A+ A A-

MČR Veteránů

 

Hrdí a stříbrní Veteráni

 

Dne 8.5.2019 se uskutečnil již 19. ročník Mistrovství ČR Veteránů v Praze, na Krči. Finále v kategorii nad 55 let mělo stejné účastníky jako loni. Tedy Tempo C – Čerčany a A-Club. Tentokrát  jsme proti soupeřovu nadhazovači Radku Janouškovi neuspěli a prohráli  4 ku 9. Ostatní zápasy jsme vyhráli 5 ku 0 s Podolím, 17 ku 2 s Canaries a 11 ku 7 s Motorletem. Nu což, za cca 15 let, až bude Radkovi stejně jako nám teď, tak ho určitě rozstřílíme!

A ta hrdost? Přišel nás podpořit Svatopluk Karásek!  Jistě všichni víte, že Svatopluk Karásek patří mezi statečné osobnosti Českého národa jako je například Václav Havel. Farář Českobratrské církve evangelické a angažovaný politik, muzikant a zpěvák undergroundu, signatář Charty 77, vězeň komunistického režimu. Když mu zakázali kázat, tak svá kázání zpíval. Všichni si budeme z té doby pamatovat jeho apel: Řekni ďáblovi ne!

Málokdo však ví, že Sváťa Karásek také hrával aktivně softball. Byl členem týmu Čerčan, které v prvním oficiálním ligovém ročníku v r.1965, skončilo na druhém místě.

Měli bychom tedy vychovávat hráče a sami být nejen dobrými sportovci na hřišti, ale také statečnými lidmi v životě. Aspoň tak statečnými, abychom vždy dokázali ďáblovi říci NE!

Na přiložené fotografii je Svatopluk Karásek stojící,  třetí zprava.

 

Dandy sen

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis