A+ A A-

Pár slov o turnaji ICC

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baseball a stadión

Po skvělém utkání s Japonskem

 

PROPÁLÍME SE?

Po delší době máme vynikající příležitost sledovat v ČR vrcholný mužský fastpitch. Asociaci i Joudrs patří velké poděkování, že turnaj do Prahy dovezla. Zatím sledujeme špičková utkání v čele s top nadhazovači. Odpálit jejich nadhozy už opravdu mnohdy hraničí s lidskými možnostmi. Přesto, i díky dost tvrdým míčům, není o razantní střely a homeruny nouze a diváci, zaujatí i civilové, se musí skvěle bavit. O to víc zamrzí, že jich kolem samotného hřiště není více (kde jsou sakra všichni teenageři, kterým vrcholí prázdniny?) Možná se na nižší návštěvnosti "podepsaly" i kvalitní www a tv přenosy (MLB to ale samozřejmě není, žijeme v Eropě). Záznamy utkání musí všichni fandové ocenit, zpětně a pohodlně si mohou přehrát důležité rozehry.

 

Prostředí turnaje je velmi inspirativní, proto si dovolím několik poznámek ke hře. Zejména našeho týmu.

 

Především, je velmi nadějné, že družstvo disponuje hned třemi mladými nadhazovači, chlapci jak hora. Jejich rychlost je na světové úrovni. Zatím jim však ve větší míře chybí jeden základní a zásadní prvek jejich úsilí. KONTRAST! Tedy CHANGE-UP. Pozorovat dnes Japonce a jejich smrtelné changeupy bylo slastné! Pochvalu zaslouží M. Bala, který je házel a byl úspěšné! Další dvě M-ka na nich však musí zapracovat, nebo, pokud je už umí, musí je začít VÍCE používat! Off-speady už vládnou, ale nestačí to.

 

Co je bohužel k zamyšlení (a vedení o tom jistě ví, protože o tom často mluví), JE NEDOSTATEČNÁ KVALITA VNĚJŠÍHO POLE. Trpí jí repre i kluby. Dnes v utkání s Japonskem nám byl naservírován znovu jasný důkaz. Zatímco soupeř snad 50 m vysoký luft (ve světlech velmi zrádný) chytil, my jsme obdobný míč nad světla v kritický okamžik mače nezpracovali... Není třeba vůbec zosobňovat, je to problém celého softu, mužů i žen, jak často podotýká VA. Řešení není jednoduché. Už jen proto, že čas na trénink je omezen a není možné ve vnějšku trávit většinu tréninku. Jak vloni správně upozornil JK, soustřeďme se na to, KDE se odehrává většina a podstata defenzivní části hry. Na nadhozu a jedničce. Ale smiřme se pak s tím, že se ve vnějšku tu a tam nedočkáme GAME SAVING zákroků.

 

Poslední poznámka. KOUČOVÉ SE ROZHODLI K VYROVNÁNÍ A PŘEKONÁNÍ historických úspěchů na MS 2000 a 2004 PROPÁLIT! JEN A POUZE PROPÁLIT! Držme jim palce, ať je to funkční taktika. Koneckonců odpaly jsou to nejlepší na tomhle sportu. ALE USNADŇUJEME TÍM VŠEM SOUPEŘŮM OBRANU. A to velmi. JEDNOTVÁRNOST NAVÍC NENÍ PŘIROZENOSTÍ ČESKÉ SPORTOVNÍ POVAHY (v herních sportech). I Novozélaňďané a Američané, povahou "bomby pálící bezmozci" dnes úspěšně ulili...

 

Ještě jednou díky za fantastický turnaj a přijďte se na Joudrs osobně podívat! Stojí to za to!

 

Naposledy změněno

Vložit komentář

Zpět nahoru

Partneři:

Hypnosis