A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Ivan Nevěřil v síni slávy ČSA

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Ivan Váňa Nevěřil zvolen pro rok 2021 do Síně slávy České softballové asociace!
 
At žije Váňa, The Stvořitel a Budovatel našeho areálu, špičkový soft/base bomber Tempa v sedmdesátkách a osmdesátkách. A také pečlivý archivář historie klubu!
 
 

Sbírka na nový nadhazovací stroj

  • Kategorie: Novinky
  • 0

Aktualizováno 4/11/2020

 

 THE CLUB: Dosloužil nám starý stroj. Stroje jest třeba ke kvalitnímu tréninku pálky. Ondřej Roček inicioval sbírku, založili jsme transparentní účet a za 14 dní jsme vybrali 142 tis! Přispěli(y) (tvrdé nebo měkké? Dandy?) desítky členů klubu, rodičů, fanoušků, příznivců. MNOHOKRÁT VŠEM DĚKUJEME ZA MILÝ - FANTASTICKÝ PROJEV VZTAHU KE KLUBU! Stroj už je na cestě do ČR!

 

 

 

 

 

 

Mílí sportovci, rodičové, členové, příznivci sportu a softballu zvláště,

 

Zahájili jsme sbírku na nový nadhazovací stroj (ten z roku 1999 dosloužil...), který by měl dopomoci k vyšší efektivitě tréninku pálky a údernější ofenzívě. Vážíme si všech přispěvovatelů. Od stovek korun do desetitisíců! Každému dle jeho možností.

 

Číslo účtu je následující: 5668732319 / 0800 Česká spořitelna

 

Stav účtu možno sledovat zde:

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5668732319/Telovychovna-jednota-TEMPO-PRAHA-z.s.

 

Suma, ke které míříme, není malá. Celkem se jedná zhruba o 130 000 Kč. Částka obsahuje nejen stroj, ale i míče, dopravu, clo a DPH, jedná se o dovoz z USA.

 

Více informací o stroji najdete zde:

 

https://prosportsequip.com/products/jugs-sports-bp3-softball-pitching-machine-with-changeup-m1035

 

nebo

 

https://jugssports.com/products/bp-3-softball-pitching-machine-with-changeup.html

 

S úctou a mnohokrát děkujeme

Počtvrté Bramboráky Extraligy

 

 

Žraloci Ledenice poráží Tempo v boji o bronz Extraligy 3-1 a 5-4 na zápasy. Obě utkání odházel Marek Joska, hodil 24 so. Za Ledenice se na prkně střídali J. Breník a J. Hajný. 

 

Posledním hitem sezóny 2020 byl v sedmičce GAME 2 o bronz tento 2-run homerun Mikuláše Klase. Jeho 50. v této sezóně, ctihodný jest to výkon. S velkým odstupem příčku druhou v počtu hitů okupuje Michal Kolůch. Odpálil 27 kousků. Oba borci se zároveň postarali o 12 homerunů (6+6) z našich celkových 28. Paradoxní je, že jich máme nejvíce v Extralize a stejně nám to k lepšímu než 4. místu nepomohlo. Dohnat nás může prakticky již jen H. Brod, který jich má nyní 24, ale je vítězství od titulu (tedy mu možná zbývá jen zápas). Paradoxní je to proto, že nám k lepšímu umístění chyběli právě delší vyklízecí odpaly při obsazených metách. Včera jsme Ledenice přepálily 9-3 na hity, byly 14x na metě a stejně prohráli 4-5. Ledenice jsme v sérii přepálili 14-5 na hity... Bohužel nás skolilo 14 (!!!) met zdarma (z toho 2 ibb), které jsme Žralokům věnovali. To je příliš, bolestivě přespříliš.

 

Děkujeme všem členům áčka za nasazení a sportovní výkony a těšíme se na sezónu 2021.

 

Letos "jen" o bronz

 

https://www.youtube.com/watch?v=wHWiS8dM6to... Máme za sebou nejrychlejší semifinále Extraligy, které jsme kdy zažili. Bohužel s krutým koncem. Ve čtyřech dnech nás Bobři zpráskali, včera navíc před pěknou diváckou kulisou a k tomu tv kamerami (viz zde ZÁZNAM se zajímavým a vysoce kvalitním, jazykově i odborně, alternativním komentářem Jakuba Kopřivy v angličtině). Marek Malý nás i včera nepustil k ničemu, za 5 směn jsme byli 3x na metě. Hodil 11 so. Jen Tomáš Petr uzmul trojměťák po tvrdém boji s chomutovskou hvězdou. Petr Váchu po ostrém úderu vyčapala trojka. Brába konečně přelstil legendárního shorta. Miki ustál bb. Naší obraně se opět nepodařilo ubránit první směnu, po 4 nadhozech prohráváme 0-2 (2 run linedrive hr Marka Malého na Jirku Brabce). Pak tři směny výtečně zvládl Marek Joska (viz super padáky na videu) a zaznamenal 9 so! Bohužel v dohře pětky nejprv Venca Svoboda, ocelový, ne, titanový pilíř bobřího útoku splnil svoje duty a linedrive homerunem zvýšil na 4-0. Následuje so a pěkný aut po ose Tomáš-Martin. Ondřej Musil pak na 2 striky a 2 auty krátkým švihem bloopruje do rf a začne patnáctiminutovka, kterou jsme si nepředstavovali ani v nejčernějších snech. Prohráváme rozdílem 0-7. Chyb bylo příliš, útok bezzubý. Takový je ovšem sport. Blahopřejeme Chomáči k zaslouženému postupu a sami se velmi těšíme na boj o třetí místo, které je vždy velkou morální výzvou. Zdrcení poražení semifinalisté v sobě musí vyškrábnout zbytky morálu a zabojovat o BRONZOVOU MEDAILI!

Kadeti vítězí přes kopírák, muži na hraně

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

 

Kadeti

 

Pošesté v řadě zvítězili na ligovém turnaji (4x kadeti, 2x junioři, je to skoro jeden tým). Tentokrát na útulném hřišťátku v Hradci ve finále porazili rivaly Pasos 4-0. V tabulce divize východ Ligy kadetů jsou určitě první a 18.října doma nastoupí ve Final Four o titul Ligy kadetů 2020. Vašek Frýba si z turnaje odnáší individuální cenu za několik homerunů, které fascinovaly všechny přítomné.

 

Muži

 


prachbídně rozehráli semifinále Extraligy proti Chomutovu. Prohrávají 0-2 na zápasy po výsledcích 2-8 a 1-5. Paradoxně vyrovnanější byl první duel, kdy do šestky jsme drželi Bobry na dostřel 2-3. V druhém utkání nás hned v úvodu skolil 3-run homerun Venci Svobody. Vůbec se nám nedaří na pálce. Osaměle zářící hvězdou je Mikuláš Klas (5/6!!!). Po dni volna NASTOUPÍME K ROZHODUJÍCÍ GAME 3 V ÚTERÝ 22. ZÁŘÍ OD 20 h NA JOUDRS. POPRVÉ V DĚJINÁCH PŘÍMÝ PŘENSO V TELEVIZI NA ČT SPORT! 

 

 

Coachball

 

U11 udělali Ondrovi a Evě velkou radost, viz komentář Ondry:

Ani bomby, dela, rakety, line drivy, mega svihy techto trech boberu (Albert, Tom&Tom), ale i zbytku tymu nestacily v bitve o bronz. Prohravame v prodlouzeni 10:11 s Blesky z Jablonce.
Dobry turnaj na kterem se konecne i chvalilo. Sice jsme prohrali s Chomutovem 4-7, pak s Krci 4-8, porazili Jablonec 5-4, ale uroven hry sla opet nahoru.
Diky Chomutov Beavers za perfektni organizaci.
O&E
 

Deváté semifinále před námi

 

 

 

V naší deváté semifinálové účasti od vzniku samostatné nejvyšší soutěže v ČR (1993) se utkáme s
Beavers Chomutov.
 
Byť náš tradiční rival, v playoff spíše vzácnější. Poprvé jsme Bobrům čelili v semifinále 2006. Viz pár vzpomínkových fotek. Série dopadla 1-3 (2-4, 5-1, 2-3, 0-4), tedy těsné výsledky a naše jediné W ze všech appearances ever. Podruhé a naposledy jsme na Chomutov v semifinále narazili v roce 2009, kdy byla série ještě těsnější, co do výsledků jednotl. zápasů. 0-3 (1-3, 2-3 osm směn, 0-1!!! osm směn). V obou sf nás kosil Luboš Vrbenský. Našim nadhazovačům (Petr Bednář, Jiří Brabec - všechny tři zápasy 2009!!!) se také dařilo, ale větší zápasová zkušenost tehdejších Bobrů vždy nějaký ten bod navíc upachtila. Jak si s oblibou vyprávíme, Luboš Vrbenský byl schopen držet soupeře bez bodu klidně do 30. směny a stále mu nedošla trpělivost s vlastními pálkaři, kteří díky tomu ten vítězný pak téměř vždy vstřelili.

Stále neporaženi

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Juniorsko/kadetská skvadra zůstává neporažena. Na pátém, posledním turnaji 2.ligy juniorů borci ve finále porazili Chomutov 7-2. Po základní části tak končí na 3.-4. místě a za 14 dní bude v Sezimově Ústí bojovat o postup do Extraligy 2021. Cíl pro sezónu zasaženou virem bylo odehrát tři víkendy z pěti. Na prvním jsme skončili předposlední, zbývající dva vyhráli! Bomběři totiž hrají nad očekávání dobře a zabojují, k velkému překvapení, na závěrečném turnaji nazývaným Final Four o Extraligu juniorů. Hoši drží skvělý rekord. Od srpna 3x ovládli kadetské turnaje a 2x juniorské! To se ještě nikdy nestalo. S jednou pauzou hrají každý víkend od poloviny prázdnin! 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis