A+ A A-

Procházka mosteckým sadem

 

Premiérový víkend EXL mužů dopadl smírně.

 

Velmi teplé počasí provázelo dvě snadná vítězství v Mostě. Soupeř dost omladil tým a v jeho útočné potenci to bylo znát. Marek Joska jediným odpalem ztratil perfect game. NA PÁLCE EXPLODOVAL MIŠINA, když mocnými homeruny ve dvou směnách po sobě nakopl náš útok. Nadstandardně bušil i Brába, zapsal si mimo jiné dva dably.

 

V neděli jsme vyrazili na Spectrum. První mač byl na houpačce, radoval se nakonec soupeř. Walkoff homerun odpálil David Mertl. Stejně smolně, poté co jsme dlouho vedli, dopadl i druhý zápas. Tam pro změnu walkoff singloval T. Klein. Marek Joska bohužel několikrát těžko hledal kontrolu nad svými nadhozy a soupeř toho beze zbytku v obou mačích využil k bodovému breaku. Náš útok byl velmi slabý, byť nás začátek prvního utkání mohl uchlácholit. Na Balu se nám dařilo tvrdě pálit. Na Malečka nikoli. Mnoho míčů po jeho changeupech končilo v luftu. Výběr nadhozů nebyl dobrý. Diváci, kterých je na Spectru vždy požehnaně, se ale museli dobře bavit. Počasí bylo stejně jako v sobotu skvělé. Na palici se částečně dařilo jen Mišinovi, Sváťovi a navrátilci (po 11 letech!), brzy čtyřicátníkovi, Ročusovi. V obraně potěšil double 3-2-4 a obětavé zákroky Mikuláše. 

Číst více...

JOSKA a KLAS vykládali

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Svůj kompletní náklad hitů vyložili na 20. Štěpánkovi Marek Joska (3 for 4) a Miki (7 for 8!!!) Klas. Včetně čtyř homerunů (2+2). Oba bombeři tak mají lví podíl na naší úspěšné obhajobě loňského prvenství. Vyjma slabšího Radotína jsme čelili třem kvalitním soupeřům. Eagles, Most i Spectrum (ve finále) jsme porazili vždy jen o bod! Turnaj se účastnilo 12 mančaftů. Za vítězství jsme dostali obrovský pohár a ještě větší čerstvou putovní číši s názvy všech dosavadních vítězů. Prvním byl v roce 1999 FEL.

Číst více...

Proč hrát SOFTBALL

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Proč je softbal nejlepší sport na světě

  

1)             Předně softbal patří mezi venkovní sporty. Obecně platí, že nejvíc prospívá člověku pobyt a hlavně pohyb na zdravém vzduchu.

2)             Softbal patří mezi kolektivní sporty. Člověk je definován nejen jako homo sapiens, člověk rozumný, ale také jako homo societas, člověk společenský. Co je na zážitcích a radosti ze hry, pokud je nesdílím s dalšími spoluhráči, kamarády?

3)             Softbal je kolektivní sport, ve kterém mohou všichni hráči uplatnit svou individualitu. Stoprocentně to platí o startu na pálce a v poli pak zejména o nadhazovači a chytači.

4)             Softbal patří mezi tzv. bezkontaktní sporty. Je tedy až na výjimky omezena možnost zranění při střetu s protihráči, nejčastější příčiny sportovních úrazů.

5)             Softbal je sportem, který je zaměřen na posílení horní části těla, rukou. Tím se vyrovnává fakt, že člověk používá převážně po celý den dolní část těla, nohy.  
Obdobně platí, že při hře jsou zapojeny obě ruce.

6)             Každý sport představuje nejen fyzické zatížení, ale i zapojení psychiky, myšlení. Potřeba správné a rychlé analýzy, dedukce, výběr nejlepšího řešení je však v softbalu zcela výjimečná. Ne nadarmo o pálkovacích hrách řekl Ernest Hemingway, že jsou to nejrychlejší šachy na světě.          
Platí to o hře v poli, běhu na metách, a korunu tomu nasazuje mentální souboj pálkaře s nadhazovačem soupeře.

7)             Softbal nepotřebuje zvláštní podmínky ke hře. Nevyžaduje velké nároky na materiál, ani na hřiště. Abychom si mohli zahrát, stačí nějaký malý plácek, jeden měkký míč a jedna pálka.

8)             Softbal je sport, který je na jakékoli úrovni dynamický a atraktivní. Například ve fotbale před několika lety ve finále mistrovství světa za celé utkání, vč. prodloužení, tedy za 120 minut, jedno mužstvo vystřelilo na branku soupeře jen 3x a druhé jen jednou.
Na jakémkoli softbalovém zápase, ať už třeba žáků nebo jen začátečníků, je každá rozehra akcí, která je napínavá a stojí za zhlédnutí.

Ball nebo strike? Promáchne? Odpálí? Uleje? Chycení, nechycení míče? Příhoz? Out? Save? Přehoz? Běh na další metu? Slide? Teč? atd., atp. Nádhera! A než to divák stačí vychutnat, už je tu další nadhoz!

9)             Softbal je sport, kde každé utkání a každou akci lze jednoduše zaznamenat v zápisu o utkání tak, že poskytuje zcela dostatečný a podrobný přehled o celém zápasu.      
To je v kolektivních i v jiných sportech nemožné.

10)         Softbal s malou úpravou pravidel jako slowpitch umožňuje zcela rovnocennou možnost, aby utkání hráli společně muži a ženy, kde muži mohou hrát zcela naplno.    
Obdobně to platí o rovnocennosti malých hráčů proti velkým, či začátečníkům proti zkušeným.

11)         Softbal je sport, ve kterém se mohou uplatnit na nejvyšší úrovni i méně fyzicky vybavení hráči. Pro hru není tak důležitá hrubá síla, ale spíše jde o zapojení určité síly ve správný okamžik. Biologicky jsou zapojeny při házení i při pálení jiné části těla (zápěstí, prsty) než jen třeba bicepsy atp.

Softbal dále umožňuje, aby i hráči s určitým tělesným hendikepem mohli být mezi nejlepšími. Fyzická zátěž při utkání je intervalová a umožňuje odpočinek mezi jednotlivými výkony. Při běhání nejde o vysilující dlouhý běh, ale o rychlý start na krátkou vzdálenost. Po dobrém odpalu pak pálkař může zvolna dojít na mety. Obdobně v poli jsou určité posty, kde se mohou uplatnit i hráči s nějakými neduhy.

Tato skutečnost pak vede k tomu, že ani vysoký věk není limitem pro hraní softbalu na vysoké úrovni.

12)         Softbal také zcela zvláštním způsobem učí přijímat osobní prohry a vyrovnat se s nimi. Týká se to zejména hry na pálce. Prakticky neexistuje pálkař, který by měl lepší poměr startů na pálce vůči uskutečněným odpalům než 0,500, tj. který by odpálil při každém druhém startu na pálce.

13)         Softbal zcela specificky umožňuje, aby člověk při sportu vybil nejen svoji energii, ale i případnou svoji agresi. Lze toho docílit bez ublížení soupeři, a to tvrdým a dalekým odpalem. Jak říkají psychologové, každý člověk má občas chuť něco napálit, třísknout do něčeho, odreagovat se.

14)         Softbal je sport, kde pravidla zamezují tomu, aby vítěz ponížil zcela poraženého.  Je to pravidlo o rozdílu, kdy hra skončí v momentu výrazné převahy jednoho družstva.  Zamezí se tedy deprimujícím pocitům na jedné straně a na druhé straně ztráty času a i případným zraněním, ke kterým dochází obvykle při hře bez plné koncentrace.

15)         V softbalu neexistuje nerozhodný výsledek, hra pokračuje za drobné změny pravidel k tomu, aby zápas dospěl k rozhodnutí.    
Hra, kde je možná remíza, je jen odložením rozhodnutí na další pokračování nebo je jen ztrátou času.

16)         Softbal je sport, kde platí to, co někdy neplatí, ani v životě. To je, že naděje umírá poslední.
V softbalu do poslední vteřiny, do posledního autu, může prohrávající otočit výsledek a vyhrát. Takový zápas tedy je dramatický až do úplného konce.

17)         Často se říká, že softbal je nedůležitý malý sport. Že důležitější je lední hokej a jiné masové sporty.        
Ale to je zásadní omyl! Nikdo neví, co je v životě důležité a co nedůležité.            
Všichni cítíme ten významný rozdíl mezi cirkusem olympiády a sportem paralympiády.    
Abych byl osobní a konkrétní. Podle mě například dějiny nepřepsali naši hokejisté v Naganu, ale naši kadeti pod vedením Dušana Janáčka, když před několika lety porazili Spectrum rozdílem a vyhráli Pražský přebor.

18)             Každý hráč družstva má v útoku, na pálce, zcela stejnou možnost ovlivnit výsledek svým ofenzívním výkonem/ odpalem, doběhem/. To ve fotbale, v hokeji nebo v jiných sportech není až na výjimky možné. Brankáři, obránci a středoví hráči obvykle nedávají góly nebo nezískávají body.

19)             Na závěr je třeba vyrovnat se s otázkou, proč je nejlepší sport na světě softbal, a nikoli baseball.  Neexistují totiž ve světě 2 sporty, které by si byly tak podobné, ale přitom vyznění jejich sportovních utkání bylo tak odlišné. 
V této souvislosti teď ponecháváme stranou tu okolnost, že ženy, andělé na zemi, nehrají baseball, ale softbal.

 

Zatímco pro odborníky by odpověď na tuto otázku byla vědeckou několika stránkovou prací s kdoví jakým výsledkem, pro každého, kdo někdy navštívil nějaké softbalové a baseballové utkání, je to zcela zřejmé.

 

Odposlechl od kurátora Čerčan, dr. Miloše Endršta, od profesora Vlastimila Brycha, od Petra Bednáře a od jiných softbalových osobností a zapsal Dandy.

Číst více...

Soupeře jsme na Pomlázce řádně vyšupali

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Béčko se nakonec W dočkalo. V mači o 7. flek

 

22. Pomlázka byla krapet chladnější než ročník 2017. I tak si ale 8 týmů pěkně zahrálo a snad i rozehřálo do nové sízn. Áčko Tempa všem pěkně našupalo a konkurenci nenašlo. Mile překvapil 13-letý Vaše Frýba, který za chlápky na kvalitní nadhazovače z Joudrs urval první hity! A to bude chlápkem ofiko až další rok. Joudrs skončili druzí. Problémem byl nechytající zadák. Třetí byli nováčci 2. ligy Locos. Čtvrtí junioři Spectra. Tradiční účastník Fulleros podlehl v boji o 5. místo Piraním těsně o bod. Jirka Brabec měl na turnaji půjčen radar. Standa Havel v 54 letech stále hodí 113 km/h. Tedy stejně, jako před dvaceti lety, kdy tato rychlost byla maximum nejlepších tehdejších borců! Úctyhodné! Naše béčko, které od podzimu nadšeně formuje Milan Humaj nakonec W urvalo. V boji o předposlední příčku porazilo Povaleč! Hoši jsou teprve na začátku, všichni věří a usilovně pracují na zlepšení v této sezóně.

Číst více...

Pozvánka na konferenci TJ

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Pozvánka na členskou konferenci TJ Tempo Praha

 

 

Na základě rozhodnutí výboru TJ Tempo Praha, ze dne 26.2.2018, svolávám na 28.3.2018 od 19.00 hodin konferenci TJ Tempo Praha. Místo konání je Praha 4 ul. Ve Lhotce 48, Praha 4, 142 00 z důvodu rekonstrukce klubovny Na Páté Metě.

 

Program:     

 

1)    Zahájení

2)   Volba mandátové a volební komise, volba předsedajícího konference

3)   Úkoly poslední konference

     - změna stanov na základě OZ

4)   Zpráva výboru o činnosti TJ

5)   Zpráva předsedů oddílů (sportovní) 

6)   Změna stanov

7)   Odstoupení stávajícího výboru

8)   Kandidáti do nového výboru TJ

9)   Volba nového výboru TJ

10)  Diskuse

11)   Usnesení konference

 

 

Na základě rozhodnutí výboru TJ Tempo Praha, ze dne 26.3.2018, byl určen počet 3 delegátů konference za oddíl softballu a 16 delegátů za oddíl baseballu s hlasem rozhodujícím. Žádám Vás tímto o jmenování těchto delegátů a zajištění jejich účasti na konferenci TJ Tempo Praha. Dodání jmenného seznamu delegátů prosím do termínu 26.3.2018.

 

 

Za výbor

TJ Tempo Praha

Michal Nevěřil     

předseda

 

 

 

V Praze dne 28.2.2018

Číst více...

Švihej instinktivně

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Oči tě mohou zradit, švihej instinktivně!

 

...docela nedávno a za humny

"Pamatuj, Džouda cítí, jak jím protéká síla" (Obivan Kenobi)

"A pak to trefím?" (Luc)

"Jsou to všechno nesmysly" (Han Solo)

"Já navrhuju, abys to zkusila znovu, Luc. Tentokrát zapomeň na své vědomé já... a švihej instinktivně" (Obivan)

"Ale krz tu raškovku míč neuvidím. Jak mám pálit?" (Luc)

"Oči tě mohou zradit. Nevěř jim. Důvěřuj svým pocitům" (Obivan)

...ssss, šššššššššššššš, buch, bum, bác.... (Luc švihá a trefuje)

"Vidíš? Dokážeš to" (Obivan)

Slastné grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr (Chewbacca)

 

copyright RT2018

 

Číst více...

Nejlepší osobní výkony sezóny 2017

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Úspěšnou sezónu 2017 rámují nejlepší individuální výkony našich pálkařů a nadhazovačů. Michal Kolůch kraluje dost solidním AVG .435 naší extraligové soupisce. 9 homerunů Petra Váchy jen potvrzuje, že přestup reprezentačního rychlíka byl kaufem roku. Marek Strejda Strejček v létě poctivě trénoval a AVGéčkem .524 za sebou daleko nechal ostatní spoluhráče z juniorského týmu. Vojtěch Koubek kraluje kadetským statistikám. Stahoval důležité body a až za plot odpálil několik homerunů. B-squad hlavně na podzim táhl téměř 100% pálkou jinak nadhazovačský skokan roku Marek Joska. Era 2.50, druhá nejlepší v Extralize mužů, potrvrzuje, že Jiří Brabec jednoznačně PATŘÍ k nejlepším českým nadhazovačům!

Číst více...

Tréninky v tělocvičně zima 2017/18

 

Sezóna 2018 zima (listopad 2017 - 16. březen 2018)

 

Muži A: st, Smolkovka, 20-22h

Dorostenci: středa, ZŠ Jitřní, 18:30-20h

Kadeti a žáci: úterý, Gymnázium Postupická 16:30-18h (vstup pod školou z parkoviště po schůdcích na boční stěně),

pátek, ZŠ Ohradní, 17-18:30 h (vstup nad školou do dvora)

Nadhoz mládež: úterý, ZŠ Smolkova (u našeho hřiště), 18-19:30, pátek Ohradní 18:30-19:30

Číst více...

MEDAILE PO 9 LETECH!

 

Po dlouhých devíti letech jsme se dočkali úspěchu v Extralize. V sérii o bronzové medaile jsme celkem bez zádrhele porazili Spectrum Praha 2-0 na utkání. Výsledky 3-1 a 7-1 jsou kvalitní vizitkou nadhazovačské dvojky Joska-Brabec, VZHLEDEM K TOMU, že jsme čelili pálkařům, jenž dlouhých deset let rozsévají tvrdé hity jako na běžícím páse. Čelili jsme rovněž reprezentačnímu nadhazovači a v podstatě kompletnímu reprezentačnímu infieldu. I ty jsme dokázali propálit, což ostře kontrastovalo s nepovedeným semifinálovým výstupem...

 

Spectrum jsme v duelu o bronz poprvé zdolali v roce 2006 (2-1 na zápasy) a tehdy mocně rozvíjející se tým jsme předběhli v honbě za první ligovou medailí. Soupeř, s kterým se utkáváme už od roku 1999 (tehdy oba týmy postoupili do ligy) nám to pak vrátil v roce 2009 porážkou 0-2. Bronz jsme ještě vyhráli v roce 2007. Vlastně nevyhráli, protože jsme na protest nedohráli. Je tomu 10 let, tak si připomeňme, co nám tehdy napsal vrchní vykladač pravidel ISF. Viz pod článkem. V roce 2008 jsme bronz obhájili. Eagles tehdy odmítli hrát, že prý už o nic nejde...

 

Zisk bronzové medaile, byť cíle byly asi vyšší, je velkým úspěchem. Zejména pro mladší hráče je jistě velkou motivací. Medaili lze vybojovat a pokud v úsilí nepolevíme, nemusí být jen bronzová. Uvidíme další sezónu.

 

Nyní se již jen těšme, jak dopadne zajímavé finále mezi Ledenicemi a Hrochy. 

 

SOFTBALL IS LIFE

 


Assuming that all of the above facts are correct, we can eliminate the following possible violations:1.. The DP is not an illegal pitcher:
Sec. 44. ILLEGAL PITCHER.

An Illegal Pitcher is a player legally in the game, but one who may not pitch as a result of

a. Being removed from the pitching position, by the umpire or the manager, as a result of the defensive charged

conference limit being exceeded,2. The DP is not an illegal player:

Sec. 45. ILLEGAL PLAYER.

An Illegal Player is a player who takes a position in the line-up, either on offense or defense, who has not been

reported to the umpire, including: These are the types of “Illegal Players:”

a. A FLEX PLAYER who is placed in the batting order in a position other than that of the starting DP.

b. A REPLACEMENT PLAYER entering the game (under the blood ruling) without reporting to the umpire.

c. A WITHDRAWN PLAYER (under the blood ruling) returning to the game, without reporting to the umpire.

NOTE: When brought to the plate umpire's attention by the offended team after the first legal or illegal pitch, and

before the team in violation informs the umpire, the use of the Illegal Player results in the removal of that player

from the game and declaring him ineligible.3. The DP is not an illegal re-entry:

Sec. 46. ILLEGAL RE-ENTRY.

An Illegal Re-entry occurs when:

a. A starting player returns to the game a second time after twice being substituted.

b. A starting player returns to the game after being substituted but not in his original position in the offensive lineup.

c. A substitute who has legally been in the game returns to the game after being replaced by either the original

starting player or another substitute.

d. The starting DP (FP ONLY) is placed into the batting order in a position other than his original starting position.4. The DP is not an illegal substitute (because he is already in the game):

Sec. 47. ILLEGAL SUBSTITUTE.

An Illegal Substitute is a player who has entered the game without being announced to the umpire. He may be

a. A substitute who has not previously been in the game;

b. An Illegal Player;

c. A declared Ineligible Player;

d. An Illegal Re-entry; or

e. An Illegal DP or FLEX PLAYER (FP ONLY) or EP (SP ONLY).

f. A replacement player who remains in the game as an unannounced substitute for a withdrawn player who

has not returned to the game within the time permitted under the provisions of the replacement player rule.5.. The DP is not an ineligible player:


Sec. 50. INELIGIBLE PLAYER.

An Ineligible Player is a player who may no longer legally participate in the game, because the umpire has removed

him.6. The DP is a starting player:

Rule 1, Sec. 88. STARTING PLAYERS.

Starting Players are the players listed on the official line-up given to the Umpire-In-Chief and/or the plate umpire.

Rule 4, Sec. 4. STARTING PLAYERS.

A starting player shall be official when the line-up card is inspected, and approved, by the plate umpire and team

representative at the pre-game meeting.

a. The names may be entered on the official line-up card in advance of this meeting.

b. However, in case of injury or illness, changes may be made at the pre-game meeting with the umpires. A listed

substitute may take the place of a player whose name is in his team’s batting order. He would then be

considered the starting player.

c. The player so replaced at the meeting could enter the game, as a substitute, at any time later in the game.7. The only instances of changes involving the DP that must be reported to the umpire are:

a) NOTE: The FLEX replacing the DP in the offensive line-up is not a substitution, but the change must be

notified to the umpire. If the starting DP is replaced on offense by the FLEX, or by a substitute, the DP is

considered to have left the game, or

b) NOTE: The DP replacing the FLEX on defense is not a substitution, but the change must be reported to the

umpire.8. The DP is not a substitute:

Sec. 91. SUBSTITUTE.

A substitute is a player listed on the official line-up card, who is:

a. A non-starting player who has not been in the game, other than as a Replacement Player.

b. A starting player who has left the game and legally returns to the game.

NOTE: 1. This is referred to as a re-entry.

2. The player may only return to his previous position in the batting order.9. Rule 4, Section 5g states: “The DP may play defense at any position. Should the DP play defense for a player other than the FLEX, that player will continue to bat, but not play defense, and is NOT considered to have left the game.” i.e., no substitution has occurred.10. Because the DP's moving to the pitching position is not considered a substitution in this example (see #7 above), Rule 4, Section 8 does not apply:

Sec. 8. SUBSTITUTES/ILLEGAL PLAYER.

A substitute may take the place of a player whose name is in his team’s batting order. The following regulations

govern player substitutions.

a. The coach or team representative of the team making the substitution shall immediately notify the plate

umpire at the time the substitute enters. The plate umpire shall report the change to the scorer. A substitute

is not officially in the game until a pitch has been thrown or a play made.

1. (FP ONLY) If the DP replaces the FLEX or the FLEX replaces the DP, this change must be

reported to the plate umpire. PENALTY: If not reported, it is treated the same as an Unreported

Substitute/Illegal Player.11. According to Rule 4, Section 8g, the DP is not an Illegal Player (because he does have a legal right to the pitching position):

An Illegal Player is a player who takes a position in the line-up, either on offense or defense, who does not

have a legal right to that position. A player will not violate the Illegal Player rule until one pitch (legal or

illegal) has been thrown or a play made.As you can see, there is no place in the rules that addresses the act of failing to report changes in position among defensive players who are currently in the line-up. Since we have already eliminated all the various forms of illegal/ineligible/unreported players as applying to this specific incident,
the only reasonable conclusion that we can make is that no violation of the rules occurred. In fact, this particular change is no different from (for example) moving the left fielder to RF and the right fielder to LF during an inning. Yes, as a matter of courtesy such changes should be announced to the umpire (and scorekeepers), but there is no penalty specified in the rules for failure to do so. Therefore, it is my opinion that no penalty that can be applied for this type of change, and the protest should not be upheld.

Best regards,

- Bob -

Číst více...

Hroši nás zválcovali

 

Michal Kolůch, náš nejúspěšnější pálkař sf série. Foto Lukáš Machala.

 


Semifinálová série dopadla hrůzně. Třetí zápas se proměnil v trapas, kdy jsme na dva auty dostali 11 bodů. Volba Hrochů se tak ukázala být malinko nevhodná... Lonští mistři dominovali ve všem. Na pálce se rozjížděli možná pomaleji, vše ale vykompenzovali epickou popravou v přímém přenosu před desítkami diváků. V poli v podstatě nezaváhali. Přestože nastoupili pouze se svými hráči. Navíc dosti mladými. Nebáli se toho a je vidět, že i 19-letí hoši od Sázavy jsou velmi dobře připraveni. Všemu vévodil Michal Holobrádek na prkně. Spolu s bratrem na zadákovi. Pouze pokud rozhodčí přestali pískat v podstatě nepalitelné nízké padáky (zejména outsidy) a dotlačili ho tak k opravdovým strikům, dalo se něco dělat. Viz včerejší Michalův oběhnutý homerun po parádním opouši do rf. 

 

Jediné vedení (v druhém mači), jsme docela v závěru ztratili na docela jednoduché chyby. Jinak jsme na pálce pomřeli. Jak v prvním mači, tak v třetím. Jediný nadějný okamžik (kdy byl zápas ještě hratelný) jsme nezvládli po nepovedené ulejvce a chaosu na metách, mírně řečeno. Až na zmíněný Michalův opouš s se nám znovu, stejně jako vloni nepovedl jediný bases-cleaning power hit. Jakože v druhém mači by nás takový jediný odpal hodně skórově povzbudil. Sny o homerunu za plot pak zbytečně mentálně vyčerpávali.

 

Zeleno-zlatý nadhoz soupeře držel vždy jen počátkem zápasu, ale to je proti Hrochům (neporazili jsme je v řadě v playoff snad už 15 zápasů!) už skoro tradice. Nadhazovači potřebují podporu jak pole, tak na pálce. A té se jim nedostalo. Michal Holobrádek se naopak na hroší útok spolehnout mohl, podpořili jej i nejmladší hráči lineupu.

 

Nejsmutnější a nejkrutější je fakt, že po opravdu kvalitním výkonu v základní části naše hra v sf jen těžko hledá vysvětlení... Po tisící se ukázalo, že playoff je zcela jiná soutěž. Hlavně v hlavě. Ale i v načasování fyzických sil a pálkařské formy na závěr sezóny. Přestože jsme jak podle výsledků ze zč, tak podle individuálních kvalit jednotlivých hráčů měli asi nejsilnější tým za min. 8 let, výsledkově jsme se k semifinále z let 2006-2009, nebo 2014 ani vzdáleně nepřiblížili.

 

Čeká nás duel o bronz. Se Spectrem, které výsledkově (obsahem byla série proti Žralokům přece jen odlišná) dopadlo stejně. Uvidíme, kdo bude mít větší mentál se porvat o medaili. Nám se to naposledy na hřišti (2008 odmítla Krč nastoupit) povedlo v roce 2007. Před tím jen jednou, v roce 2006. Právě proti Spectru.

 

Český mužský fastpitch se může těšit na první finále bez Prahy v dějinách. Zejména 5-letý v podstatě lineární vzestup Žraloků zaslouží obdiv. Uvidíme, zdali se jej podaří završit již letos. Těžko tipovat vítěze.

 

Sen o našem finále pokračuje. V současném složení, bez významné nadhazovačské posily či notné dávky štěstí asi i pokračovat bude.  Definitivně asi bude nutno dát prostor dalším mladým hráčům, připravit víceletou koncepci, neklást si zbytečně vysoké cíle a trpělivě si onen sen v pozměněném složení odpracovat.

 

 

Číst více...

Partneři:

Hypnosis