A+ A A-
Petr Bednář

Petr Bednář

Soustředění na jedničku

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Nejpočetnější účast za poslední roky, 40 sportovců, strávilo skvělých 6 dní v nádherném areálu kosteleckých Klackařů a nedalekém kempu paní Borůvkové. Hřiště byla letos v perfektním stavu, pečuje o ně místní fachman Radek Kroupa a jeho žena. V autokempu jsme letos měli chatky, pohodlí se tedy oproti stanům zvýšilo. Počasí vyšlo, nebyla úmorná vedra jako vloni.

 

Tvrdě jsme makali, nadhazovači odházeli přes 1500 nadhozů. Ve středu jsme se vypravili na tradiční výlet kánoemi po Divoké Orlici. Pár popadaných stromů nikoho nezaskočilo. Křídlatky stejně jako vloni. Netýkavky rovněž.

 

Strava v hotelu U Splavu se letos pod kuratelou Ondry zlepšila. Ryba k první večeři byla vynikající.

 

Ping-pongový turnaj ovládl v dětské kategorii Vojta Bíža, v dospělé jeho otec Matěj. Turnaj nicméně prezentoval mnoho skvělých hráčů. Mezi jinými Petr Franek, Tomáš Růžička, Anna, Tonda Moškoř a další!

 

Už se těšíme na soustředění 2020! 

Letní soustředění 2019

 

 

Soustředění letní prázdninové v Kostelci nad Orlicí - informace pro mládež

 

Příjezd v neděli 28. července mezi 12-14 h - odpoledne od 15 h již trénujeme

Odjezd v sobotu dopoledne 3. srpna 

Odjezd i příjezd po vlastní ose a na vlastní náklady

Spíme v chatách (buňkách) v Autokempu Orlice, cca 800 m od hřiště

Spacák + prostěradlo + polštář sebou

Plavky sebou - vedle kempu je říční i městské koupaliště

Kdo má, pálku na stolní tenis, uspořádáme turnaj. Kdo nemá, budou erární. Netřeba tedy kupovat

Strava: V přilehlé restauraci - je povinná!!! Sportujeme a tudíž musíme pravidelně jíst

Sprchy: teplá voda za 10 nebo 20 Kč - mají jen sprchy na peníze. Sebou mince na sprchu

Cena (zahrnuje stravu, ubytování, ostatní): Připravte si 2500,- Kč (plná penze v restauraci opět velmi zdražila). Bude vybráno hotově v neděli po příjezdu. Účastníkům pak tedy stačí jen malé kapesné do místního bufetu

Trénujeme 2x denně (2x 2-2,5 h) + každý den po večeři společný zápas

Kdo si chce vzít kolo, aby nemusel pěšky na hřiště, může si ho vzít! Vřele, opravdu vřele doporučuji!!! Zámek na kolo sebou!

 

Další informace budu doplňovat do tohoto článku - zkontrolujte prosím v týdnu před odjezdem , nebo volejte 602 237 393 (Petr Bednář), 737 287 486 (Ondřej Roček)

Petr Bednář

Softballový svátek svátků

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Pět našich reprezentantů, zleva Lukáš Fiala, Mikuláš Klas, Marek Joska, Michal Kolůch a Petr Vácha

 


Mistrovství světa skončila téměř tříhodinovým finále mezi Japonskem a Argentinou. Dramatický zápas urvali skvělí Argentinci. Nic nepodcenili, přijeli téměř tři týdny předem, spali ve skromné radotínské hale hned u tréninkového hřiště a nejen jejich viditelná touha zvítězit je dotlačila k titulu. Jsou rychlí, tvrdě a dlouze pálí, zároveň s jistotou slapují a s témeř úplnou jistotou ulejvají. V poli vyjma nadhozu možná nejsou úplně top. Nicméně včerejší double při plných metách v devítce, který je udržel ve hře, byl opravdu nadpozemský. Titul si absolutně zaslouží!

 

Mistrovství jako takové bylo navenek parádně zorganizované a připravené, za což my fanoušci vřele děkujeme vedení ČSA v čele s předsedou Gabrielem Waagem. Oba útulné areále byly parádním dějištěm pro opravdu špičkový světový mužský fastpitch. Osobně jsem nadšený, stejně tak jako ostatní, s kterými jsme měl možnost mluvit. Jediné, co možná zúčastněné týmy tolik nenadchlo byl nový nesoftballový systém playoff. Netuším ale, proč nastala tato změna na klasické playoff. Z prověřeného systému na dvě porážky pro první dva týmy ze základních skupin.

 

Vystoupení české reprezentace bylo nadšené a průnik mezi nejlepších 8 týmů je pozitivní výsledek (vzhledem k silné skupině). Bohužel téměř zcela vybouchla pálka i její koučing. Kdyby fungovala tak jak měla dle představ (power hity, homeruny, čtení nadhozů, volba nadhozů), pak by několik zápasů se silnými celky jistě velmi zdramatizovala. Nicméně, znovu, po tisící opakováno. Bez pestrosti v útoku to dle mě prostě nejde. Světový nadhoz je na hranici palitelnosti. Po tisící zopakujme jednoduchou věc. Není pro obranu nic víc rizikovějšího a zneklidňujícího, když netuší, zdali má čekat smrtelnou bombu, nebo krátkou ulejvku či slap. Vedení týmu zvolilo powerhitting. Respektujme to. Že to nevyšlo je fakt. Je to sport a kdyby každému týmu vyšla jeho taktika a příprava, museli by být všichni mistři, což přirozeně nejde.

 

Hráči i vedení týmu má ale nejen můj obří obdiv za vynaložené úsilí v amatérském sportu nevídané. Jestli ho paradoxně nebylo příliš (toho úsilí), tento fakt nijak neznehodnocuje.

 

Doufejme, že téměř rodinná atmosféra MS (a obecně světového mužského fastpitche) nabudila mladé talentované hráče celého českého softballu. A budou mít motivaci dokázat, že boj o medaile na dalších MS nemusí být jen z říše snů. 

 

Snad se za našich životů podobného svátku v ČR znovu dočkáme. Bylo to nezapomenutelných 10 dní. Třeba se podaří uspořádat i ženské MS.

 

Petr Bednář

 

 

První PRVNÍ

 

 

První PRVNÍ mládežnické místo na jaře!

 

Jako žralok. Ne jako žralok, jako ta nejdravější krvelačná liška se vrhl Tomáš Kubíček po hitu do vnitřního pole v dohrávce finále coachball ligy v Mostě a zahrál ho nekompromisně na první metu. I díky tomuto počinu a díky spoustu krásným autům a hitům (Adam Suchopár, Tonda Moškoř, Tomáš Růžička) se nám podařilo poprvé vyhrát ligové kolo (tentokrát bez účasti Eagles a Storms). Těšíme se na soustředění a pak na finálové klání v Kostelci, které by nám snad už nemělo uniknout. GO FOXIES GO!

 

Vítezný tým v Mostě: Trojek, Růžička, Suchopár A, Suchopár L, Suchopár O, Bíža, Roček, Macourek, Schwaller, Kapr, Kubíček, Anička, Moškoř.

MS mužů v ČR

  • Kategorie: Novinky
  • 0

 

Začíná MS mužů v ČR. Neváhejte a navštivte co nejvíce utkání v Praze a H. Brodě!

 

Rozpis a odkazy na jednotlivé zápasy s velmi dobrým www streamem (zdarma)

 

Lístky zakoupíte na místě nebo předem jednoduše zde.

 

Rozpis MS

 

Komentář k události:

 

Začíná Mistrovství světa ve fastpitch softballu mužů. Cesta vidět naživo nejlepší týmy světa nebyla nikdy jednoduší. Stačí popojet MHD nebo zdolat něco kilometrů autem do H. Brodu. MS obecně v ČR je dost vzácnost. Naposledy tuším ženská košíková, hokej, florbal. Softball u nás za 50 let políbil možná už desetitisíce sportovců. Jen malá část z nich bude stačit na zaplnění obou areálů a vytvoření působivé kulisy pro špičkové světové hráče. Snad diváky neodradí přímé televizní ainternetové přenosy. Rovněž doufejme, že minimálně odpálené homeruny zůstanou divákům jako suvenýr, byť to v softu není skoro vůbec obvyklé.

Tím se dostávám k tomu z mého pohledu nejdůležitějšímu. MS snad bude mistrovstvím PÁLKAŘŮ. Do události bylo investováno mnoho úsilí i peněz, přínosem by tedy měl být mimo jiné příliv nových hráčů a hráček. Šampionát zdá se být dobře mediálně pokryt. Zbývá si jen tedy přát dostatek odpalů a následných rozeher, které laika dokáží zaujmout. 42 strikeoutů za zápas je mediálním armagedonem a pro případného diváka či zájemce je takový mač naprosto odrazující. I když my zaujatí špičkové nadhazovačské výkony rádi oceníme.

Naší reprezentaci popřejme výjimečný zážitek před domácím publikem a štěstí. Obyčejné prosté štěstí, i když o štěstí ve sportu známe mnoho moudrých a zajímavých výroků. Hoši (hráči+trenéři) opravdu krutě mnoho měsíců makali. Především ONI SAMI, ale i jejich blízcí, kluboví spoluhráči a v konečnu i diváci si zaslouží potěšitelné konečné umístění. MY V TEMPU DRŽÍME PALCE! #czechsoftball

PB

 

 

 

Dvě walkoff ztráty

 

Poslední hrací víkend před MS jsme čelili lídrům tabulky. Spectru a Ledenicím. První zápas na černém Mostě jsme ztratili až v dohrávce, když David Mertl doběhl na walkoff passed ball. Po 13 letech, shodou okolností na stejném místě, jsme, k naší smůle, zažili PŘEDBĚHNUTÍ. Ano, Jirka Vorba odpálil o plot a za jedničkou předběhl na výsledek odpalu do vzduchu čekajícího Lukáše Fialu...

 

Předposlední zápas v ČR pak skvěle odházel Steven Normand a i díky homerunu Mikuláše Klase vítězíme 3-0.

 

V neděli v Ledenicích nejprve stáhneme ocas a prohráváme 1-8 v pětce. Žralokům se podařilo najít recept na Marka Josku.

 

V druhém utkání, posledním Steva, ztrácíme w na HB walkoff (Patrik Kolkus). Ani dva auty a vedení 6-4 v dohrávce sedmičky nebyly pro Žraloky překážkou a zápas fantasticky otočili (na videu). Parádní linedrive homerun odpálil za 3 body Martin Joska. Zároveň zahrál s Lukášem na jedničce (po 7 letech!) velmi těsný aut, viz foto (sreenshot a jemný stín nad došlapujícím běžcem - míč už je v rukavici) a video.

 

Nyní nás čeká svátek všech svátků, domácí MS v softballe mužů.

 

 

 

 

Subscribe to this RSS feed

Partneři:

Hypnosis