A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Jsme v SEMIFINÁLE Extraligy

 


Po osmé v historii Extraligy se nám podařilo probojovat do semifinále. Budeme tedy již potřetí v řadě usilovat o cenný kov! Série s Mostem, hraná pro nás po delší době na tři vítězná utkání (naposledy 2009 proti Plzni) dopadla dle papírových předpokladů. Most má sice velmi šikovný (16-letý Víťa Kočí na kečrovi i pálce předváděl nevídané výkony), ale zároveň relativně nezkušený mladý tým, který na svůj vrchol může v klidu počkat. Ani kvalitní mostečtí nadhazovači moc nezářili nadšením, čehož naši zkušení pálkaři využili a navázali na fantastickou formu ze Supercupu. Vítězíme 6-1, 7-0 a 7-3. Nadhazovači Jirka a Marek, velmi vyčerpaní z třítýdenního softballového maratónu všechny zápasy ukočírovali. Soupeř zahrozil jen ve 4. směně posledního mače, Jirka Brabec ale situaci skvěle zvládl. Na pálce zabral celý lineup. Vždy v pravou chvíli. Vysoký standart si drží neúnavný Miki Klas! Velmi mile v posledním utkání překvapil třemi ostrými hity Rosťa Taud. V poli je třeba ocenit nadprůměrnou hru vnitřku s několika auty od druhé mety. 

 

Jako soupeře do semifinále si nás před pár hodinami vybrali Ledenice. Na sérii se velmi těšíme, v Ledenicích je krásné hřiště a soupeři máme co vracet z jarního Poháru ČSA. Je to silný tým s třemi velmi rychlými nadhazovači a několika silovými pálkaři. Nám se proti Ledenicim ale v nedlouhé historii vzájemného potýkání zatím dost daří, bilance W-L hovoří jasně v náš prospěch. Ligové zápasy 2013 - 2018, 19 W, 7 L. Nicméně začínáme od nuly v sobotu 22/9 v Ledenicích, pokračujeme v neděli u nás! 

 

TEAM to be proud of!

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

TÝM, NA KTERÝ JSEM HRDÝ

 

Pátek 23:02. Náš softballový maraton toho dne na VII. Supercupu vrcholí. Hrajeme třetí zápas dne. Během dvanácti hodin jsme čelili těm nejlepším světovým nadhazovačům. Potolicchio, Bala, Mata, Mach, Maleček a teď Hansen. Všechny jsme přeprali a postoupili do zápasu o minimálně třetí místo. Začátek sedmičky a právě proti Hansenovi vedeme 2-1. Máme dva auty. V tu chvíli člověk už podvědomě myslí ZA ten třetí aut... Je tu ale "maličkost".  Je potřeba jej zahrát... Stejně jako ta tenistka ve finále Wimbledonu asi před 40 lety před posledním fiftýnem už myslela na to, jakým způsobem podá ruku královně... A? CHYBA LÁVKY. JE POTŘEBA MYSLET JEN A POUZE NA TEN POSLEDNÍ AUT A V KRÁTKÉM OKAMŽIKU SE ROZHODNOUT, CO PORADIT NADHAZOVAČI, TÝMU. Jak zvládnout ten poslední krůček. A to se nepovedlo. Moje chyba! Na pálku šel totiž ten řezník Jorgensen, co nás už ve skupině skolil na dva auty grandslamem... A teď si to zopakoval. Homerunem vyrovnal. Byť jsme měli dohrávku, psychika byla v mžiku v troskách a zápas jsme prohráli... Krásný zážitek, nezapomenutelný, bohužel se smutným koncem. 

 

Uběhly dva dny, srdce už tolik nebolí! Naopak, hlava převládla a musí konstatovat: Tohle byl tým, na který musíme být všichni (účastnici) hrdí! Hráli jsme nejnabitější Supercup v dosavadní historii. Ostatní soupeře posílilo téměř deset opravdu světových pitcherů, včetně Zélandské jedničky. Oproti tomu, náš nadhazovač číslo jedna, Marek Joska, absolvoval během turnaje zkoušku Z DESETIBOJE na FTVS! Kdo desetiboj absolvoval, plazil se pak několik dní po zemi! Nikoli Marek!!! Ten po prvním dni v úterý držel Bully ve skupině na uzdě až do sedmé směny. Oddychl si jen ve středu večer. Ve čtvrtek a pátek s pomocí skvěle sekundujícího Jirky Brabce pomohl vyházet tři W. Čtvrtý zápas s pozdějšími vítězi Amagery pak dotlačil až do osmé směny!!! Kdy jsme neštastně rupli 0-1! A pátý zápas jsem už popsal výše. Tak vysoko nás tedy nedotáhli žádné zahraniční hvězdy. Jen dva naši kluci, s kterými dennodenně, celou sezónu sdílíme jejich mnohdy bolestivé úsilí být špičkovými pičry! Toho si velmi vážím!

 

To samé platí beze zbytku o všech ostatních hráčích družstva, které navíc letošní turnaj rovněž hostilo na vlastním hřišti. Síly byly tedy ještě více napjaté! Mezi hru a pořádání. Mikuláš, Michal, Štoča se v turnaji rozpálili (nebo rozulejvali - nesmírně důležité!) k fantastickému výkonu. Jirka Brabec, který už dlouho hledá svoji kdysi monstrózní formu, předvedl v pátek fantastický výkon! V nejvhodnější okamžik. Proti světovým nadhazovačům!!! Bez řečí a s velkým, opravdu velkým, nasazením odchytal všech 5 playoff mačů Lukáš Fiala! Naše dvě jediné posily, kluci z Mostu, Vojta a Dan se ukázali skvělou volbou. Na to že jsou oba dohromady mladší než moje maličkost, předvedli parádní výkony a oba jsou opravdovými talenty. Dan hraje na spojce téměř neviditelně, ale chytí skoro všechno! Spectrum bude vzpomínat, jak jen těsně po linedrivu uniklo trojtému autu! Vojta nejenže nadhazuje (a snad je teprve na začátku své kariéry), ale i umí v pravou chvíli dát homerun (hlavně kontaktní v pátek ráno proti Hurricanes nám moc pomohl!). Veterán Kryštof odpálil na Matu a pomohl k důležitému bodu proti Spectru. Jirka Vorba měl za celý turnaj sice hit jediný, ale stál za to! Pinch hit na Hayese! Sváťa Smysl se postaral o oba body v onom posledním půlnočním zápasu! Škoda, že nebyly vítězné... 

 

Turnaj, v kterém české týmy stále usilují o příčku nejvyšší (HHB to vloni zkusily s obrovským vypětím, i finančním) tak při troše štěstí mohl zažít obrovské překvapení. Našemu družstvu, bez posil, s koulí na noze v podobě pořádání, mezi nabitými soupeři, chyběl jediný aut, jediný hit navíc, o chybičku méně a POSTARALI JSME SE O OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ TURNAJE. Je to poučení pro další softballové úsilí. Ve vyrovnaných zápasech světové úrovně prostě maličkosti, třeba v počátku utkání, NAKONEC ROZHODUJÍ! A Bullové, finalisté turnaje byly, po právu, právě o jednu maličkost lepší v tom osudovém pátečním mači!

 

POHÁDKOVÝ TURNAJ. DĚKUJEME POŘADATELŮM Z KRČE, ČSA I VŠEM NAŠIM POMOCNÍKŮM! Doufejme, že se taková fastpitchová kvalita v ČR zase někdy objeví. A MY KLUCI Z POD METEO VĚŽE U TOHO ROZHODNĚ CHCEME BÝT :-) 

 

Petr Bednář za nejlepší český tým na Supercupu 2018

 

 

 

 

 

 

Pár slov o turnaji ICC

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baseball a stadión

Po skvělém utkání s Japonskem

 

PROPÁLÍME SE?

Po delší době máme vynikající příležitost sledovat v ČR vrcholný mužský fastpitch. Asociaci i Joudrs patří velké poděkování, že turnaj do Prahy dovezla. Zatím sledujeme špičková utkání v čele s top nadhazovači. Odpálit jejich nadhozy už opravdu mnohdy hraničí s lidskými možnostmi. Přesto, i díky dost tvrdým míčům, není o razantní střely a homeruny nouze a diváci, zaujatí i civilové, se musí skvěle bavit. O to víc zamrzí, že jich kolem samotného hřiště není více (kde jsou sakra všichni teenageři, kterým vrcholí prázdniny?) Možná se na nižší návštěvnosti "podepsaly" i kvalitní www a tv přenosy (MLB to ale samozřejmě není, žijeme v Eropě). Záznamy utkání musí všichni fandové ocenit, zpětně a pohodlně si mohou přehrát důležité rozehry.

 

Prostředí turnaje je velmi inspirativní, proto si dovolím několik poznámek ke hře. Zejména našeho týmu.

 

Především, je velmi nadějné, že družstvo disponuje hned třemi mladými nadhazovači, chlapci jak hora. Jejich rychlost je na světové úrovni. Zatím jim však ve větší míře chybí jeden základní a zásadní prvek jejich úsilí. KONTRAST! Tedy CHANGE-UP. Pozorovat dnes Japonce a jejich smrtelné changeupy bylo slastné! Pochvalu zaslouží M. Bala, který je házel a byl úspěšné! Další dvě M-ka na nich však musí zapracovat, nebo, pokud je už umí, musí je začít VÍCE používat! Off-speady už vládnou, ale nestačí to.

 

Co je bohužel k zamyšlení (a vedení o tom jistě ví, protože o tom často mluví), JE NEDOSTATEČNÁ KVALITA VNĚJŠÍHO POLE. Trpí jí repre i kluby. Dnes v utkání s Japonskem nám byl naservírován znovu jasný důkaz. Zatímco soupeř snad 50 m vysoký luft (ve světlech velmi zrádný) chytil, my jsme obdobný míč nad světla v kritický okamžik mače nezpracovali... Není třeba vůbec zosobňovat, je to problém celého softu, mužů i žen, jak často podotýká VA. Řešení není jednoduché. Už jen proto, že čas na trénink je omezen a není možné ve vnějšku trávit většinu tréninku. Jak vloni správně upozornil JK, soustřeďme se na to, KDE se odehrává většina a podstata defenzivní části hry. Na nadhozu a jedničce. Ale smiřme se pak s tím, že se ve vnějšku tu a tam nedočkáme GAME SAVING zákroků.

 

Poslední poznámka. KOUČOVÉ SE ROZHODLI K VYROVNÁNÍ A PŘEKONÁNÍ historických úspěchů na MS 2000 a 2004 PROPÁLIT! JEN A POUZE PROPÁLIT! Držme jim palce, ať je to funkční taktika. Koneckonců odpaly jsou to nejlepší na tomhle sportu. ALE USNADŇUJEME TÍM VŠEM SOUPEŘŮM OBRANU. A to velmi. JEDNOTVÁRNOST NAVÍC NENÍ PŘIROZENOSTÍ ČESKÉ SPORTOVNÍ POVAHY (v herních sportech). I Novozélaňďané a Američané, povahou "bomby pálící bezmozci" dnes úspěšně ulili...

 

Ještě jednou díky za fantastický turnaj a přijďte se na Joudrs osobně podívat! Stojí to za to!

 

Třetí po ZČ

 

Základní část Extraligy mužů je za námi. Končíme třetí (vloni první) a vybíráme si soupeře do klíčového ČF. Bude to Most či Krč. Právě Eagles jsme v posledních dvou mačích docela rozbombili. Pravda, první zápas nadhazoval VET Kryšpín (19-6), druhý ale reprezentační pitcher Jonáš Mach (9-1).

 

Nyní nás čeká Supercup. Turnaj mimo jiné využijeme, doufejme, k doladění formy. Bude nabitý mnoha světovými hráči. Včetně našeho soupeře ve skupině tohoto nejlepšího Evropského turnaje, Spectra. To se nechalo slyšet, že turnaj chce konečně vyhrát. Žádnému českému týmu se to doposud nepodařilo. V roce 2017 skončili Hroši HB druzí.

 

A za tři týdny, vypukne čtvrtfinále Extraligy. Hrajeme v pátek 14/9 u nás (pátek!) a dále v sobotu 2x u soupeře a v neděli případně 2x u nás.

 

Nyní nezapomeňte navštívit trnaj ICC, generálku na MS mužů 2019 v ČR! Hraje se na Joudrs a představí se mnoho hráčů, kteří nastoupí i v Supercupu a množná i v playoff Extraligy!

Jeden příhoz, jediný strike...

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Jediný zdařilý příhoz, jeden strike navíc během ostudného červnového mače s Juniory a měli jsme nyní velkou šanci vybojovat přímý postup do SF Extraligy... O víkendu se nám totiž, ač o pět hráčů oslabeni, docela dařilo. A jelikož Spectrum 3× zaváhalo, bodově jsme jej dotáhli. Bohužel vzájemná utkání letos dopadla v náš neprospěch, 1-3. K lepšímu postavení nám tak chybí právě jedno vítězství.

 

Nicméně třetí místo máme jisté a volíme si tak soupeře do ČF souboje. Druhé místo je jen teoretické, SPE by muselo alespoň 1x zaváhat s PARDUBKAMA. A my 2x zdolat Eagles. Takže Pardubičtí, pokud zvítězíte (a my nezaváháme), osobně vám doručíme koš vynikajících domácích broskví jako ze žurnálu, kterých se v letošním létě sakra urodilo!

 

V neděli jsme znovu po 14 dnech zažili WALKOFF WIN v prodloužení, tentokrát na nezdařený pickoff na jedničku.

 

 

 

 

 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis