tedy vychovávat hráče a sami být nejen dobrými sportovci na hřišti, ale také statečnými lidmi v životě. Aspoň tak statečnými, abychom vždy dokázali ďáblovi říci NE!

Na přiložené fotografii je Svatopluk Karásek stojící,  třetí zprava.

 

Dandy sen

Číst více...

PARADOX KADETŮ A ZROZENÍ SOFTBALOVÉHO BÁSNÍKA

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

PARADOX  KADETŮ  A  ZROZENÍ  SOFTBALOVÉHO  BÁSNÍKA

 

Kadeti Tempa minulou neděli v Chomutově na turnaji kadetů/ hráčů do 16 let/ skončili na třetím místě. Tento víkend prakticky stejná sestava kadetů Tempa s jedním juniorem, Kubou Síbrtem na šortu, skončila v turnaji juniorů/ hráčů do 20 let/ hraném na Tempu na druhém, stříbrném místě. Zákonitě lze tedy dovodit, že kdyby turnaj mužů Velikonoční pomlázka se správně hrál až nadcházející neděli o Velikonocích, museli by kadeti Tempa tento turnaj mužů  vyhrát. Symbolicky bychom do sestavy vzali jednoho hráče z chlapů. Zřejmě PB,  specialistu na odpal až v 11.směně utkání. Kdo ví, kdy se taková dovednost hráče může kadetům hodit!

Výsledky kadetů-juniorů Tempa na prvním turnaji 2.ligy juniorů na Tempu : Kotlářka 11 ku 8, Sever Brno 16 ku 2, SNAILS Kunovice 12 ku 7 a jediná prohra ve finále s JOUDRS 2 ku 10.

Paradox je podle slovníku cizích slov: „ Tvrzení, které spojuje odporující se výroky v překvapující, ale smysluplný celek. Nesmyslnost paradoxu je pouze zdánlivá!!!“

 

V historii sportu existuje několik výjimečných výkonů, které bývají oprávněně srovnávány s výtvory v oblasti poezie. Například celý svět nazývá básní provedení penalty ve fotbalu na ME naším Antonínem Panenkou, tzv. Vršovický dloubák, lehký oblouček snášející se pomalu doprostřed branky, zatímco se brankář vrhá skokem k jedné z tyčí. Patří sem některé blafáky v NHL, provedené hokejkou mezi nohama.

Ke zrození obdobného básníka došlo v neděli 14.4.2019 i v softbalu. Byli jsme v poli proti silným Kunovicím. První meta byla obsazená soupeřem. Následující prudký odpal nešťastně tečoval nadhazovač za sebe. Náš polař na spojce zaběhl. Sebral míč a zády ke druhé metě, aniž by otočil hlavu,dozadu  naslepo prohodil míč mezi svýma nohama. Na vzdálenost několika metrů to byl tak prudký a přesný příhoz, že na druhé metě byl běžec z první mety nucený aut! Podle mne byl tento žonglérský kausek bodem zlomu a proto jsme překvapivě toto semifinále vyhráli.  

Milá čtenářko a milý čtenáři! Pokud byste tedy viděli hráče Tempa, jak se rozhazují zády k sobě a přihrávají si míč spodním hodem mezi nohama, pak vězte , že nejde o žádnou známku bláznovství. Ale naopak o známku technické vyspělosti a softbalové poezie!

 

Dandy sen

Číst více...

Napínavé úvodní bitvy EXLM

 

Steve Normand z Calgary házel proti Spectru bez chybičky 6.-11. inning!

 

Úvodní hrací víkend byl velmi napínavý. V příšerném chladu jsme v sobotu dvakrát podlehli Ledenicím. Mrzí prohra 1-0. Obrana jela na jedničku, v šestce jsme byli hit od breaku, ale prošťouchnout míč na trávu se nepodařilo. Druhý zápas nás pak borci z Ledenic rozbušili a navíc skončil už v páté směně pro tmu.

 

Neděle začala 3h dlouhým napínákem proti Spectru. Rozhodl až jedenáctý inning, kdy porážku odvrátil opravdu dlouhým a tvrdým WALK OFF dablem Petr Bednář. Nezapomenutelný sportovní zážitek. Celé utkání za soupeře odházel M. Bala. Body na 2-2 jsme dali v šestce na střídajícího O. Malečka. Hodil cca 4 nadhozy... V druhém utkání jsme, psychicky posíleni z thrilling závěru, zvítězili mnohem snadněji (i když výsledek mate).

 

Nadhazovači se zatím jeví v dobré formě po opravdu poctivé zimní přípravě. Steve z Kanady, dvouměsíční posila, se kvalitním výkonem chytl v nedělním maratónu. Zatím dost zaostává pálka. Povedlo se několik kratších her, mnoho ale krachlo. Tvrdé dlouhé hity jsou zatím někde schované, i když v neděli se začalo dařit více. Homerun má zatím jen Karel Rozehnal. 

 

Za 14 dní razíme na sever republiky.

 

 

Číst více...

Mládež odstartovali kadeti bronzem

 

 

Piknik kadetů v Chomutově

 

O víkendu 6.4. – 7.4.2019 se kadeti Tempa zúčastnili letošního prvního turnaje 2.ligy kadetů v Chomutově. Maminky nám na cestu vystrojily hostinu, kterou můžete vidět na prvním snímku. Vynikající bublanina z nadýchaného hedvábného těsta s čerstvými jahodami ze Španělska. Jablečný závin z domácího taženého těsta, vlašské ořechy, mandle, skořicový cukr, rozinky, nastrouhaná jablka z odrůd Reneta Zlatá, Ontário a Jonathan, promíchaná s kousky čokolády Studentská pečeť. Strouhaný koláč z těsta, připravovaného z plnotučného tvarohu, kakaa, vanilkového cukru, pudinkového vanilkového prášku, ušlehaného sněhu z bílků a posypaného hoblinami Švýcarské čokolády. Sobotní společnou večeři jsme měli v exklusivním Kebabu. V rámci tohoto dvoudenního pikniku jsme lehkou procházkou odehráli utkání s méně vyspělejšími soupeři, s kterými jsme vyhráli takto: Nad Islanders 15 ku 3, nad Slávií Plzeň 17 ku 2 a nad JOUDRS B 14 ku 5. Po oba dny svítilo sluníčko a tak jsme měli bronz jak z opálení, tak z umístění na turnaji.

Dandy sen

PS. Škoda, že se tohoto turnaje zúčastnili i hráči Mostu a Chomutova a tu krásnou piknikovou pohodu nám narušili nehezkými porážkami/ Most 12 ku 1 a Chomutov 3 ku 0/.  Ukázalo se, že proti trochu dobrému nadhazovači jsme na pálce bezzubí. K postupu na metu nepomohla žádná taktika. Ulejvky neumíme, pokyn 3 švihů nedodržujeme atp. Myslím si, že v poli hrajeme srovnatelně, a to zejména na nadhozu/Vojta, Vašek/. Slabinou zůstává pálka. Já bych trénoval jenom pálku. A od začátku tréninku, kdy tělo není unavené a nešvindluje správný švih. Trénoval bych i ulejvky. Na sbírání míčů a házení míčů dojde při tréninku pálky , i tak. Pokud chci dobře pálit a být oporou týmu, měl bych ale ještě  sám chodit do sítí pálit. Třeba ze stativu. Nebo aspoň bych si švihal s pálkou někde doma.

Na světě je jen málo radostí. Ta po dobrém odpalu je jedna z nenahraditelných. Hned za radostí z dobrého jídla!

Dandy sen

Číst více...

Partneři:

Hypnosis