A+ A A-

Kája Mikuláš a Petr Preininger v síni slávy

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Kolikrát se to stane, že hned dva členové, kteří hráli či hrajou za Tempo, byť C s přívlastkem Čerčany…vstoupí do Síně slávy českého softballu!

Navíc Petr Preininger byl v r.1984 při vítězství Tempa nadhazovačem č.1…

Dandy, nadhazovač Tempa č.2 v r.1984

 

Zřídili jsme odpalovací koutek proti Kájovi a slavnostní a první odpal provedl Pralinka...a promáchl!...

 

Dandy

 

Číst více...

Pořádnej náklad kosteleckých uzenin

 

Junioři příště s náklaďákem nebo s náprstkem?

 

Tolik bodů, kolik nám nadělili soupeři v Kostelci nad Orlicí v 5. kole 2. ligy juniorů, na to bychom potřebovali pořádně velkej náklaďák!

Na druhé straně je to snad poprvé, co z juniorů příští rok kvůli věku nebude muset odejít.

Tato okolnost spolu s tím, že junioři předvádějí nejlepší výkony až v závěru zápasu, a že na schůzi před turnajem slíbili Milanovi Humajovi maximální účast na trénincích, mě vede k naději, že příští rok bude na turnajích juniorům stačit náprstek.

Výsledky: Havl. Brod – 0:10, Břeclav – 0:13, Lednice – 5:10, Břeclav – 5:19, Lednice – 4:24.

Pokud jde o hru. Přes snahu Adama Kypa a Marka Strejčka se ukazuje, že nestačí jen vychovat nadhazovače bez současné výchovy kečra.

Obdobně je asi nutný specializovaný trénink i na ostatních postech. V poli je největší slabinou obrana proti krádeži druhé mety. Na pálce pak podceňovaná schopnost dát ulejvku, aby kouč mohl měnit taktiku útoku.

 

PS. Jinak to byl krásný víkend, spali jsme v kempu jako na soustředění. V sobotu se dalo ještě koupat u splavu a do půlnoci nám na dobrou noc hráli a zpívali staří trempové.

 

Dandy senior.

 

Číst více...

Z Final Four stříbrní

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Příjemnou sobotu 9. září jsme prožili v bohnickém areálu Joudrs. Naše první účast ve Final Four (tedy finále Poháru ČSA) od vzniku této soutěže (2013?) byla plna napětí až do začátku sedmé směny finále proti Spectru.

 

V semifinále jsme od 13:30 nastoupili proti Ledenicím. Zajímavý zápas s homeruny (Turek, Breník, Joska) a celkově více body, než se možná čekalo. Rozhodla naše 3. směna, kdy jsme po čtyřech odpalech 4x skórovali. Takový náskok už Ledenice nedohnali, byť závěr, kdy za nás po 14 letech nastoupil Jonáš Mach (naposledy 2003 na Guernsey) byl trochu dramatičtější, než jsme si asi přáli. Jonáš to neměl vůbec jednoduché. Poslední dva roky byl uvyklý na benevolentnější US přístup k vý(zá)kroku na prkně. Byť jeho illegaly byl neznatelné, rozhodčí si neodpustili je několikrát písknout.

 

Po 4 h pauze, kulturní vložce (nastoupili nadšení etno-bubeníci, chyběl jen pračlověk s kyjem-pálkou) a slavnostním nástupu jsme se v 19 h zakousli do Spectra. A finále jsme začali skvěle. 2 bloopry a vedeme 3-0. Bohužel z naší strany v útoku vše... Ale to jsme ještě netušili. V trojce máme dva pokusy stáhnout 2-3 obsazenou. Nepovedlo se a soupeř, v čele s velmi dobře házejícím M. Balou toho využil. Dva single hr, illegal pitch a je srovnáno. Skóre 3-3 vydrží až do začátku sedmy. Pak Spectrum udeří. Mix bb, hitů a nešťastně nechyceného velmi obtížného bloopru nás srazil na kolena. 7 doběhů je krutých. Skóre už jen koriguje Michal Kolůch single homerunem.

 

V turnaji se velmi dařilo na pálce Petrovi Váchovi (6x po sobě obsadil metu!!!). Důležité hity měli i Martin Joska (viz foto kde slaví hr na Breníka), Mikuláš Klas, Michal Kolůch či Sváťa Smysl. V poli jsme hráli prakticky bez chyb. Nadhoz (J+J, vrstevníci z roku 1984) se snažil na max, kvalita pálky u soupeřů však nezná slitování nad jediným zaváháním. 

 

Celá sobota byla dobře zorganizovaná a diváky i nás navíc potěšil kvalitní přenos na playo.tv se zasvěceným komentářem. Ten začal slovy: "nikoho lepšího než Tebe Jane Řápku jsme nesehnali"  :-) To pobavilo :-) Ale víme, že to tak myšleno nebylo, páč Jan je šikovnej a znalej chlapec.

 

Finále vs Spectrum na playo.tv sledujte zde

Semifinále proti Ledenicím zde

Číst více...

Kralujeme základní části Extraligy

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Poprvé v novodobé historii klubu se nám podařilo opanovat základní část Extraligy mužů. Od dubna do srpna jsme podávali velmi konsistentní výkony. Pouze úvodní víkend (3 prohry) ani omylem nenaznačoval, že nakonec vybojujeme první místo. A tedy premiérovou možnost volby semifinálového soupeře, kterýho si vybereme ze čtveřice H. Brod, Ledenice, Chomutov, Eagles. Od náročného druhého 6-zápasového víkendu na začátku dubna jsme nastavili laťku našim výkonům velmi vysoko. Až na jediné zaváhání s Chomutovem a Spectrem jsme ji už nepodkročili. A to jsme úvod sezóny odehráli v 9 lidech. Pak se však kádr roztáhl na 14 hráčů. Zdravá vnitro-týmová konkurence nabrala na otáčkách. Několikrát se nám podařilo otočit ztracený zápas, třeba i proti slabším soupeřům. To se nám v minulosti ne vždy dařilo.

 

Za úspěchem stojí jednoznačně skokově lepší výkon Marka Josky na nadhozu, který zejména psychicky odlehčil z tíhy, která se vždy valila na i nadále velmi dobře nadhazujícího Jirku Brabce. Kouč Ondra Roček naší nadhazovačskou dvojku účelně využíval a střídal. Oba hráči přesně věděli, kolik práce bude třeba odvést a dobře se na ni tedy mohli připravit. Na pálce nám v útoku bodla posila v osobě Petra Váchy a jeho tvrdých hitů i homerunů. Stabilně nadprůměrný výkon na pálce podávali Sváťa Smysl, Mikuláš Klas a Michal Kolůch. Hned 9 hráčů se pyšní AVG nad .300.

 

Nyní se budeme čtyři týdny připravovat na semifinále, které, jako každý rok, rozhodne o úspěchu či neúspěchu celé sezóny. To jest non-stop potu a dřiny od nějakého konce listopadu. Ambice jsou zdravě vysoko. Všichni poctivě trénují a můžeme tedy očekávat lítý boj o postup do tolik touženého finále. Prvního od roku 1984.

Číst více...

Boj o první místo vrcholí

 

Chybí nám jediné vítězství k jistotě historického prvního místa po základní části. Popereme se o něj v sobotu 26. srpna na Krči proti Eagles. 

 

Uplynulý domácí víkend nám přál. V sobotu jsme přehráli oslabené Bobry. Úderně pálil Štoča (3 rbi v druhém utkání) a Vahič. Dva shutouty našich nadhazovačů také potěší. Večer jsme se přežrali při grilovačce. S těžkými pupíky se tak nedělní mače proti Mostu staly náročnějšími, než se čekalo. Soupeř vždy až do konce vedl. Otočit se podařilo parádním go-ahead homerem Lukáše. V druhém na dva auty v sedmičce walk-off singlem zápas ukončil Jirka Brabec.

 

Tempo!

Číst více...

Zemřel Kája Mikuláš

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Smutná zpráva.

Dne 10. 8. t. r. zemřel Karel Mikuláš (1938-2017), jeden ze zakladatelů softbalu u nás a dlouholetý nadhazovač týmu Čerčany (VŠTJ Humanitní fakulty, nyní Tempo C).

V první oficiální soutěži 1. ligy v roce 1964-65 Čerčany pod jeho vedením obsadily 2. místo za vítěznými Black Horses, při stejném počtu bodů, stejném počtu vítězství.

Kromě softbalu se věnoval také šermu šavlí, kde se stal 9x mistrem Československa.

V letošním roce byl Karel Mikuláš zvolen členem Síně slávy českého softbalu.

 

 

 

 

 

 

 

Číst více...

Jdeme do Final Four!

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Po třech letech si v září zahrajeme pohárové Final four. Na druhém Poháru v Kostelci jsme obsadili 3. místo. Nepovedlo se nám pouze semifinále proti Spectru (přehoumerunovali nás + příliš chyb). Ve zbývajících 4 mačích jsme exelovali na pálce. V čele s Martinem a Petrem! 9. září se v semifinále utkáme s Ledenicemi (zvolili si nás). Druhou dvojicí je Spectrum a Hroši. Jste zváni.

 

Číst více...

Soustředění 2017

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 30. července mezi 13-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v pátek 4. srpna po 18 h, po odpoledním tréninku

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady!

Spíme v chatách (buňkách) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště

Spacák + prostěradlo + polštář sebou

Plavky sebou - vedle kempu je koupaliště

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst. Měli bychom se vejít do 200 Kč/den/plná penze

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze

Účastník si sám hradí ubytování a stravu. 1700-1900 Kč dle předběžných výpočtů + teplá voda (dostatek mincí do automatu). Oddíl hradí pronájem hřiště a vše ostatní.

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + po večeři společný zápas každý den

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

Peníze za soustředění budou vybrány od každého na místě!

 

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku, nebo mi volejte 602 237 393

Petr Bednář

Číst více...

Žáci poprvé na bedně!

 

ŽÁCI VYBOJOVALI PRVNÍ BEDNU V HISTORII ÚČASTÍ NA LIGOVÝCH TURNAJÍCH!

 

V Pardubicích v boji o bronz senzačně otočili z 0-3 na 4-3! Je to teprve třetí (o to cennější) medailové umístění našich mládežníků. Před tím se podařilo bronz vybojovat jen kadetům v říjnu 2015 v Kostelci a v červnu 2016 v Radotíně.

 

Jirka dodává: Kluci a Lucka hráli fakt dobře. Vynikali akce 1-3. po ose Honza, Jáchym a Martin; rozhodující 2RBI hit od Lucky proti Pardubicím na kluka vysokýho 190cm; aut 7-2 od Martina; skvělej nadhoz Vaška, házel rány a plno striků; krásné slajdy od Jáchyma, otočení zápasu o třetí místo proti Joudrs B z 0:3 na 4:3. Zázemí kvalitně zajistili tátové od Fíly a Matyášem, Honzy a Venci!

Číst více...

Kadeti nakypřili půdu sekáčům z Áčka

 

Kadeti v Ledenicích dne 3. 6. 2017 nakypřili půdu sekáčům z Áčka

 

Podle výsledků (4x L, s JOUDRS  9-10, s Kunovicemi 4-11, s Ledenicemi 3-14 a se Sezimovým Ústím 3-8) to nevypadá, že by chlapi Tempa v neděli 4. 6. 2017 v Ledenicích v extralize dvěma vítězství na něco mohli navázat.

Ale podle výkonů a bojovného ducha kadetů je nadpis oprávněný!

S JOUDRS jsme neudrželi v poslední směně několika bodový náskok a v dalších zápasech byl stav dlouho vyrovnaný.

Všichni koučové soupeřů shodně říkali, že jsme za ten měsíc od minulého turnaje udělali velký skok.

Bude to asi pravda, neboť při třech „ballech“ i Ledenice s Kunovicemi v zápase s námi dávali pálkařiům pokyn nepálit a čekat na toss.

Zásluhu na dobré hře mají především oba nadhazovači, Vojta a Vašek, a dále nový a mladý druhý kouč  Adam Kyp.

Základním nedostatkem, který je třeba odstranit  /  například pomocí nadhazovacího stroje/,  je chytání vysokých odpalů v dlouhém poli začínajícími hráči.

 

Dandy senior. 

Číst více...

Partneři:

Hypnosis