A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Kája Mikuláš a Petr Preininger v síni slávy

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Kolikrát se to stane, že hned dva členové, kteří hráli či hrajou za Tempo, byť C s přívlastkem Čerčany…vstoupí do Síně slávy českého softballu!

Navíc Petr Preininger byl v r.1984 při vítězství Tempa nadhazovačem č.1…

Dandy, nadhazovač Tempa č.2 v r.1984

 

Zřídili jsme odpalovací koutek proti Kájovi a slavnostní a první odpal provedl Pralinka...a promáchl!...

 

Dandy

 

Pořádnej náklad kosteleckých uzenin

 

Junioři příště s náklaďákem nebo s náprstkem?

 

Tolik bodů, kolik nám nadělili soupeři v Kostelci nad Orlicí v 5. kole 2. ligy juniorů, na to bychom potřebovali pořádně velkej náklaďák!

Na druhé straně je to snad poprvé, co z juniorů příští rok kvůli věku nebude muset odejít.

Tato okolnost spolu s tím, že junioři předvádějí nejlepší výkony až v závěru zápasu, a že na schůzi před turnajem slíbili Milanovi Humajovi maximální účast na trénincích, mě vede k naději, že příští rok bude na turnajích juniorům stačit náprstek.

Výsledky: Havl. Brod – 0:10, Břeclav – 0:13, Lednice – 5:10, Břeclav – 5:19, Lednice – 4:24.

Pokud jde o hru. Přes snahu Adama Kypa a Marka Strejčka se ukazuje, že nestačí jen vychovat nadhazovače bez současné výchovy kečra.

Obdobně je asi nutný specializovaný trénink i na ostatních postech. V poli je největší slabinou obrana proti krádeži druhé mety. Na pálce pak podceňovaná schopnost dát ulejvku, aby kouč mohl měnit taktiku útoku.

 

PS. Jinak to byl krásný víkend, spali jsme v kempu jako na soustředění. V sobotu se dalo ještě koupat u splavu a do půlnoci nám na dobrou noc hráli a zpívali staří trempové.

 

Dandy senior.

 

Z Final Four stříbrní

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Příjemnou sobotu 9. září jsme prožili v bohnickém areálu Joudrs. Naše první účast ve Final Four (tedy finále Poháru ČSA) od vzniku této soutěže (2013?) byla plna napětí až do začátku sedmé směny finále proti Spectru.

 

V semifinále jsme od 13:30 nastoupili proti Ledenicím. Zajímavý zápas s homeruny (Turek, Breník, Joska) a celkově více body, než se možná čekalo. Rozhodla naše 3. směna, kdy jsme po čtyřech odpalech 4x skórovali. Takový náskok už Ledenice nedohnali, byť závěr, kdy za nás po 14 letech nastoupil Jonáš Mach (naposledy 2003 na Guernsey) byl trochu dramatičtější, než jsme si asi přáli. Jonáš to neměl vůbec jednoduché. Poslední dva roky byl uvyklý na benevolentnější US přístup k vý(zá)kroku na prkně. Byť jeho illegaly byl neznatelné, rozhodčí si neodpustili je několikrát písknout.

 

Po 4 h pauze, kulturní vložce (nastoupili nadšení etno-bubeníci, chyběl jen pračlověk s kyjem-pálkou) a slavnostním nástupu jsme se v 19 h zakousli do Spectra. A finále jsme začali skvěle. 2 bloopry a vedeme 3-0. Bohužel z naší strany v útoku vše... Ale to jsme ještě netušili. V trojce máme dva pokusy stáhnout 2-3 obsazenou. Nepovedlo se a soupeř, v čele s velmi dobře házejícím M. Balou toho využil. Dva single hr, illegal pitch a je srovnáno. Skóre 3-3 vydrží až do začátku sedmy. Pak Spectrum udeří. Mix bb, hitů a nešťastně nechyceného velmi obtížného bloopru nás srazil na kolena. 7 doběhů je krutých. Skóre už jen koriguje Michal Kolůch single homerunem.

 

V turnaji se velmi dařilo na pálce Petrovi Váchovi (6x po sobě obsadil metu!!!). Důležité hity měli i Martin Joska (viz foto kde slaví hr na Breníka), Mikuláš Klas, Michal Kolůch či Sváťa Smysl. V poli jsme hráli prakticky bez chyb. Nadhoz (J+J, vrstevníci z roku 1984) se snažil na max, kvalita pálky u soupeřů však nezná slitování nad jediným zaváháním. 

 

Celá sobota byla dobře zorganizovaná a diváky i nás navíc potěšil kvalitní přenos na playo.tv se zasvěceným komentářem. Ten začal slovy: "nikoho lepšího než Tebe Jane Řápku jsme nesehnali"  :-) To pobavilo :-) Ale víme, že to tak myšleno nebylo, páč Jan je šikovnej a znalej chlapec.

 

Finále vs Spectrum na playo.tv sledujte zde

Semifinále proti Ledenicím zde

Kralujeme základní části Extraligy

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Poprvé v novodobé historii klubu se nám podařilo opanovat základní část Extraligy mužů. Od dubna do srpna jsme podávali velmi konsistentní výkony. Pouze úvodní víkend (3 prohry) ani omylem nenaznačoval, že nakonec vybojujeme první místo. A tedy premiérovou možnost volby semifinálového soupeře, kterýho si vybereme ze čtveřice H. Brod, Ledenice, Chomutov, Eagles. Od náročného druhého 6-zápasového víkendu na začátku dubna jsme nastavili laťku našim výkonům velmi vysoko. Až na jediné zaváhání s Chomutovem a Spectrem jsme ji už nepodkročili. A to jsme úvod sezóny odehráli v 9 lidech. Pak se však kádr roztáhl na 14 hráčů. Zdravá vnitro-týmová konkurence nabrala na otáčkách. Několikrát se nám podařilo otočit ztracený zápas, třeba i proti slabším soupeřům. To se nám v minulosti ne vždy dařilo.

 

Za úspěchem stojí jednoznačně skokově lepší výkon Marka Josky na nadhozu, který zejména psychicky odlehčil z tíhy, která se vždy valila na i nadále velmi dobře nadhazujícího Jirku Brabce. Kouč Ondra Roček naší nadhazovačskou dvojku účelně využíval a střídal. Oba hráči přesně věděli, kolik práce bude třeba odvést a dobře se na ni tedy mohli připravit. Na pálce nám v útoku bodla posila v osobě Petra Váchy a jeho tvrdých hitů i homerunů. Stabilně nadprůměrný výkon na pálce podávali Sváťa Smysl, Mikuláš Klas a Michal Kolůch. Hned 9 hráčů se pyšní AVG nad .300.

 

Nyní se budeme čtyři týdny připravovat na semifinále, které, jako každý rok, rozhodne o úspěchu či neúspěchu celé sezóny. To jest non-stop potu a dřiny od nějakého konce listopadu. Ambice jsou zdravě vysoko. Všichni poctivě trénují a můžeme tedy očekávat lítý boj o postup do tolik touženého finále. Prvního od roku 1984.

Boj o první místo vrcholí

 

Chybí nám jediné vítězství k jistotě historického prvního místa po základní části. Popereme se o něj v sobotu 26. srpna na Krči proti Eagles. 

 

Uplynulý domácí víkend nám přál. V sobotu jsme přehráli oslabené Bobry. Úderně pálil Štoča (3 rbi v druhém utkání) a Vahič. Dva shutouty našich nadhazovačů také potěší. Večer jsme se přežrali při grilovačce. S těžkými pupíky se tak nedělní mače proti Mostu staly náročnějšími, než se čekalo. Soupeř vždy až do konce vedl. Otočit se podařilo parádním go-ahead homerem Lukáše. V druhém na dva auty v sedmičce walk-off singlem zápas ukončil Jirka Brabec.

 

Tempo!

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis