Logo
Tisk této stránky

PARADOX KADETŮ A ZROZENÍ SOFTBALOVÉHO BÁSNÍKA

 

 

PARADOX  KADETŮ  A  ZROZENÍ  SOFTBALOVÉHO  BÁSNÍKA

 

Kadeti Tempa minulou neděli v Chomutově na turnaji kadetů/ hráčů do 16 let/ skončili na třetím místě. Tento víkend prakticky stejná sestava kadetů Tempa s jedním juniorem, Kubou Síbrtem na šortu, skončila v turnaji juniorů/ hráčů do 20 let/ hraném na Tempu na druhém, stříbrném místě. Zákonitě lze tedy dovodit, že kdyby turnaj mužů Velikonoční pomlázka se správně hrál až nadcházející neděli o Velikonocích, museli by kadeti Tempa tento turnaj mužů  vyhrát. Symbolicky bychom do sestavy vzali jednoho hráče z chlapů. Zřejmě PB,  specialistu na odpal až v 11.směně utkání. Kdo ví, kdy se taková dovednost hráče může kadetům hodit!

Výsledky kadetů-juniorů Tempa na prvním turnaji 2.ligy juniorů na Tempu : Kotlářka 11 ku 8, Sever Brno 16 ku 2, SNAILS Kunovice 12 ku 7 a jediná prohra ve finále s JOUDRS 2 ku 10.

Paradox je podle slovníku cizích slov: „ Tvrzení, které spojuje odporující se výroky v překvapující, ale smysluplný celek. Nesmyslnost paradoxu je pouze zdánlivá!!!“

 

V historii sportu existuje několik výjimečných výkonů, které bývají oprávněně srovnávány s výtvory v oblasti poezie. Například celý svět nazývá básní provedení penalty ve fotbalu na ME naším Antonínem Panenkou, tzv. Vršovický dloubák, lehký oblouček snášející se pomalu doprostřed branky, zatímco se brankář vrhá skokem k jedné z tyčí. Patří sem některé blafáky v NHL, provedené hokejkou mezi nohama.

Ke zrození obdobného básníka došlo v neděli 14.4.2019 i v softbalu. Byli jsme v poli proti silným Kunovicím. První meta byla obsazená soupeřem. Následující prudký odpal nešťastně tečoval nadhazovač za sebe. Náš polař na spojce zaběhl. Sebral míč a zády ke druhé metě, aniž by otočil hlavu,dozadu  naslepo prohodil míč mezi svýma nohama. Na vzdálenost několika metrů to byl tak prudký a přesný příhoz, že na druhé metě byl běžec z první mety nucený aut! Podle mne byl tento žonglérský kausek bodem zlomu a proto jsme překvapivě toto semifinále vyhráli.  

Milá čtenářko a milý čtenáři! Pokud byste tedy viděli hráče Tempa, jak se rozhazují zády k sobě a přihrávají si míč spodním hodem mezi nohama, pak vězte , že nejde o žádnou známku bláznovství. Ale naopak o známku technické vyspělosti a softbalové poezie!

 

Dandy sen

Vytvořili Jan Rylich a Jakub Svejda 2013 ©