A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Žralok uloven, Hroch odchycen, Tunel zalit

 

 

 

Neuvěřitelný kousek se povedl mužům. Během tří dní sehráli u soupeřů 6 utkání. NASÁZELI 60 HITŮ, 42 BODŮ, NEUBRÁNILI JEN 11 DOBĚHŮ A PŘEDEVŠÍM, TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, VŠECH 6 UTKÁNÍ VYHRÁLI!!!

 

V sobotu v Ledenicích nám nejprve hodně bodly homeruny. Dva od Martina Josky (3 rbi), po jednom od Petra Váchy a Pavla Štočka. Soupeř od půlky pošetřil Jonáše Hajného na druhý zápas, který se stal soubojem pičrů. Skončil 2-1 a celý jej odházel Marek Joska! Vůbec první EXL hit pálí, resp. ulejvá Štěpán Sedláček. Večer jsme se pak přes řízkárnu v Třeboni a milou šipkárnu s milým číšníkem Davidem přesunuli do Tábora.

 

V neděli v Sezimově Ústí celkem přesvědčivě 2x vítězíme. 16 hitů v prvním utkání proti novozélandskému nadhazovači ze Švédska nemohlo znamenat nic než W. V druhém utkání prkno obsadil Michal Kolůch a v pětce byl střídán za skvělého stavu 5-2 pro nás. Druhý exl hit přidal Kryštof Červinka. Petr Vácha pálí druhý homerun víkendu. 

 

V pondělí, už notně znaveni, hrajeme poprvé po 5 letech Extraligu v Radotínu. Čelíme skvělým nadhazovačům Jetmarovi (Sezimáči nasázel 16 so v jediném utkání, je mu 47!!!) a Breníkovi. Přes odpaly to moc nepůjde, tak soupeře v dvojce šokujeme třemi povedenými ulejvkami v řadě!! Plné mety téměř vyčistí singlem veterán Kryštof Pitrák a obětovací odpal přidá Michal Kolůch. Vedeme 4-0 a zápas nakonec dotáhneme do vítězství 5-0. V druhém utkání, již velmi vyčerpáni, zvítězíme 4-2. Pomůže nám mimo jiné povedený obraný double-play Adama Kypa při plných metách. 

 

Velkou zásluhu na skvělém výsledku mají nadhazovači a obrana, hráli jsme skoro bez chyb, soupeři téměř nedosáhli na hit. Marek Joska zaznamená 5 wins, Jiří Brabec 4 saves! Pře 4-týdenní pauzou okupujeme první místo neúplné tabulky základní části. Čeká nás posledních 6 utkání, proti Plzni, Joudrs a Spectru, vše doma. K jistému postupu do nadstavby, tedy playoff, nám chybí jedno - dvě W.

Mladí kadeti druzí

 • Kategorie: Novinky
 • 0

Může jít o obrázek 17 people , people standing a outdoors

 

Omlazení kadeti (tým vloni opustilo mnoho 16-letých a nyní jeho základ tvoří žáci) se na druhém turnaji Ligy kadetů v Hostivaři probojovali až do finále (3 W a 1 L v ZČ turnaje). Tam sice Pardubicím podlehli 0-6, ale už postup do finále je skvělý výsledek. Kluci před sebou mají ještě 3 celé sezóny a sběr zkušeností a ne-strach ze starších soupeřů se jednou vyplatí.

 

Může jít o obrázek 13 people , people standing a text

 

A hráli rovněž 11-letí, v Mostě a Ondřej turnaj komentuje takto:

 

ako Jekyll & Hyde pusobil dnesni tym nejmladsich lisek. Katuse byli proti nasi kanonade slabej odvar. Asi nejlepsi palkarsky vykon v dejinach Tempo Coachballu. Dobre se zapojili i novacci Tomas, Krystof, Max a Tadeas.

Ale.....

Zrejme nejhorsi vykon v obrane v dejinach Coachball Tempo. Misto prvniho fleku, ktery byl realny vezeme ctvrtej flek.

Tak snad si vezeme ponauceni i namet na soustredeni.

Ondrej&Eva&Fanda

Žáci poprvé stříbrní! Začíná ME mužů!

 • Kategorie: Novinky
 • 0

Může jít o obrázek 3 people , people standing a outdoors

 

Superligoví žáci vezou z horkého víkendu v Břeclavi druhé místo. Opět jsme nestačili na Joudrs a 2x těsně prohráli (3:4; 4:6). Jinak sama véčka a celkem nastříleno soupeřům 37 bodu v pěti zápasech.
“Muži” víkendu jsou perfektně hrající a palící David Tůma & Jonáš Novák.
Ondrej & Eva & Matej
 
 
Může jít o obrázek 3 people , people standing a text
 
 
Junioři hráli a v rozpáleném pekle v devíti (a jednoho hráče navíc půjčujeme soupeřům bez devátého po zranění) pořádali druhý turnaj 2.ligy. Nejprve drtíme Joudrs C 16-3. Proti Locos Břeclav vedeme v dohrávce s jedním autem 5-2, abychom v tie-breaku rupli 7-8... Zlomový okamžik. V sobotu večer nás Spectrum Praha drtí 12-2. V neděli hrajeme asi nejhezčí mač turnaje proti Pigs TS. FIVE STAR zákroky předvedou hošani na fotce, stejně tak Kinteráček další povedenou a úžasnou rybou, tentokrát na dvojce. 5 and Half star zákrok na zadákovi nedělá problém Vojtovi Lančarovičovi. Úspěšný diving catch po ulejvce. Nakonec ale zase ztratíme v dohrávce 2 run náskok... Ale jinak dobrý, jen hledání míčů v džungli pod S2 (tráva po bradu jak někde v pampě, vegetace neproniknutelná, neúprosná, mačet třeba) je náročným utkáním samo o sobě.
 
 
 
 

Tři týmy v akci

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

Michal Kolůch je po 8 zápasech nejlepší pálkař Tempa s AVG .527

 


Muži a druhé EXL kolo


V sobotu muži doma hostili Chomutov. S Bobry jsme už šest zápasů v řadě nevyhráli. Nepovedlo se to ani na posedmé, byť v otočce mohlo dojít i posledním nadhozem. Napínavý zápas byl nejprve v režii soupeře, pak jsme na Marka Malého v šestce srovnali (hodil 16 so!) na 2-2. V sedmě se nám dohrávka nepovedla a šlo se do prvního letošního prodloužení. V něm Chomutov po ulejvce a singlu bod stáhnul. My jsme sice také úspěšně ulili a posunuli, z trojky jsme ale běžce nedotlačili. Poslední pálkař Martin Joska měl dokonce na pálce walkoff (Brába dostal ib a ukradl dvojku), ale trefit míč bylo nad jeho síly. Celý zápas a jen tři body (dva do ER) házel Jiří Brabec.

 

V druhém zápase jsme si zklamaní vynahradili 15 hity a vysokým W 11-2. Padlo několik obíhaných hr i jeden 3-run za plot, od P. Váchy.

 

V neděli nejprve porážíme Most těsně 1-0, když bod padne po dvojté kráděži. Marek Joska povolí jediný hit (zrovna na něj).

 

Druhý zápas stojí za starou belu, Vojta Buchner na prkně Mostu je neprůstřelný a my k tomu začneme hromadit polařské i nadhazovačské chyby, až příliš chyb. První auty v životě v Extralize hraje Petr Franek na trojce.

 

Video

 

Kadeti poprvé na Lize kadetů, v Pardubicích


Velmi omlazení kadeti se pod vedením Matěje pustili do prvních mačů sezóny. 6 žáků + 4 kadeti v Pardubicích 2x vyhráli a 2x prohráli. Skončili tak na svém prvním turnaji třetí.

 

Coachball také v akci, na Krči

 

Více Ondřej zde:

 

Tahle super parta dnes udelala skvelej vysledek. Poprve v coachballe porazime Eagles Praha 8:4 a diky druhe vyhre proti Praotcum 9:2 vezeme domu zaslouzeny bronz (pri stejnem bodovem poctu jako druhy Beavers).
Hracem vikendu byl Oliver Pokorny.
Generation next, o tom je nas text.
Ondrej & Eva
 
Může jít o obrázek 11 people , people standing a grass
 

Tři WINS z Opening víkendu Extraligy

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

První víkend sezóny 2021 má dva hrdiny. Pavla Štočka, který pálil ve třech utkáních a zaznamenal 6/9!! 42-letý veterán. Dále oba naše nadhazovače, Marka Josku a Jiřího Brabce, kteří v sobotu loňským mistrům, Havlíčkovu Brodu, nepovolili ani hit, ani bod. Velmi se tak zasloužili o dvě vítězství 4-0 a 7-0.

 

Walk off záploťák Máry Josky

 

V neděli jsme porazili Locos 6-5. V utkání zářil zmíněný Pavel Štoček, 4/4, 3 singly, triple! V druhém mači nás vygumoval Kuba Osička a prohráváme 1-3.

 

Za chlápky poprvé nastoupili 16-letí Petr Franek a Kryštof Červinka, který na trojce v prvním nedělním utkání podal spolehlivý výkon, včetně míče zastaveného v rybě! Na pálce se hitu nedočkal, ale dvě mety zdarma z pěti startů jsou skvělým výsledkem.

 

Celá GAME 1 vs Hippos na youtube

 

Celá GAME 2 vs Hippos na youtube včetně 3-run WALKOFF homerunu Marka Josky na úplném konci. Což je logické, když je to walkoff

Ivan Nevěřil v síni slávy ČSA

 • Kategorie: Novinky
 • 0

 

 

Ivan Váňa Nevěřil zvolen pro rok 2021 do Síně slávy České softballové asociace!
 
At žije Váňa, The Stvořitel a Budovatel našeho areálu, špičkový soft/base bomber Tempa v sedmdesátkách a osmdesátkách. A také pečlivý archivář historie klubu!
 
 

Sbírka na nový nadhazovací stroj

 • Kategorie: Novinky
 • 0

Aktualizováno 4/11/2020

 

 THE CLUB: Dosloužil nám starý stroj. Stroje jest třeba ke kvalitnímu tréninku pálky. Ondřej Roček inicioval sbírku, založili jsme transparentní účet a za 14 dní jsme vybrali 142 tis! Přispěli(y) (tvrdé nebo měkké? Dandy?) desítky členů klubu, rodičů, fanoušků, příznivců. MNOHOKRÁT VŠEM DĚKUJEME ZA MILÝ - FANTASTICKÝ PROJEV VZTAHU KE KLUBU! Stroj už je na cestě do ČR!

 

 

 

 

 

 

Mílí sportovci, rodičové, členové, příznivci sportu a softballu zvláště,

 

Zahájili jsme sbírku na nový nadhazovací stroj (ten z roku 1999 dosloužil...), který by měl dopomoci k vyšší efektivitě tréninku pálky a údernější ofenzívě. Vážíme si všech přispěvovatelů. Od stovek korun do desetitisíců! Každému dle jeho možností.

 

Číslo účtu je následující: 5668732319 / 0800 Česká spořitelna

 

Stav účtu možno sledovat zde:

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5668732319/Telovychovna-jednota-TEMPO-PRAHA-z.s.

 

Suma, ke které míříme, není malá. Celkem se jedná zhruba o 130 000 Kč. Částka obsahuje nejen stroj, ale i míče, dopravu, clo a DPH, jedná se o dovoz z USA.

 

Více informací o stroji najdete zde:

 

https://prosportsequip.com/products/jugs-sports-bp3-softball-pitching-machine-with-changeup-m1035

 

nebo

 

https://jugssports.com/products/bp-3-softball-pitching-machine-with-changeup.html

 

S úctou a mnohokrát děkujeme

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis