A+ A A-

Soustředění 2017

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 30. července mezi 13-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v pátek 4. srpna po 18 h, po odpoledním tréninku

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady!

Spíme v chatách (buňkách) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště

Spacák + prostěradlo + polštář sebou

Plavky sebou - vedle kempu je koupaliště

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst. Měli bychom se vejít do 200 Kč/den/plná penze

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze

Účastník si sám hradí ubytování a stravu. 1700-1900 Kč dle předběžných výpočtů + teplá voda (dostatek mincí do automatu). Oddíl hradí pronájem hřiště a vše ostatní.

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + po večeři společný zápas každý den

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

Peníze za soustředění budou vybrány od každého na místě!

 

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku, nebo mi volejte 602 237 393

Petr Bednář

Číst více...

Žáci poprvé na bedně!

 

ŽÁCI VYBOJOVALI PRVNÍ BEDNU V HISTORII ÚČASTÍ NA LIGOVÝCH TURNAJÍCH!

 

V Pardubicích v boji o bronz senzačně otočili z 0-3 na 4-3! Je to teprve třetí (o to cennější) medailové umístění našich mládežníků. Před tím se podařilo bronz vybojovat jen kadetům v říjnu 2015 v Kostelci a v červnu 2016 v Radotíně.

 

Jirka dodává: Kluci a Lucka hráli fakt dobře. Vynikali akce 1-3. po ose Honza, Jáchym a Martin; rozhodující 2RBI hit od Lucky proti Pardubicím na kluka vysokýho 190cm; aut 7-2 od Martina; skvělej nadhoz Vaška, házel rány a plno striků; krásné slajdy od Jáchyma, otočení zápasu o třetí místo proti Joudrs B z 0:3 na 4:3. Zázemí kvalitně zajistili tátové od Fíly a Matyášem, Honzy a Venci!

Číst více...

Kadeti nakypřili půdu sekáčům z Áčka

 

Kadeti v Ledenicích dne 3. 6. 2017 nakypřili půdu sekáčům z Áčka

 

Podle výsledků (4x L, s JOUDRS  9-10, s Kunovicemi 4-11, s Ledenicemi 3-14 a se Sezimovým Ústím 3-8) to nevypadá, že by chlapi Tempa v neděli 4. 6. 2017 v Ledenicích v extralize dvěma vítězství na něco mohli navázat.

Ale podle výkonů a bojovného ducha kadetů je nadpis oprávněný!

S JOUDRS jsme neudrželi v poslední směně několika bodový náskok a v dalších zápasech byl stav dlouho vyrovnaný.

Všichni koučové soupeřů shodně říkali, že jsme za ten měsíc od minulého turnaje udělali velký skok.

Bude to asi pravda, neboť při třech „ballech“ i Ledenice s Kunovicemi v zápase s námi dávali pálkařiům pokyn nepálit a čekat na toss.

Zásluhu na dobré hře mají především oba nadhazovači, Vojta a Vašek, a dále nový a mladý druhý kouč  Adam Kyp.

Základním nedostatkem, který je třeba odstranit  /  například pomocí nadhazovacího stroje/,  je chytání vysokých odpalů v dlouhém poli začínajícími hráči.

 

Dandy senior. 

Číst více...

Muži smetli loňské medailisty

 

Tradiční trip do Havlíčkova Brodu a Ledenic dopadl tentokrát parádně. Vezeme čtyři vítězství a můžeme tak začít vážně uvažovat, jak vybojovat jednu z prvních dvou příček po základní části. Byl by to historický úspěch. Nepředbíhejme ovšem, ještě nás čeká 12 těžkých mačů.

 

V Brodě po letech konečně během naší přítomnosti nepršelo, bylo krásně. Oba naši nadhazovači odvedli nadstandartní výkon. Nebýt jednoho erroru, Hroši by proti nám doběhli jen 3x. Což proti týmu, který nás vždy, když vyhrál, rozdrtil mocným hittingem, je značný úspěch. Kvalitní zákroky ve vnějším poli předvedli P. Vácha a S. Smysl. Na pálce nám, je nutno přiznat, helply žblabuňky na devítku, kde měli Hroši docela gap. Petr Vácha odsprintoval itp homerun!

 

Večer jsme se přesunuli do přívětivé hospody v Boleševci, kde jsme za zvuku moccýh basů (do páté ranní...) přetrpěli noc a pokračovali do Ledenic.

 

Žraloci nám v dubnu na úvod docela nařezali, obezřetnost byla tedy na místě. Jakoby jsme ale nastoupili proti úplně jinému mančaftu. Soupeři se podařilo pouze jedenkrát! skórovat. Hlavní zásluhu na tom má Marek Joska, který odházel většinu dne. ZAZNAMENAL SVŮJ PRVNÍ NO-HITTER KARIÉRY! MY JSME NAOPAK SKÓROVALI CELKEM 14x. Ni Breník, ni Frejlach překážkou tentokrát nebyly. Vystáli jsme nadprůměrně met a soupeř v obraně nadprůměrně chyboval, čehož jsme trestali. Hrdinou dne je Karel, který při slajdu na dvojku při krádeži (neměl ji, nepřečetl signál...) utrpěl řez spajkou od novozélandské spojky. Prořízla mu dres i kůži na levé ruce. Novozélanďan se česky omluvil, což bylo velmi milé. Karel zápas statečně dohrál, vystál 2 bb a dokonce hitoval! Tvrdý 2 run linedrive homerun vystřelil Michal Kolůch, čímž nám velmi pomohl na úvod prvního mače.

Číst více...

Čerčany vyhrály!

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Tempo C Čerčany – SK Kotlářka C  13 - 12

 

Neuvěřitelné se stalo skutkem!

Tempo C Čerčany, mužstvo veteránů, bez několika opor, zejména bez nadhazovačů Petra Preiningera a Karla Tomka a bez chytačů Sváti Smysla a Jíla, a s několika zraněnými hráči porazilo na Tempu dne 31.5.2017 v mistrovském utkání silný a mladý tým , aspirující na postup ze II.třídy Pražského přeboru, SK Kotlářku C.

Na dohrávku poslední směny, na pálku,  jsme šli za stavu 7 ku 12 . Hrálo se až do „nevidim“ a přesně ve 21 hodin po dobrém odpalu dokráčel   z třetí mety domů pro vítězný bod Jarda Cihlář.

Jmenovaný také výborně nadhazoval a jeho nadhozy “padající listí“ nedokázali odpálit paliči soupeře jinak než jako žblabuňky, jak by řekl nejmenovaný prezident softballu Tempa.

Podávám tuto zprávu proto, abych opětovně všechny softbalisty i sám sebe ujistil, že naděje na vítězství proti jakémukoli soupeři a za jakéhokoli stavu opravdu padá až s posledním autem a proto se nikdy nevzdávejme! Na druhé straně ale  mysleme na totéž, pokud v zápase náhodou  vedeme .

Dandy senior 

Číst více...

Cenná vítězství ze severu

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

V sobotu nám Most příliš odporu nekladl. Na naše nadhazovače se příliš nechytal, nebo to pořádně, jak Nezbeda schytal (do nártu od Marka Josky). Právě Marek dostal v druhém utkání krizi, zápas pak z větší části doházel Jirka. Stal se nadhazovačem dne. Mostečtí včetně 3 posil z Holandska na Brábu odpálili jen 4x. Z našich zářil Mikuláš (ač jako jeden z mála nevyzbrojen novou COMbatkou), 6 hitů a 8 rbi. COMbatka zatím nezklamala jen Štoču. Po měsíci hrál velmi dobře Petr Vácha. Po zápase jsme si pochutnali na grilovaném masu a buchtě nějaké místní maminky, která to rozbalila v garáži. Moc ochotná paní a peče dobré buchty.

 

Sobotní večer jsme strávili V Hřebíkárně (jakýsi motel nad chomutovským hřištěm), vysauněni a dobře najedeni. 

 

Chomutov předcházela dobrá pověst, v prvním utkání však zklamal. Pálkařsky se prosadil jen na bedlovo intermezzo ve 4. směně (než se stihl rozházet Marek Joska, když Jirka musel z prkna kvůli zranění) a to ještě díky šťastným odpalům (až na jeden lamač). Marek pak hodil miniperfect game ve třech směnách. Navíc překvapivým triplem zápas ztrhl zpět na naší stranu. Chomutov v závěru několikrát chyboval, což bodově "nahradilo" náš mdlejší pálkařský výkon. 

 

Druhý mač však Markovi nevyšel. Nejdřív se CHV ujal vedení po Svobodově hr do opozitu, kdy Bedla míč jen škrtl, porazil plůtky a rozbil si zadek o asfaltovou cestu. Aktéra to mrzí, o takovém (úspěšném) zákroku občas sní :-)))). U snů zůstalo. A doufáme, že sní nejenom on. Pak přišla další pičerská krize, ale z plných met bez autu jsme se ještě vysekali jen s pár body na hrbu. Bohužel Kuba Petřík nás svým atypickým stylem v podstatě eliminoval, pořádný hit se vlastně povedl jen Petrovi Váchovi. Sám Petřík pak bases cleraring dablem v šestce zápas definitivně rozhodl.

Číst více...

5 Victories!

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Z náročného víkendu tržíme 5 vítězství. Podařilo se dvakrát porazit i Spectrum, vždy o bod a jednou dokonce v prodloužení. Plzeň byla jen na zahřání, které bylo potřeba právě proti Spectru. Eagles se pak zdáli snadným oponentem. Na prkno se ale postavil záludný Tomáš Benda a recept jsme na jeho obstřely zóny nenašli. V druhém ballu nám v závěru velmi pomohl Marek na prkně, když soupeři nic nedovolil a Sváťa dotáhl již notně unavený tým k vítězství walkoff singlem. Na pálce se především dařilo Michalovi a Kryštofovi. I ostatní však odpálili v pravý okamžik a to se nám vloni mockrát nepřihodilo. Markovi nadhozy se zlepšily a pomalu se tak stává rovnoceným Brábovým parťákem, což Jirka pro klid na duši potřebuje. Absentovali nám 4 hráči. Z deseti lidí hrál jeden celý víkend v horečce a jeden statečně odchytal 4 mače po náročné cestě zpět z NZ. Příště nás čeká překvapení soutěže Chomutov a zatím nepříliš přesvědčivý Most. Ale...

Číst více...

Junioři bez vítězství

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Junioři odehráli a uspořádali první turnaj 2. ligy. Nevalné výsledky celého týmu, světlé individuální okamžiky. Mnoho hráčů coby nováčci teprve proniká do tajů hry. Potěšili nadhazovači, na kterých bylo možno pozorovat výsledky zimního úsilí. Naopak se vůbec nedařilo poli, triviální chyby na lehké odpaly nás stáli mnoho mnoho bodů. Za 14 dní další kolo na Joudrs, tak snad už s vítězstvím.

Číst více...

Kadeti zahájili

 

Kadeti hráli na prvním druholigovém turnaji. Na Joudrs panovalo bídné počasí. V sobotu jsme těsně prohráli s Joudrs B, což nás ve výsledku stálo sf. V boji o 5. místo jsme jednoznačně převálcovali nový tým Sedlčan. Před tím jsme v sobotu odpoledne podlehly HH ze Sezimáče 10-13.

 

V obraně se vůbec nedařilo. Nadhoz se teprve sehrával s novým kečrem Kubou Síbrem. Pole až příliš a zbytečně chybovalo. Mnoho hráčů má trable hrát uvolněně. Tím netrpí navrátilci Richard a Tágo, kteří hrajou relativně uvolněně = nekazí příhozy.

 

Na pálce jsme bušili docela tvrdě. A co je fajn, že především na normální nadhozy. Vojta Koubek byl téměř 100% a navíc pinknul 3 homeruny! Kuba Síbrt tvrdě pálil. Adéla také trefí míč docela daleko. Potěšili ale velmi i Jáchym a především Petr Franek s Martinem, kteří několikrát tvrdě odpálili na nadhoz.

Číst více...

Tvrdý boj s medailisty

 

 

První víkend jsme narazili na loňské medailisty a ti nám nic nedali zadarmo. Ledenice nás poprvé 2x v řadě porazili, když jsme o vedení 4-1 přišli v sedmé směně. V prvním mači nás J. Breník vykosil a Žraloci seřezali náš nadhoz. Hroši nás možná lehce podcenili, čehož jsme využili a urvali jedno vítězství na mladého Holobrádka. V druhém utkání nás skolil nefunkční nadhoz a GS Karla Kadečky. 

 

První ligový hr, obíhací, zaznamenal Petr Vácha. Razantně pálil Michal Kolůch, ale i další. Jirka Brabec 2,5 utkání statečně nadhazoval. Rosťa palcem ještě statečněji ulejval.

 

Vůbec se nám nelíbilo opravdu sprosté pokřiknutí z dugoutu Ledenic při akci Pavla Štočka na dvojce. Je k zamyšlení, když 20-letí hoši opravdu sprostě ječí na 39-letého veterána. Osobně bych si nic takového nedovolil ani na o rok starší hráče. A rozhodčí nic. 

 

Petr Bednář

Číst více...

Partneři:

Hypnosis