A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

23. Pomlázka za dveřmi

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Jaro vystrkuje růžky a tak se blíží první turnaj sezóny. Už 23. Pomlázky bude hostit 30.-31. března hned 10 týmů. Letos je o účast velký zájem. Přihlásilo se několik ambiciózních mančaftů, které by mohli ohrozit nekompromisní nadvládu domácích v několika posledních ročnících. Doufejme, že už bude rovněž otevřena nová restaurace, která je právě rekonstruována a bude vedena novým provozovatelem.

Nová hala v provozu

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a sportující lidé

 

Po 30 letech jsme se dočkali dostavby vysněné tělocvičny v našem areálu. Jedna za tří nedostavených hal-střech na sloupech (měla být původně skladem pro spartakiádní lehátka) se proměnila v obrovskou tělocvičnu. Správa jednoty i oba oddíly ji postupně vylepšují a vybavují tak, aby skvěle sloužila k zimní soft a baseballové přípravě. Hala je rozměrná. Umožňuje téměř plnohodnotný trénink. Starším z nás je líto, že nejsou o pár desítek let mladší. Pak bychom v ní i nocovali! O něčem takovém se nám během 55-letého trmácení se po nájmech jen snilo. SPORTU ZDAR! JE TO NAŠE TĚLOCVIČNA, PROTO JI UDRŽUJME V ČISTOTĚ A POŘÁDKU, AŤ NÁM DLOUHO SLOUŽÍ!

Zimní tréninky 2018/2019 začínají

 

Od pondělí 26. listopadu začínají tréninky v naší nové hale na Tempu. Převlékat se budeme v šatně na chodbě v budově. Na tréninky tenisky, tepláky nebo softballové kalhoty a mikinu. V hale bude kolem 15 stupňů.

 

Junioři, béčko: po 18:30-21, čt 18-19:30

Kadeti a žáci: úterý 17-19, čt 17-18:30

 

Rozdělení hráčů podle kategorií s prioritními tréninky:

Béčko+Junioři      
1 Koubek Vojtěch Hráč A,B priorita tréninku B;B+J
2 Lančarič Vojtěch Hráč A,B priorita tréninku A,B+J
3 Kyp Adam Hráč A,B priorita tréninku A,B+J
4 Michale Petr B
5 Humaj Milan Trenér B+jun, hráč B
6 Vinopal  Petr B
7 Podlipský David B
8 Vosáhlo Jan B+J
9 Franek Petr K+J, priorita trénink s J
10 Michale Pavel B
11 Eliáš Jáchym K+J, priorita trénink s J
12 Kváš  Marek K+J, priorita trénink s K
13 Frýba Václav K+J, priorita trénink s J
14 Pospíšil Jakub J+B
15 Síbrt Jakub J+B
16 Lukáš Martin K+J, priorita trénink s J
17 Schwaller Jan K+J, priorita trénink s K
18 Poplužník Tadeáš J+B
19 Kraus Michal J+B
20 Kučera  Josef K+J, priorita trénink s K
21 Kopecký Adam J+B
22 Mazur  Denis K+J, priorita trénink s K
23 Král  Jiří K+J, priorita trénink s K
24 Švábenský Pavel K+J, priorita trénink s K
       
Kadeti      
1 Mazur  Denis K+J, priorita trénink s K
2 Král  Jiří K+J, priorita trénink s K
3 Švábenský Pavel K+J, priorita trénink s K
4 Kučera  Josef K+J, priorita trénink s K
5 Schwaller Jan K+J, priorita trénink s K
6 Kváš  Marek K+J, priorita trénink s K
7 Macourek Filip  
8 Vaško  Ondřej K
9 Strýček Miroslav K+Ž
10 Novák Jonáš K+Ž
11 Žáčková Dita  
12 Trifónová  Denisa  
13 Weinholdová Lucie K+Ž
14 Červinka  Kryštof  
15 Laifer Jan  
       
Žáci      
1 Macourek Matyáš  
2 Suchopár Adam  
3 Suchopár Lukáš  
4 Růžička Tomáš  
5 Kubrycht Vojtěch  
6 Gurlich Ondřej  
7 Hradcová Anna  
8 Kubíček Tomáš  
9 Stehlíková Adelina  
10 Bednář Karel  
11 Frýbová  Adéla  
12 Koubek Filip  
13 Suchopár  Oldřich  
15 Schwaller Petr  
16 Moškoř Antonín  
17 Klíma Šimon  
18 Trojek Oliver  
19 Roček Albert  

Mistři ligy!

 

 

Dva auty, jednička obsazená, začátek sedmé směny, nad Hrochy vedeme 2-1. Na pálce je Petr Kruntorád. Po foulballu a prošvihu má dva striky. 22-letý Marek Joska háže stoupák, šedo-červená Roninka pročísne vzduch a Lukáš žlutou kuli chytá! Sen mnoha generací našeho fastpitchového klubu se naplnil. Stáváme se Mistry republiky v Extralize mužů pro rok 2018! Ve finálové sérii vítězíme 3-2 na zápasy, po výsledcích 1-3, 5-2, 1-0, 2-5 a 2-1.

 

Co se po roce změnilo, že jsme obávaného soupeře, kterého jsme v playoff naposledy porazili v roce 2006, zvládli těsně přehrát v nováčkovské finálové roli? Poté, co nás vloni téměř totožný tým (chyběl snad jen Tomáš Jelínek) v semifinále celkem snadno přejel 3-0 na zápasy, včetně debaklu 2-13 v třetím utkání?

 

MAREK JOSKA

 

Klíčem k úspěchu, který nepřehlédl asi žádný příznivce českého fastpitche, je nadhazovač Marek Joska a jeho fantastická podzimní forma. Jaro odehrál v dobré, ale stále kolísavé formě. Pak však přišel nevídaný Markův výkon na Supercupu, který ve spolupráci s Jirkou Brabcem gradoval pěti čtvrtečními a pátečními vyřazovacími zápasy proti nejlepším hráčům Evropy a světa. Chyběl jediný povedený nadhoz a brali jsme supercupovou medaily! Osud tomu asi chtěl a šetřil si svou přízeň na říjnové finále... Čtvrtfinále viditelně unavený Marek, opět ve spolupráci s dříčem Jirkou, zvládl tak akorát. V semifinále už házel výrazně lépe, byť čelil vynikajícím ledenickým bomberům. Naštěstí se dařilo i našemu útoku, který přečíslil 12 doběhů soupeře. Pak přišlo finále. Finále proti soupeři, který vloni, ve skoro stejné sestavě, nastřílel ve 4 zápasech Ledenicím přes 25 bodů! A to si troufám tvrdit, že ledenický Jarda Breník nebyl o nic horší, než letos Marek. Nyní Marek s Jirkou povolili Brodským jen 11 bodů v pěti utkáních. Mimochodem, náš útok skóroval také jen 11x. V pěti utkáních tedy padlo 22 bodů, proti loňským 50 ve čtyřech! Džouskův skvělý výkon, zejména v game 3 (1-0) a v game 5 (2-1) byl zcela zásadní. Je úžasné, jak Marek dokázal zvládnout, byť nejmladší z nás a na nejexponovanějším postu, finálovou sérii. Zařídil 53 so z 99 autů, které bylo potřeba ve 33 finálových směnách hodit! Jirka Brabec přihodil 7 so! Nezapomenutelný výkon!

 

KVALITNÍ PŘÍPRAVA NA BRODSKÉ PÁLKAŘE a jejich slabší výkon oproti loňsku

 

Pořádný kus předzápasové video-práce (na kterou nemám mentál a tudíž ji obdivuji) odvedla trojka Lukáš Fiala, Matěj Bíža a Marek Joska. Práce nad švihy brodských. Čerpané z našich dlouholetých poznatků a aktuálních videí. Obdivuhodně, vzhledem k jejich věku, pálicí mlaďochy z Brodu se podařilo vhodnou volbou nadhozů částečně eliminovat. Byť i tak přišly tvrdé hity, kterých, přiznejme si, náš útok ani zdaleka tolik neměl! Podařilo se ale omezit hrozbu jménem Karel Kadečka (možná už letos tak trochu z obrovského návalu zápasů vyhořelý). Druhý zkušený veterán O. Dibelka na Marka letos zcela vybouchl, Kuba Holobrádek až na smrťák-blooper v game 4 také pohořel. Nebezpečný Tabaček moc nehrál, ale projít jeho linedrive do rf v GAME 5, bylo vše možná jinak. No a pak zbývá squadra několika sotva dvacetiletých mladíků, kteří nás zle potrápily. Jan Šeda a Lukáš Hospodka pálili skvěle a i ostatní mladí dokázali mety obsazovat. Podrobné statistiky obou týmů jsou velmi vyrovnané. 11-11 na body! Brodští nasbírali 15 hitů, my 19! Brodské byly, opakuji, tvrdší. Hroši dokázali vystát 15 met či trefení, my 16 (včetně ib). Brod se homerunu nedočkal (Holobrádkův itp z iscoru je pro smích všem pečlivým zapisovatelům), my za plot míč odeslali jen 1x (Karel Rozehnal v game 1). Co tedy dále rozhodlo?

 

CHYBY OBRANY

 

V tak vyrovnané sérii, s tak málo body a s tak skvělými nadhazovači Holobrádkem a Joskou, rozhodují jednotlivosti. V konkretním případě chyby obrany. Hroši jich zahráli 6, my 4. Dvě hrošské chyby byly fatální. Přehoz kečra v game 3 a vyrovnávací nechyt na jedničce v game 5. Naše chyby v game 1 a game 4 se rovněž "postarali" o výsledek. Rozhodl náš 100% výkon v posledním mači, zcela bezchybný. 100% zákroky Mikuláše (poprvé v sérii na spojce), Sváti (na trojce poprvé za život), Pavla na dvojce a Martina na jedničce doplnil již zmíněný catch Kryštofa v pravém poli. Vnější pole obou týmů mělo štěstí, za celých 5 zápasů do něj šlo minimum odpalů, které si paradoxně vynutili docela hodně chyb (více našich bohužel). Pro zázračný "sliding, diving, apod catch)" nebyla příležitost! Snad jen running catch Tabačka v game 5 v dohrávce šestky pomohl udržet skóre na 2-1 a žít dále naději do poslední brodské pálky.

 

ULEJVKY

 

Na téma ulejvky se často vyjadřuji. Hraju je rád, není nic lepšího pro útok, než když trojka neví, zdali přijde 150 km rána nebo krátkej míč (pusťte si překvapivou útočnou ulejvku ranaře Manny Machada na dva auty z LA Dodgers z víkendu). Nám ulejvky k vítěztví i ve finále znovu pomohly, brodští je skoro nehráli, vlastně nezahráli do pole ani jednu. V game 3 po trojmeťáku Cabalky bez autu následovali tři so, tuším že bez pokusu o skvíz. Podotýkám, že přesvědčit mnohé borce o potřebě (zejména) útočné ulejvky není jednoduché! U nás a asi i v Brodu.

 

NAŠE SLABŠÍ PÁLKA

 

Až na Karlův homerun v první směně a Michalovi rakety v GAME 2 jsme prakticky neodpálili ránu. Michal Holobrádek je světová třída, bez debat. (To Brodští rány měli!) Slabá pálka nalákala hroší vnější polaře dopředu a v nejméně vhodný okamžik, v rozhodujícím zápase, přišel přepal devítky trojmeťákem Pavla Štočka (mimochodem to měla být útočná lejvka).

 

ŠTĚSTÍ

 

Nám tolik chybělo, vždy obvykle v závěrech utkání v neúspěšných playoff sériích 2013, 2014, 2016 i 2017. Očividně se někde ale hromadilo a z pytle se vysypalo v sobotním pátém mači! Odpal (lindedrive) Jana Šedy na Marka Josku v sedmičce, který Marek zázračně chytl a zahrál druhý aut na vyběhlého běžce, mohl být, kdyby prošel, smrtícím úderem! O sestřelu Michala Michalem v game 2 netřeba se znovu zmiňovat...

 

TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ, ZKUŠENĚJŠÍ HRÁČI, ÚNAVA?

 

Celé družstvo, svým projevem celý podzim, na hřišti i mimo něj, působilo týmově a dávalo najevo chuť konečně uspět. Nepřepískli jsme jaro, něco v létě naposilovali a úsilí koncentrovali do podzimu. Navíc, pokud síly obou nadhazovačů byly, bez debat vyrovnané, skrytě jsem spoléhal a doufal, že naši zkušenější (věkem) hráči (včetně 5 reprezentantů) prostě situaci ustojí lépe, než skupina brodských, sic velmi dobře technicky a dovednostně připravených mladíků. ALE MLADÍKŮ. Hroši bojovali o třetí titul v řadě, po loňském fantastickém úspěchu pouze s vlastními hráči (JEŠTĚ MLADŠÍMI - obdiv!). Možná až příliš spoléhali na svého nadhazovače, u kterého se ale mohla projevit jistá opotřebovanost po nonstop 1,5 roce na hřišti. Své mohl také hrát úspěch Karla Kadečky a právě Michala Holobrádka na severoamerickém ISC, kdy hledat motivaci pro další podzimní část sezóny mohlo být o chlup obtížnější. Mikuláš by mohl vyprávět!

 

Ať žije fastpitch a Mistři ČR 2018! Tempo Praha!

 

Petr Bednář

 

 

Rozhodne pátý zápas

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

 

Finále EXL mužů rozhodne po 10 letech až pátý, poslední možný zápas série! Po sobotním one-man-show Marka Josky zvyšujeme průběžný stav finále na 2-1. V neděli ale Hippos odpoví dvěma drsnými údery, vítězí 5-2 a srovnávají na 2-2.

 

ZÁPAS ČÍSLO 5 ROZHODNE! Sobota 20. října od 13 h!

 

ALL TEMPO FANS NOW IS THE TIME! 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis