A+ A A-

Histroricky první sezóna prcků

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Vůbec poprvé v 59 leté historii klubu jsme se pustili do práce s mladšími devíti let. A přihlásili je do jejich stativové soutěže, Rookieball U9. Pro všechny počínaje trenéry je první rok velkou zkušeností a velkým objevováním. Jak a co trénovat na co se více zaměřit, jak moc dát prostoru samotnému softballu, když děti potřebují rozvíjet především pohybové dovednosti a malinko začít sílit a zrychlovat?

 

Během víkendu 12 týmů bojovalo na Krči ve finálovém turnaji o zlato, o Mistra republiky. Náš zbrusu nový, přesně rok starý tým, skončil na krásném předposledním místě. Vyhráli jsme jediné utkání, to poslední. Nad Vlaštovkami 20-10. Většina soupeřů nás rozbušila, tvrdým odpalům až k plotu neumí čelit ani ty nejlepší obrany. Proto, pokud je cílem hrát na výsledek, nesmí 3-4 ranaři v týmu chybět. Měkký gumový velmi odskakující míč, pokud je tvrdě odpálen, je ke zpracování dosti tvrdým oříškem.

 

Radost nám udělali všechny děti i jejich rodiče, kteří usilovně tým povzbuzovali. Velkou radost udělali dětem dárky v podobě upletených lišek (babička Karla - Adélu liška dojala k slzám - jak milé!) a pytlíku duhovek (od Michala). V týmu jsou velké věkové rozdíly, od dvou sotva sedmiletých po tři E-1, to jest desetileté. Děti hráli nadšeně, zejména ve slajdech, které je třeba ale technicky vylepšit, se doslova vyžívali. Povedlo se několik obtížných autů, včetně dabl autu. Turnaj nekompromisně ovládli Eagles.

 

Drtivý útok proti Vlaštovkám 1

 

Drtivý útok 2

 

Úspěšná obrana Vlaštovčího útoku

 

A úspěšný útok Vlaštovek, páč Kája si nenechal poradit a s kulichem přetaženým přes oči lovil míče jako motýle...

Číst více...

Coachball ukončil sezónu

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Další tým, kterému skončila sezóna 2022, jsou coachballisté, tedy hráči do 11 let. V Merklíně hráli turnaj o umístění a skočili na pěkném 3. místě. Ze třiceti přihlášených týmů do letošní sezóny tak končí na celkovém 15. místě. Mladí bomběři letos vyhráli 11 utkání a prohráli 13 utkání. Turnaj o zlato se hrál pro nejlepších 12 týmů v Chomutově. 

Číst více...

Junioři a ROOKIEBALL v akci

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Rookiball nastoupil do posledního ligového kola v základní části. Hrálo se na Joudrs. Remíza, těsná porážka, vymeteni a vítězství je naše skóre. Přibylo autů i tvrdých hitů. Zde jeden z útoků proti Vlaštovkám. Tady asi nejdelší odpal našich bomberů, v podání Fandy Šubrta a skvělé slajdy Heleny Vrzáčkové, Dominika Novotného a Štěpána Hrocha.

 

Junioři pořádali a vyhráli turnaj na Tempu. Také poslední v základní části druhé ligy. Zde útok proti Slávii Plzeň

Číst více...

Karpinski's NO-DOUBTER

 

 

Teprve 14-letý Šimon Kapr nastoupil poprvé v soutěžním mači za chlápky. Proti Lobkovicím v Pražském přeboru. Na soft chodí od roku 2018 a po tátovi je to sakra udělanej maník s pěkným rovným švihem. Homerunů za kadety, žáky i coachball pár má, ale když jej vidíte na trenálu, říkáte si: Ten kluk musí bombit každej zápas. A včera bombil. Nejprve odpálil parádní triple do rf. V závěru utkání ale šoknul všechny přítomné. První nadhoz posílá za plot, zvyšuje tak na 14-4 a ukončuje zápas! Skvělá práce a doufáme, že je to první z celé řady dlouhých ran, které Šimon v Tempu ještě odpálí!

Číst více...

Extraliga pro nás skončila

 

Extraligový tým 2022, zleva nahoře: Kryštof Pitrák, Václav Frýba, Tomáš Petr, Marek Joska, Petr Bednář (c), Adam Kyp, Marek Ostrihoň, Petr Vácha, dole zleva: Lukáš Fiala, Radim Votava, Kryštof Červinka, Adam Bočánek, Pavel Štoček, Štěpán Sedláček, Jakub Bíža

 

Extraliga mužů 2022 je za námi. Sehráli jsme 24 utkání, pouhých 5 vyhráli. Poprvé od roku 2012 se neprobojujeme do playoff. Ba co hůře, končíme poslední z 9 týmů. Jen díky Tunelářské jarní skreči celé sezóny letos nikdo nesestupuje. Máme tedy klid a čas se dobře připravit na sezónu 2023. Příčin neúspěchu je několik. Marek Joska a Mikuláš Klas byli celé jaro zraněni. Byť nám nadhazovač veterán Jirka Brabec dal velkou šanci několik utkání vyhrát, pálka byla zoufale slabá. Týmové AVG máme bídácké na úrovni .224. V úspěšných sezónách jsme vždy atakovali .300, což je značný rozdíl. Absence jednoho z nadhazovačů se promítla i do počtu odpalů, kterým jsme čelily a bohužel nás některé donutili k více chybám, než bylo obvyklé. Fielding AVG máme .923. V lepších sezónách přes .940, což je velký rozdíl. Homeruny letos pálíme pouhé 4, na míle daleko od druhého nejhoršího týmu. Snails 10, HHB 15. Celkově je ale letos homerunů o poznání méně, což dokazuje vysokou pičerskou kvalitu ligy.

 

Nejlepšími pálkaři s AVG 350 a 319 jsou Marek Joska a Tomáš Petr. Sedm hráčů, kteří pravidelné hráli, končí s AVG pod 200!!! OBP přes 400 dříve dosahovali 3-4 hráči. Letos si na takové číslo sáhl jen Petr Vácha.

 

Sportu zdar a těšíme se na sezónu 2023!

 

 

Číst více...

Skvělé soustředění

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Na 50 hráčů absolvovalo už 7. novodobé soustředění, opět v báječném Kostelci. Bylo docela teplo, koncem týdne pekelně teplo. Všichni mladí playeři ale statečně trénovali, včetně premiérově nejmladších, U9 Rookieballistů. Děkujeme všem trenérům za úžasnou pomoc a dobře připravené tréninky. Už teď si můžete zapsat termín 30/7-5/8 2023, znovu v Kostelci nad Orlicí, jež 16 statečných kánoistů po dvouleté pauze opět pokořilo.

Číst více...

Muži osmí po základní části

 

 

Muži zakončili základní část Extraligy. Po dlouhých 11 sezónách, kdy jsme byli zvyklí převážně vítězit, jsme letos museli, kvůli zranění hlavního nadhazovače, zkousnout až přespříliš porážek. Kdybychom se prezetovali kvalitnějším útokem, mohlo těch porážek být o 2-3 méně a naše pozice pro prázdninový boj o 6. místo, tedy playoff, by byla velmi pohodlná. Bohužel porážek bylo dvanáct, končíme osmí a do bojů o playoff vstupujeme s jediným + bodem. Spectrum má +4, Most +3, HB +2. Během dvou prázdninových víkendů Nadstavby B to v podstatě znamená 7x zvítězit z 8 utkání. Necháme se překvapit, doufáme, že se Marek Joska dá do kupy a zářijové playoff vybojujeme. Včera jsme k zajištění alespoň osmého místa potřebovali zvítězit a vysoko neprohrát. Spectrum jsme porazili 4-0 a prohráli 4-6, povedlo se tedy. Jirka Brabec házel 13 směn, ulovil 14 so a v prvním utkání neumožnil bod!!! Hodně mu pomohl skvěle chytající a krádeže neumožňující Lukáš Fiala. Na spojce v pravý okamžik zahrál na jedničku Marek Ostrihoň. Tomáš Klein odpálil 2 homeruny. Aleš Jetmar vyházel druhý zápas.

Číst více...

Žáci podruhé zlatí, Muži svědky nevídaného

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Hvězda Matyáš Duchek!

 

ŽÁCI si odskočili do Kostelce pro 4 drtivá vítězství a jedno vylosované. Nic jiného než zlato z třetího turnaje 2. ligy z toho ani být nemohlo. To se to hraje, když máte na prkně takové chladnokrevné kosiče, jako Růža and Albert a na pálce sluggery typu M. Duchek Ten už mydlí i za chlápky!

 

MUŽI cestovali na severozápad, pak na jih. Bylo z toho jedno W a tři L. Na prkně se blýsknul Venca Frýbů. Podpořit jej jen trochu ofensiva, měl první ligové W. Celý víkend jsme byli svědky fantastické hry v poli. Ubráníme plné mety v tiebreaku proti Mostu, když na pálku pálce hrozili řezníci bři Buchneři! Kryštof Pitrák chytí docela daleko luft v rf a vykosí doma běžce z trojky! Jirka Vorba robne Trtílkovi homerun až za plůtkem! Václav Bureš (Ledenice) předvede 5 Star Diving keč všech 5 STAR diving kečů! A další, další, další skvělé zákroky, které jen potvrzují, jak skvělou fastpicthovou soutěž v ČR máme. Do toho Bedla dokáže, že staré dobré Catalystky (tuhle dovezl z Floridy už v roce 2006!) jsou téměř jadernou zbraní (s dobrou obsluhou).

Číst více...

Zelenáči na Tempu, kadeti v Břeclavi

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Rookieballisti zase o píď hlouběji pronikli do hlubin pálkovacích sportů. Na Tempu hráli a pořádali 3. turnaj ligy. Konečně chytli zápasový luft. A hned 2x. Oba na kontě Fandy Šubrta. Všichni velmi dobře pálili (někteří velmi tvrdě) i běhali po metách. 2x jsme těsně rupli, 1x nám Eagles napráskali (dvojmeťák, pod ten nejdou), 1x jsme vyhráli!

 

Útok na soupeře (a stativ)!

 

A zase útočíme

 

Paňďalík, Adam hrají aut, Helena parádně zabíhá!

 

Masivní útok na Vlaštovky a vlaštovčí pěkné auty

 

 

Kadeti odcestovali do Břeclavi na 3. Superligu. Moc se jim nedařilo, porazili jen Radotín. Ale pozor, Kuba Bíža odpálil 3-run SWAMP no doubtie dinger! Kryštofe Červinko, swamp byl navštíven míčem z Kubovi pálky!

 

 

Číst více...

Coachballisté hráli na Tempu, muži porazili Argentince

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Muž Marek Joska se v sobotu oženil - gratulujeme novomanželům Markovi a Karolíně - a hned v neděli jsme nastoupili v dablu proti Hrochům. První zápas jsme vydřeli letošní druhé W, několik povedených klíčových hitů najdete zde. V druhém došly síly a Brod nás přejel. Pálkařský výkon korunoval grandslamem A. Láska.

 

Coachballisté odehráli příjemný turnaj na Tempu. V boji o bronz podlehli SaBaTu 5-9. Pěkné video natočil nějaký rodič a určitě se na něj podívejte. Děkujeme

Číst více...

Partneři:

Hypnosis