A+ A A-

Byl jednou jeden Král

S laskavým svolením Nakladatelství Slovart přikládám zcela unikátní fotku Ivana Krále s pálkou v ruce, a to z knihy Neuvěřitelný Ivan Král, vydané v r.2019.

 

Byl jednou jeden Král

 

Příběh českého baseballu a softbalu a našeho oddílu Tempo Praha připomíná pohádku Byl jednou jeden král. Na začátku v letech 1963 až 1966 mezi jinými zakladatelskými osobnostmi byl i student gymnázia Ohradní Ivan Král. Nebylo žádné hřiště, žádný materiál, ale byla velká chuť do hry – pálkovaná. Otec Ivana, který pracoval u OSN v New Yorku, poslal kufr plný rukavic a míčů. První náš materiál! A Ivan sám pak objevil původní naše hřiště Sokol Lhotka. Dnes vlastníme v Libuši, resp. na Kamýku, velký sportovní areál, zahrnující jedno baseballové hřiště a 3 softbalová, halu, klubovou restauraci. Můžeme započítat i areál Sokola Krče, který založili hráči, kteří se vyčlenili z Tempa. Tedy další 2 baseballová hřiště a 3 softbalová. Vskutku velké království!  A v naší republice se v loňském roce uskutečnilo Mistrovství světa v softballu , poprvé v Evropě. Mistrovství Evropy v softballu se u nás koná pravidelně a v baseballu proběhly u nás  kvalifikační utkání Mistrovství světa. Není-li tohle pohádka, tak pak už nic!

Ivan Král v r.1967 odešel do Ameriky a stal se ve světě nejslavnějším českým muzikantem rockové huby, zejména svojí spoluprací s Patti Smith a Iggy Popem. Bohužel Ivan Král minulou neděli  dne 2. 2. 2020 zemřel.

Kromě krásné muziky, vděčnosti za podíl na vzniku našeho krásného sportu, tu zůstane navždy i jeho morální apel: Neberte drogy! Vezměte si raději do ruky pálku nebo kytaru!

Díky, Ivane Králi!

 

Dandy sen

 

PPS. Přikládám i fotku CD, které Ivan Král (na fotce uprostřed) daroval v r.1999 našemu hlavnímu zakladateli profesoru Vlastimilu Brychovi s věnováním: Mému nejoblíbenějšímu učiteli, díky a srdečně!

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis